... po raz kolejny przystąpią do akcji:

#SzkołaDoHymnu
... po raz kolejny przystąpią do akcji:
#SzkołaDoHymnu
30 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Wydarzenie to zgromadziło społeczność szkolną, rodziców, zaproszonych gości oraz nauczycieli.
W trakcie ceremonii, pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowany program artystyczny, po czym złożyli ślubowanie, obiecując dbać o dobre imię szkoły oraz pilnie zdobywać wiedzę. Następnie Pani Dyrektor symbolicznie pasowała każdego ucznia na pełnoprawnego członka społeczności szkolnej. Był to wyjątkowy moment zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców oraz nauczycieli.
W trakcie uroczystości pierwszoklasiści oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali także drobne upominki od zaproszonych gości, w tym przedstawicieli Gminy i Radnych, Sołtysów, uczniów starszych klas oraz od Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców i rodziców pierwszoklasistów.
Każdy z upominków był symbolicznym wyrazem wsparcia i życzeniem sukcesu na nowej, szkolnej drodze. Serdecznie dziękujemy za ten miły gest. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.
opracowanie: Anna Ciejka-Schab, Natalia Lolo
6 listopada uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w lekcji online w ramach kampanii Dzieciństwo bez Przemocy.
Temat zajęć: Przemoc? Dowiedz się jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc.
Uczniowie usłyszeli o rodzajach przemocy, o tym od kogo mogą doświadczać przemocy, co mogą zrobić w sytuacji, gdy są ofiarami przemocy, a także o obawach w sytuacji, gdy chcą zgłosić przemoc. Dowiedzieli się jak skorzystać z telefonu zaufania i czatu.
To była ważna lekcja.
Udział szkoły w kampanii koordynują pedagog szkolny i psycholog szkolny.
#dziecinstwobezprzemocy
#fundacjadajemydzieciomsiłe
opracowanie: Joanna Indyk
Przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Kampanii "Dzieciństwo bez przemocy".
Działania, które będziemy podejmować są wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i będą promować rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu.
Informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie internetowej https://dziecinstwobezprzemocy.pl/
#dziecinstwobezprzemocy
opracowanie: Joanna Indyk
W czwartek, 3 października zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego na bieżący rok szkolny 2024/2025.
Wyniki są następujące:
Przewodnicząca SU - Milena Rugała, kl. VIIIb (102 głosy)
Zastępca - Grzegorz Czepiel, kl. IV (64 głosy)
Skarbnik - Emilia Kokoszka, kl. VIIIa (34 głosy)
Sekretarz - Maja Leś, kl. IV (23 głosy)
W głosowaniu wzięło udział 223 uczniów naszej szkoły, wszystkie oddane głosy były ważne.
opracowanie: opiekun SU
26 września w naszej szkole celebrowaliśmy Światowy Dzień Języków Obcych. Na korytarzu szkolnym powstały wystawy o wybranych krajach i ich językach. Autorzy ekspozycji w smaczny sposób zachęcali uczniów i nauczycieli do podróżowania po "naszym małym świecie", w którym znalazły się: Anglia, Hiszpania, Włochy, Francja, Portugalia, Turcja, USA oraz odległa Japonia. Było kolorowo, kreatywnie, różnorodnie i pysznie. Brawo dla klas: 5, 6a, 6b, 7, 8a i 8b.
opracowanie: Grażyna Wołosz
Każdego roku nasza szkoła uczestniczy w Narodowym Czytaniu, zainicjowanym przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 roku i kontynuowanym przez kolejne lata przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Ta inicjatywa zyskuje coraz szersze grono osób i instytucji włączających się w popularyzację czytelnictwa, zwracających tym samym uwagę na piękno polskiej literatury oraz wzmocnienie narodowej tożsamości.
W środę 25 września 2024 r. na zaproszenie organizatorów na szkolnej scenie oprócz uczniów pojawili się zaproszeni goście, którzy zmierzyli się z niełatwym tekstem romantycznego dramatu. Pani dyrektor Danuta Bielaszka powitała przedstawicieli samorządu lokalnego, sołtysów, radnych, pracowników Urzędu Gminy, przedstawicieli instytucji, lokalnych firm i reprezentantów rodziców.
Zebrani w głównym holu widzowie mieli możliwość poznania dzieła Juliusza Słowackiego w pięciu odsłonach.
Pierwszy przywołany fragment to rozmowa Szatana i Mefistofelesa z Przygotowania. Scenę rozmowy diabłów, którzy planują stworzenie przywódców powstania listopadowego wysłuchaliśmy w wykonaniu przewodniczącej Rady Rodziców pani Joanny Bacy i skarbnik OSP Wadowice Górne Dagmary Rój. Kolejną sceną był występ uczniów w roli diabłów i aniołów.
Widownia wysłuchała następnych fragmentów utworu. Usłyszeliśmy rozmowę starego sługi Grzegorza (w tej roli dyrektor GZGiK w Wadowicach Górnych pan Marian Żmuda) z Kordianem (w tej roli pan asp. Mateusz Czepiel, dzielnicowy Wadowic Górnych), następnie na scenę wkroczyły duety: pani dyrektor SOKiR Elżbieta Augustyn-Gruszka jako Laura i pan Bartosz Pietras (właściciel firmy ELDRUT) jako Kordian oraz dyrektor Banku Spółdzielczego Rzemiosła oddz. w Wadowicach Górnych pani Ewa Mróz jako Wioletta i pan Łukasz Skiba (kierownik Referatu Infrastruktury i Rozwoju) w roli Kordiana. Uczniowie poznali tym samym młodzieńcze dylematy Kordiana.
Podobnie jak w dramacie Juliusza Słowackiego, tak i na szkolnej scenie punktem kulminacyjnym był monolog Kordiana na Mont Blanc i piosenka „Mam tę moc” wykonaniu uczniów. Bohater romantycznego dramatu i baśniowa księżniczka wbrew pozorom mają wiele wspólnego. To młodzi ludzie, którzy poszukują wewnętrznej siły, nie chcą oglądać się już za siebie, patrzą w przyszłość i poszukują celu w życiu. A gdy go znajdą, stają się wytrwali i odważni.
Ostatnią odsłoną szkolnego czytania „Kordiana” był fragment związany ze spiskiem koronacyjnym. Pani Joanna Skoczylas, wiceprzewodnicząca Rady Gminy przeczytała wypowiedź Prezesa, natomiast ks. Krzysztof Szczygieł przywołał słowa Podchorążego.
Spotkanie zakończyła scena zagrana przez uczniów. Zobaczyliśmy już Kordiana - buntownika, zdecydowanego na walkę z carem, na przeciwstawienie się złu, na bezkompromisowy akt odwagi.
Przybyli goście otrzymali bukiecik jesiennych kwiatów i podziękowania za udział w Narodowym Czytaniu.
Równie gorące podziękowania należy skierować do nauczycieli, pracowników i uczniów, którzy włączyli się w organizację tej uroczystości. Dziękujemy.
opracowanie: Justyna Owcarz
Nowa galeria 2024.09.20 - Dzień Przedszkolaka została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria 2024.09.16 - Dzień Kropki w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego
Informujemy, że od 1.10.2024 roku nastąpi zmniejszenie wysokości stawki dziennej za żywienie i wyniesie:
zgodnie z aneksem nr 4 do zarządzenia nr 5/2023 Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych z dnia 1.08.2023 r. - kliknij i pobierz
opracowanie: Magdalena Pietras
W geście solidarności z potrzebami ludzi zamieszkujących tereny objęte powodzią, Szkolne Koło Wolontariatu włącza się w zbiórkę dla poszkodowanych w powodzi, organizowaną przez urząd Gminy w Wadowicach Górnych.
Zbieramy żywność o długim terminie ważności, butelkowaną wodę, napoje, środki higieniczne, koce, śpiwory, kalosze. Artykuły można składać na korytarzu głównym naszej placówki do specjalnie przygotowanych pojemników.
Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie i pomoc.
Szkolne Koło Wolontariatu
wraz z opiekunami: p. Teresa Midura i ks. Krzysztof Szczygieł
Na stronie trwa aktualizacja Przedmiotowych Wymagań ze wszystkich przemiotów.
Nauczyciele zapoznali z nimi uczniów na pierwszych lekcjach, a rodziców zapoznają na pierwszej wywiadówce.
Dostęp do pełnej treści dokumentów jest w zakładce: Dokumenty szkolne - Przedmiotowe Wymagania.
Nasze przedszkole otrzymało propozycję zamówienia płatnych zajęć ruchowych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkie informacje znajdziecie Państwo pod linkami poniżej. https://www.przedszkoliada.pl
Oficjalna strona przedszkolady:
http://www.przedszkoliada.pl/zajecia,przedszkole
Opłaty za zajęcia dla zainteresowanych rodziców: 4 zajęcia - 64 zł/miesiąc, płatne on-line przez stronę przedszkolady, po zgłoszeniu chęci zamówienia zajęć na stronie klubu.
Zapraszamy Rodziców, którzy wyrażą chęć udziału dziecka na zajęcia Drużyny Kangura do zapisywania dzieci poprzez formularz umieszczony na stronie www.przedszkoliada.pl/zapisy
Po prawidłowym wysłaniu wniosku, na wprowadzony adres mailowy, otrzymają Państwo automatyczną wiadomość, potwierdzającą wysłanie formularza.
W załączeniu przesyłamy instrukcję zapisania dziecka na zajęcia: instrukcja_zapisania_dziecka_na_zajecia.pdf
Proponowany dzień zajęć: czwartek, godz. 15:00 - 15:30
Na spotkaniach w klasach bedą rozdawane podręczniki i ćwiczenia. Prosimy aby każda uczennica i każdy uczeń miał ze sobą torbę lub plecak, który pomieści wszystkie książki.
OGŁOSZENIE
Rodzice zainteresowani żywieniem dzieci w nowym roku szkolnym proszeni są o składanie deklaracji.
SZKOŁA – obiad jednodaniowy
I termin - deklaracje złożone do 30 sierpnia 2024 r. tj. piątek– żywienie od 3 września 2024 r. tj. wtorek.
II termin - deklaracje złożone od 2 września do 6 września 2024 r. tj. piątek– żywienie od 9 września 2024 r. tj. poniedziałek.
kliknij i pobierz deklarację (szkoła)
Deklaracje można składać mailowo - intendentwg@wadowicegorne.pl lub w swojej szkole.W szkole w Wadowicach Górnych można wrzucać do opisanego pudełka w przedsionku szkoły od 8:00 do 15:00 (obok pudełka są puste druki deklaracji, które można wypełnić na miejscu).
PRZEDSZKOLE – śniadanie, obiad i podwieczorek
Informacje/deklaracje dotyczące żywienia na rok szkolny w Publicznym Przedszkolu w Wadowicach Górnych będą rozdawane na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, żywienie od 1 września 2024 r.
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY – śniadanie i obiad dwudaniowy
Informacje/deklaracje dotyczące żywienia na rok szkolny w oddziale przedszkolnym w Wadowicach Dolnych będą rozdawane na rozpoczęciu roku szkolnego.
kliknij i pobierz deklarację (Wadowice Dolne)
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE – obiad dwudaniowy
Informacje/deklaracje dotyczące żywienia na rok szkolny w oddziale przedszkolnym w Jamach i w Wampierzowie będą rozdawane na rozpoczęciu roku szkolnego.
kliknij i pobierz deklarację (Jamy)
kliknij i pobierz deklarację (Wampierzów)
Klasa I
Dotacja ministerialna nie zapewnia podręcznika do nauczania religii. Informacje o katechizmie będą podane w szkole.
Wszystkie przybory i materiały proszę czytelnie podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka. Zeszyty i podręczniki powinny być obłożone w okładkę i podpisane na wierzchniej stronie. Wyprawkę można uzupełniać do 15 września.
opracowanie: wychowawczynie klas pierwszych
...................................................................................................................................................................................
Klasa II
Zeszyty i podręczniki powinny być obłożone w okładkę i podpisane na wierzchniej stronie.
Zeszyt do korespondencji uczniowie otrzymają w pierwszym dniu nauki, podobnie jak podręczniki i zeszyty ćwiczeń.
Strój gimnastyczny wg dotychczasowych zasad.
Wyprawkę można uzupełniać do 15 września.
Proszę podpisać przybory dziecka, które pozostawione będą w szkole. Warto inicjałami dziecka podpisać również nożyczki, kredki i mazaki.
opracowanie: wychowawcy klas drugich
...................................................................................................................................................................................
Klasa III
Witam wszystkich uczniów klasy 3 i ich rodziców. W związku z przygotowaniami do nowego roku szkolnego przedstawiam listę przyborów szkolnych, które będą potrzebne.
W plecaku:
zeszyt 16/lub 32-kartkowy w 3 linie -edukacja polonistyczna,
zeszyt 16/ lub 32 kartkowy w kratkę – edukacja matematyczna,
zeszyt 16-kartkowy w 3 linie i w kratkę – to na brudnopisy,
zeszyt 16-kartkowy w kratkę do edukacji przyrodniczej (może być z ubiegłego roku),
zeszyt 16-kartowy w kratkę do zajęć komputerowych,
zeszyt do religii
tekturowa teczka z gumką, piórnik, chusteczki higieniczne, chusteczki odkażające lub mokre.
Proszę, aby zeszyty były obłożone w okładkę i podpisane z przodu na okładce zeszytu. Podręczniki i ćwiczenia, które uczeń otrzyma w szkole również należy obłożyć w okładkę na czas ich użytkowania.
W piórniku (te przybory uczeń posiada codziennie !): pióro wymazywalne z gumką z niebieskim wkładem, zapasowy wkład do pióra, 1-2 ołówki, długopis lub cienkopis z zielonym wkładem, temperówka zamykana, gumka, kredki ołówkowe /miękkie- czyli dobrze kryjące/, nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, linijka 20 cm, klej w sztyfcie, małe samoprzylepne znaczniki /paski lub małe karteczki/.
Materiały plastyczne, które uczeń zostawia w szkole: zapasowy zeszyt w 3 linie i w kratkę, 1 blok rysunkowy kolorowy A4, 1 blok techniczny biały i 2 bloki techniczne kolorowe A4, 1 blok techniczny kolorowy A3, teczka z gumką do języka angielskiego, 1-2 bibuły, farby plakatowe, farby akwarelowe, pędzle w 2-3 rozmiarach na drewnianych patyczkach, pojemnik na wodę, pastele olejne,1 szt. plasteliny (10-12 kolorowej), papier wycinankowy zwykły 1 mały + 1 duży, 2 koperty białe, segregator A4 z 15- 20 koszulkami (z ubiegłego roku), zapasowy klej w sztyfcie, zapasowe chusteczki higieniczne – 2 szt., plastikowa podkładka do zajęć plastycznych, kwadratowy bloczek wyrywanych karteczek kolorowych, (ewentualnie opakowanie mokrych chusteczek).
Strój sportowy /w płóciennym i podpisanym worku/: biała koszulka, ciemne spodenki sportowe lub getry.
W szkole obowiązuje obuwie zmienne na jasnej podeszwie / również w płóciennym i podpisanym worku/.
Strój galowy (czyli odświętny) jest biało- czarny lub biało- granatowy. Jest wymagany na uroczystości szkolne i państwowe.
Wszystkie przybory ( oprócz segregatora) proszę podpisać. Chusteczki i klej należy uzupełniać na bieżąco.
Wyprawkę można uzupełniać najpóźniej do 15 września.
opracowanie: wychowawcy klas trzecich
POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ŻYCZĘ UDANYCH WAKACJI. DO ZOBACZENIA!
Dnia 16 lipca personel Przedszkola uczestniczył w szkoleniach w ramach projektu "RatujeMY!" organizowanym przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.
W sekcji Dla Uczniów i Rodziców - w Dokumentach szkolnych - w Standardach Ochrony Małoletnich - można zapoznać się z treścią obowiązującego dokumentu.
Powered by aSc EduPage