• "Prosto z serca" - świąteczna akcja charytatywna
          • "Prosto z serca" - świąteczna akcja charytatywna

          • Po raz 15 przeprowadziliśmy świąteczną akcję charytatywną. W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem: "Prosto z Serca". 

            Dzięki hojności  szkolnej społeczności udało nam się zapakować 18 paczek, które zostały dostarczone przed Świętami Bożego Narodzenia przez pracownice GOPS w Wadowicach Górnych osobom najbardziej potrzebującym z terenu gminy Wadowice Górne. 

            Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! 

            opracowanie: Joanna Indyk

        • Maleńka przyszła Miłość
          • Maleńka przyszła Miłość

          • Pośród zgiełku przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia czas na chwilę się zatrzymać i w szkolnej przestrzeni przenieść się do momentu, gdy rodzi się Chrystus. 

            21 grudnia o godz. 11.00 w auli Szkoły Podstawowej im. Leszka Deptuły w Wadowicach Górnych przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Jakub Trela przywitał gości i zgromadzonych nauczycieli, pracowników, uczniów i ich rodziców. Zrobił to po występie Mileny Rugały, która zaśpiewała „Kolędę dla nieobecnych”. To miała być chwila wyjątkowa, bowiem spotkali się tu wszyscy ci, którzy chcieli wsłuchać się w słowa aniołów, pasterzy i Mędrów z dalekiej krainy, przybyłych ponad 2000 lat temu powitać nowonarodzonego Jezusa. Spotkali się, by posłuchać pastorałek i kolęd. Spotkali się, by zobaczyć Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy 4 przy wsparciu kolegów i koleżanek z klasy 5, 6 i 7b. 

            Na szkolnej scenie przy blasku choinki ozdobionej wykonanymi przez uczniów gwiazdami i biało-czerwonymi zabawkami z włóczki stanęła stajenka i żłóbek z dzieciątkiem. Pośród zimowej rozgwieżdżonej nocy rozegrały się sceny związane z narodzinami Jezusa. Widzowie mogli zobaczyć aniołów  i diabłów, pasterzy i mędrców ze Wschodu, Józefa i Maryję  z dzieciątkiem. Z przymrużeniem oka, ale również z ogromną powagą przesuwały się kolejne jasełkowe sceny przed oczami zgromadzonych, których zachwyciły także pastorałki i kolędy w wykonaniu uczniów kl .4 oraz chórzystów  z kl. 5 i 6. 

            Na zakończenie wręczono wykonane przez uczniów kl. Ia i k.4 lampiony, by światło świecy przy wigilijnym stole rozbłysło i dało wszystkim nadzieję i radość, by urok wspólnych rodzinnych świąt został na kolejne miesiące. 

            Podziękowania i życzenia radosnych i rodzinnych świąt popłynęły do wszystkich od pani dyrektor Danuty Bielaszki. Spotkanie zakończono wspólnym śpiewaniem kolęd. 

            Występujący:

            Prowadzący – Marcelina Baum, Jakub Trela, Milena Rugała
            Maryja – Natalia Ryś
            Józef – Wiktor Miśkowicz
            Aniołowie – Aleksandra Midura, Antonina Szot, Małgorzata Kagan, Kinga Wrzesień, Nicola Piątek, Maja Wnuk
            Diabły – Szymon Trela, Mateusz Dręga, Mikołaj Pisarczyk
            Pasterze – Jakub Wnuk, Mikołaj Kowalski, Paweł Hołodniak, Oskar Zieliński, Adrian Gazduła
            Królowie – Kacper Maziarz, Krzysztof Kagan, Szymon Wyzga
            Chór – Magdalena Sołtys, Nadia Wójcik, Julia Gwóźdź, Lena Więcek, Natalia Bochenek, Natasza Dereń, Antoni Czech, Piotr Kiełbasa, Hubert Rzeszut
            Obsługa techniczna – Hubert Gieracki, Jakub Łempa 
            Przygotowanie scenariusza, opieka nad realizacją – pani Justyna Owcarz
            Muzyka, prowadzenie chóru – pani Jolanta Dudzik
            Zdjęcia – ks. Krzysztof Szczygieł

            Pomoc przy realizacji jasełek – pani Katarzyna Ogorzałek, pani Andżelika Skaza, pani Anna Kamińska, pan Bolesław Kos oraz rodzice uczniów kl. 4.

            opracowanie: Justyna Owcarz

        • „Weihnachten in den D-A-CH-Ländern“  🇩🇪 🇦🇹 🇨🇭
          • „Weihnachten in den D-A-CH-Ländern“  🇩🇪 🇦🇹 🇨🇭

          • Święta Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych.

            W Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii  Boże Narodzenie obejmuje trzy dni: 24 grudnia -Wigilię, pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W Wigilię w chrześcijańskich rodzinach przed lub po uczestnictwie w mszy świętej zapala się świece na choince i rozpoczyna uroczystą kolację. W kraju tym nie ma zwyczaju łamania się opłatkiem, a świąteczne prezenty Niemcy układają na stole. W pierwszym i drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia wielu ludzi udaje się do kościoła na świąteczne msze oraz je uroczyste obiady.

            Jakie inne zwyczaje bożonarodzeniowe praktykowane są w Niemczech...? ...o tym (i nie tylko...) dowiecie się na specjalnych świątecznych plakatach przez naszych uczniów klas 7-8.

            FROHE WEIHNACHTEN!

            opracowanie: Łukasz Szpik

        • Akcje charytatywne w klasie 1a
          • Akcje charytatywne w klasie 1a

          • W grudniu uczniowie klasy 1a zaangażowali w projekty dobroczynne.

            Na początku miesiąca postanowili zawalczyć o podtrzymanie uroczego zwyczaju wysyłania życzeń świątecznych na kartkach. Na zajęciach plastyczno-technicznych własnoręcznie stworzyli 15 wyjątkowych kartek opatrzonych pięknymi życzeniami, które za pośrednictwem pracowników GOPS zostały przekazane samotnym mieszkańcom naszej gminy.

            Jedną z kartek uczniowie zdecydowali się jednak wysłać znacznie dalej, bo aż do Londynu. Jej adresatem został książę William z rodziną. Przy okazji uczniowie ćwiczyli składanie życzeń świąteczno-noworocznych w języku angielskim.

            W minionym tygodniu natomiast przygotowali świąteczne lampiony, które w czasie szkolnych Jasełek wręczono wszystkimi pracownikom szkoły. Mamy nadzieję, że zarówno lampiony jak i kartki będące wyrazem empatii, dobroci i życzliwości okazały się dla obdarowanych miłym prezentem.

            opracowanie: Katarzyna Ogorzałek

        • Święta Marcina
          • Święta Marcina

          • 20 grudnia uczniowie klasy 1a przedstawili swoim koleżankom i kolegom z klas I-III inscenizację legendy o świętym Marcinie. Ta piękna i wzruszająca historia skromnego szewca, który czekając na spotkanie z Dzieciątkiem Jezus niósł pomoc bliźnim, została spisana przez Lwa Tołstoja wiele lat temu. Mimo upływu czasu, przesłanie które niesie nie straciło na aktualności i nadal pokazuje, że najważniejsze wartości takie jak miłość, szacunek, troska i zrozumienie pozostają niezmienne.

            Bądźmy więc dla siebie dobrzy... nie tylko od święta!

            opracowanie: Katarzyna Ogorzałek

        • Przerwa na czytanie
          • Przerwa na czytanie

          • Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w akcji "Przerwa na czytanie".

            Pomysł ten przypadł nam jednak do gustu tak bardzo, że postanowiliśmy kontynuować jego realizację. Dzięki temu w dniach 18-20 grudnia uczniowie klas I-III mogli posłuchać najpiękniejszych świątecznych opowieści i historii związanych z Bożym Narodzeniem. Teksty czytane na długiej przerwie przez Milenę, Amelkę, Ewę i Gabrysię świetnie wprowadziły uczniów w świąteczny nastrój. W środę przyczyniły się do tego również świąteczne swetry, które za sprawą akcji Samorządu Uczniowskiego założyło wielu uczniów i nie tylko. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kolorowanki, które można było zabrać po wysłuchaniu czytanych historii.

            opracowanie: Katarzyna Ogorzałek

        • "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Gramy w jednej drużynie. "
          • "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Gramy w jednej drużynie. "

          • Pod takim hasłem odbyła się 29 listopada debata ewaluacyjna, w której udział wzięli uczniowie klas 7a, 7b i 8, przedstawiciele Policji, pani dyrektor pani wicedyrektor, pani pedagog oraz nauczyciele. Debatę prowadziła sierżant sztabowy Ewelina Zięba z Komendy powiatowej w Mielcu, która rozmawiała z młodzież ale o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Dużą część dzisiejszego spotkania zajął temat cyberprzemocy. Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, a jego celem było zacieśnianie współpracy pomiędzy Policją a Szkołą.

            opracowanie: Joanna Indyk

        • Co słychać w klasie 7a
          • Co słychać w klasie 7a

          • Młodzież z kl. 7a bierze udział w innowacji wychowawczej. Razem odkrywamy potrzeby człowieka, uczymy się zarządzać wolnością, ćwiczymy charakter jak stawać się silną jednostką żyjącą w zgodzie ze sobą i otoczeniem. Doceniamy naszą różnorodność i cenimy autonomię oraz humor. Budujemy kręgosłup życiowych wartości. Już wiemy, że wystarczy jeden przyjaciel - ten prawdziwy. Wiemy też, że życie człowieka jest jak diament, któremu wartości nadają szlif, by przemieniać się w brylant bez względu na oklaski 💎✨️ Potrafimy nazwać piękno. To coś nie do podważenia - to prawdziwość, prawdziwe twarze. Pośród naszych wartości lśni również wdzięczność. Dlatego też z okazji świątecznego sezonu przygotowaliśmy sobie prezenty a także niewielką niespodziankę dla Pana Sebastiana Grzywacza #odlotowyniewidomy. Niech nasz post będzie również miłą, pobudzającą autorefleksję, przystanią wędrownych myśli dla naszych e-przechodniów. Niech przyniesie chwilę ciszy, gdyż cisza jest nutą 🎶, w której spokojnie rozbrzmiewa życia sens ... 

            opracowanie: Grażyna Wołosz

          • Konkurs InstaLogik - wyniki II etapu

          • Z radością informujemy, że czworo naszych uczniów: 

            Aleksander Czech kl. 5 
            Julian Kopacz kl. 5
            Szymon Bełzo kl. 6 
            Szymon Węgrzyn kl.7a 
            zakwalifikowało się do III etap konkursu  matematyczno-informatycznego Instalogik.

            Ogólnopolski konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
            Drugi etap wymagał od uczniów rozwiązania zadań matematyczno-logicznych oraz zadań programistycznych w języku Assembly, z czym chłopcy dobrze sobie poradzili. 

            SERDECZNIE GRATULUJEMY sukcesu i zapewniamy, że będziemy mocno trzymać kciuki za naszych reprezentantów  w Etapie 3, który odbędzie się 9 marca 2024.

            opracowanie: Joanna Garbicz, Danuta Żelazko

        • Gdy dziecko kłamie
          • Gdy dziecko kłamie

          • Cieszymy się, kiedy nasze dzieci korzystają często ze swej wyobraźni. Potrafią tworzyć niesamowite historie, które łączą w życiem codziennym. Jednak granica wyobraźni może zostać zatarta przez kłamstwo. Kiedy najczęściej dziecko kłamie? Jakie są tego powody? Czy można poradzić sobie jakoś z tym problemem? - czytaj więcej na stronie psychologa szkolnego

        • Olimpus - olimpiada języka angielskiego, sesja jesienna
          • Olimpus - olimpiada języka angielskiego, sesja jesienna

          • Wzięliśmy udział w sesji jesiennej ogólnopolskiej olimpiady języka angielskiego Olimpus. Serdecznie gratulujemy wysokich osiągnięć i odwagi w sprawdzaniu własnych umiejętności językowych w badaniu zewnętrznym na tle całego kraju. Brawa dla Nikoli Piątek uczennicy kl. 4 za uzyskanie tytułu Laureata Olimpus 🥳

            opracowanie: Grażyna Wołosz

        • Mikołaj w przedszkolu
          • Mikołaj w przedszkolu

          • Jedzie święty Mikołaj, białą brodą świeci
            Worek z prezentami ma dla grzecznych dzieci.

            Ho, ho, ho, czy są tu grzeczne dzieci? Tak przywitał przedszkolaki nasz gość – Święty Mikołaj. Już od rana dzieci wypatrywały Go przez okna przedszkola. I przybył z workami pełnymi prezentów. Podziękowaliśmy Mikołajowi za wizytę wierszem i piosenką. Na koniec wszyscy uczestnicy zrobili pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Tego dnia uśmiechy z buzi dzieci nie schodziły na długo.

            Święty Mikołaju dziękujemy za przybycie i zapraszamy do nas już za rok.

          • Andrzejki w Przedszkolu

          • W listopadową ciemną noc swój los wywróżę sobie, bo wróżby dziwną mają moc…

            W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.
            Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

        • Good job girls!
          • Good job girls!

          • Poznaliśmy wyniki pierwszego etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z Języka Angielskiego   dla klas 6-8 "Reading Brings Us Unknown Friends".

            W konkursie wzięły udział trzy uczennice: Karolina Krawiec i Milena Lolo z kl. 7b oraz Amelia Wit z klasy 8.

            W wyniku testu sprawdzającego znajomość lektury  "Pinocchio” Carlo Collodi, wszystkie trzy dziewczyny awansowały do etapu wojewódzkiego! 

            Gratulujemy  sukcesu i życzymy powodzenia  w kolejnym etapie!

            opracowanie: Joanna Indyk

          • Zajęcia otwarte w przedszkolu

          • 21 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli wychowania przedszkolnego pt. „Gwiazdki na niebie”. Zajęcia prowadzone były przez Panią Annę Ciejkę-Schab. Na zajęciach pojawili się zaproszeni nauczyciele z przedszkoli z gminy Wadowice Górne, dyrektorzy oraz doradca metodyczny wychowania przedszkolnego Pani Beata Wrzesień. Celem zajęć było przedstawienie metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

        • Wyniki kuratoryjnych konkursów przedmiotowych
          • Wyniki kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

          • Miło nam poinformować, że do drugiego etapu konkursów kuratoryjnych zakwalifikowali się:

            • uczeń Jakub Trela z historii (zdobył 70 pkt)
            • uczennica Gabriela Kiełbasa z chemii (zdobyła 28 pkt)

            Opiekunem Jakuba jest pani Anna Kwiatkowska, a Gabrieli - pani Grażyna Bieniek.

            Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

        • Akcja BohaterON w przedszkolu
          • Akcja BohaterON w przedszkolu

          • W listopadzie 2023 r. przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły  pierwszy raz udział w  akcji „BohaterON. Włącz historię!” Jest to ogólnopolska kampania  o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
            W ramach tej akcji przedszkolaki z dwóch najstarszych grup: „Zajączki” i „Wesołe Misie” wzięły udział w zajęciach dotyczących Powstania Warszawskiego. Na miarę możliwości dzieci przeprowadzono pogadankę  o bohaterstwie powstańców i o tym w jaki sposób można być patriotą w naszych czasach. Przedszkolaki malował kolorowanki o tematyce powstańczej a także wysłuchały kilku piosenek patriotycznych. Ponadto z wielkim zaangażowaniem  ozdobiły kontury mapy Polski biało-czerwonym kolorem. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że jesteśmy dumni z Powstańców.

            opracowanie: przedszkolny koordynator akcji Teresa Wrzesień

          • Sprawozdanie z akcji BohaterON w klasach 1-3

          • Sprawozdanie z przebiegu ogólnopolskiego projektu społecznego
            pt. „BohaterON - włącz historię!” w klasach I-III

            Do projektu pt. „BohaterON Włącz historię!” nasza placówka przystąpiła od 25 października 2023 roku. Wychowawcy klas młodszych w różnych formach i czasie podjęli się realizacji zadań dydaktyczno- wychowawczych poświęconych pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego. Jest to temat ważny, bardzo potrzebny a jednocześnie trudny i wymagający, zwłaszcza dla uczniów klas I-III.  Udało nam się w sposób ciekawy, inspirujący, a jednocześnie przystępny zrealizować kilka istotnych działań na rzecz kultywowania pamięci powstańców warszawskich i ich dokonań. 

            Wychowawcy wszystkich klas młodszych skorzystali z materiałów dydaktycznych przygotowanych w ramach tej kampanii na stronach internetowych w tym min. z filmu pt. „Bohaterem być kiedyś i dziś- Jak zostałem bohaterem” oraz kart pracy z ilustracjami do kolorowania, przy których pracowały czteroosobowe grupy. We wszystkich klasach zrealizowano zajęcia zgodnie ze scenariuszem ujętym w kampanii, jednak wzbogaconym
            o bieżący materiał programowy w poszczególnych klasach.

            W klasach 1a, 1b, 2a, 2b i 3  idealnym nawiązaniem do tych niełatwych tematów było wspólne przeczytanie książki Joanny Papuzińskiej pt. ”Mój tato szczęściarz” lub jej fragmentów- lektury przenoszącej słuchaczy do Warszawy 1944 roku. Jest to poruszająca opowieść o powstańczych losach taty, wspominanych przez małą dziewczynkę. Tematyka książki oraz wspomniany wcześniej filmik edukacyjny Elizy Piotrkowskiej pt. „Jak zostać bohaterem” w prosty i wymowny sposób wyjaśniły dzieciom czym jest czyn patriotyczny w wojennych i dzisiejszych czasach. Pierwszaki prowadzili rozmowy o bohaterstwie powstańców i cywilnych mieszkańców Warszawy, ale także próbowali odpowiedzieć na pytania kim jest patriota oraz na czym polega bycie nim w naszych czasach. Z wielkim zainteresowaniem i niedowierzaniem uczniowie oglądali również zdjęcia i filmy ukazujące wojenną Warszawę oraz to samo miasto znane nam obecnie. Nie zabrakło przy tym również trudnych porównań do współcześnie toczącego się konfliktu na terenie Ukrainy i dyskusji na temat tego, co należy robić, aby pomóc ofiarom wojen. Doskonałym podsumowaniem poruszonego tematu było zespołowe pokolorowanie grafik pokazujących jak współcześnie najlepiej można okazać wdzięczność, pamięć i szacunek uczestnikom Powstania Warszawskiego i przy tym stać się prawdziwym patriotą.

            Z kolei, uczniowie klasy IIa przystąpili do realizacji akcji „BohaterON w Twojej Szkole” w dniach 10 - 11 XI 2023 r. Temat Powstania Warszawskiego i bohaterskich działań powstańców warszawskich klasa realizowała wspólnie z tematyką związaną z Narodowym Świętem Niepodległości oraz tematyką  II wojny światowej, ukazaną w lekturze Joanny Papuzińskiej „Asiunia”. Celem realizacji akcji było przybliżenie uczniom wiedzy i świadomości o Powstaniu Warszawskim, które miało miejsce w czasie trwania II wojny światowej i przedstawiało się następująco:

            1. Rozmowa nawiązująca do wybuchu II wojny światowej, bohaterki lektury Asiunia, i jej starszych braci, którzy bardzo chcieli dołączyć do walk w Powstaniu Warszawskim.
            2. Krótki rys historyczny na temat - Co to było Powstanie Warszawskie i kto w nim brał udział.
            3. Obejrzenie filmu na podstawie opowiadania Elizy Piotrowskiej pt,, Jak zostałem bohaterem” i uporządkowanie przebiegu wydarzeń w obejrzanym filmie - praca w parach. 
            4.  Przeprowadzenie pogadanki o bohaterstwie powstańców warszawskich - burza mózgów.
            5. Skojarzenia na temat znaczenia słów: ojczyzna, historia, bohater, bohater narodowy, wolność, niepodległość (nauczyciel napisał wyrazy na tablicy, a  wypowiedzi uczniów zapisywał na tablicy w formie prostej mapy myśli).
            6. Zadania kreatywne- zastanawianie się nad pojęciem- w czym ja mógłbym /mogłabym zostać bohaterem już dziś lub w przyszłości - zapisywanie swoich przemyśleń na kartkach. 
            7. Zabawa integracyjna kończąca realizację akcji - Iskierka przyjaźni. 
            8. Napisanie podziękowania i wysłanie kartki online dla Powstańca Warszawskiego.

            Ponadto, dyskusje przeprowadzone wśród uczniów klas drugich nt. współczesnych bohaterów były ciekawe i służyły wzajemnej wymianie zdań. Uczniowie klasy 2b wykonali też indywidualnie ilustracje pt. „Moja ojczyzna”.

            Natomiast uczniowie klasy III ponownie powrócili do tematu bohaterstwa powstańców, a zwłaszcza do zagadnień: patriotyzmu, poświęcenia, walki w imię zasad i odwagi w związku z realizacją treści programowych związanych z tematyką Święta Niepodległości i historią hymnu polskiego oraz poznaniem sylwetki Zawiszy Czarnego. W ramach kampanii odbyła się także pogadanka z uczniami nt. upamiętniania mogił powstańczych i żołnierskich w ramach wyjścia na miejscowe cmentarze (02.11.2023) oraz samodzielne napisanie w zeszytach dedykacji dla poległych w obronie ojczyzny.

            Podsumowaniem i ukoronowaniem kampanii wśród „małych i dużych” uczniów naszej szkoły było zorganizowanie spontanicznej zbiórki pieniężnej. Udało nam się we współpracy
            z rodzicami i uczniami zorganizować symboliczną zbiórkę na rzecz żyjących powstańców warszawskich i realizację ich codziennych potrzeb. W ciągu tygodnia zebrano łącznie 264 zł
            i cała kwota została wpłacona na konto ogólnopolskiej zrzutki na wymieniony cel.

            Realizatorzy kampanii w klasach 1-3: Katarzyna Ogorzałek, Iwona Peret, Bogumiła Posłuszny, Andżelika Skaza, Anna Śpiewak

            opracowanie: koordynator kampanii w klasach 1-3: Anna Śpiewak

        • Wyniki ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego
          • Wyniki ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego

          • Nadeszły wyniki z sesji jesiennej ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Forget-me-not, do którego przystąpiło 10 uczniów naszej szkoły.

            Do konkursu należało przeczytać lekturę w języku angielskim, przyswoić słownictwo, zapamiętać filozoficzne sentencje w języku angielskim oraz teksty podanych utworów muzycznych.

            Konkurs nie należał do łatwych zadań. Na dyplomy i nagrody książkowe poczekamy do stycznia lecz już dzisiaj serdecznie gratulujemy wysokich osiągnięć językowych wszystkim uczestnikom 🥳.

            Dziś jesteście naszym powodem do uśmiechu, dlatego dedykujemy Wam jedną z sentencji konkursowych: There is always a reason to smile. Find it - Zawsze jest powód do uśmiechu. Znajdź go. 🥰

            opracowanie: Grażyna Wołosz

  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 77440
    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wadowicach Górnych
      • (+14) 666 10 20 - SEKRETARIAT
      • szkoła: 39-308 Wadowice Górne 133E przedszkole: 39-308 Wadowice Górne 111 39-308 Wadowice Górne Poland
      • (+14) 666 10 03 - pokój nauczycielski
      • (+14) 666 96 84 - przedszkole
      • (+14) 666 95 51 - pedagog szkolny
      • (+14) 666 10 05 - intendent
  • Biuletyn informacji publicznej