• KONKURS InstaLogik

          • W październiku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły z kl. IV-VIII przystąpili do konkursu  matematyczno-informatycznego Instalogik. Konkurs jest wieloetapowy i w całości odbywa się  on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania logiczne (w pierwszym etapie), a następnie programistyczne. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

            Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

            Miło nam poinformować, że ośmioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do drugiego etapu:

            Piotr Kiełbasa kl. 5
            Filip Mazgaj kl. 5
            Aleksander Czech kl. 5
            Julian Kopacz kl. 5
            Szymon Bełzo kl. 6
            Szymon Węgrzyn kl. 7a
            Karol Pietras kl. 7a
            Gabriela Baum kl. 7b

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, a osobom zakwalifikowanym do 2. etapu – pierwszego sukcesu.

            Koordynatorami konkursu w naszej szkole
            są panie Joanna Garbicz i Danuta Żelazko

        • Thanksgiving w klasie 7a
          • Thanksgiving w klasie 7a

          • Dziś w Stanach Zjednoczonych celebrowane jest Święto Dziękczynienia. I my w klasie 7a przyłączyliśmy się do amerykańskiej tradycji Thanksgiving. Wyrażaliśmy wdzięczność przede wszystkim za: zdrowie, dom, ludzi, pożywienie, przyjaciół i za wolność. Oglądnęliśmy prezentację o pochodzeniu i znaczeniu tego święta, wykonaną przez Karola Pietrasa. Wysłuchaliśmy również opowieści o jabłoni i poznaliśmy stoicką zasadę budowania przyjaźni. Już wiemy, że bez wzajemności nie ma przyjaźni. Dlatego coraz bardziej świadomi będziemy budować zdrowe i prawdziwe przyjacielskie relacje.

            opracowanie: Grażyna Wołosz

        • Dziękujemy... klasa ósma pisze do powstańców
          • Dziękujemy... klasa ósma pisze do powstańców

          • W ramach realizacji akcji BohaterON w naszej szkole klasa ósma w widoczny sposób wyraziła swoją wdzięczność dla powstańców warszawskich.

            Najpierw na lekcjach historii uczniowie zostali zapoznani z tematyką powstania warszawskiego. Poznali przyczyny wybuchu, przeszli przez trwające 63 dni walki, omówili skutki tego patriotycznego zrywu. Oglądnęli też dokument w którym wysłuchali relacji samych powstańców. Na godzinie z wychowawcą wykonali, pracując w grupach, infografikę w oparciu o metodę 5W+H. Następnie uczniowie przystąpili do napisania swoich indywidualnych wpisów na portalu dumnizpowstancow.pl. Korzystając z ich tekstów, które już są publikowane przez administratorów strony, w naszej szkole powstała specjalna gazetka "Klasa ósma dziękuje powstańcom". 

            "Dziękuję Wam za odwagę, poświęcenie, niezłomną postawę... Jesteście dla mnie wzorem... To dzięki Wam wiem czym jest patriotyzm..." - to tylko niektóre słowa skierowane przez uczniów do powstańców.

            Cześć i chwała Bohaterom!

            Wystawę prac pomogły wykonać panie Anna Kamińska i Anna Kwiatkowska.

            opracowanie: Anna Kwiatkowska

        • Wróćmy do życzliwości
          • Wróćmy do życzliwości

          • Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta -  to przesłanie akcji przeprowadzonej w dniu 21 listopada. 

            Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia czyli mówienie hallo do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. 

            W naszej szkole w tym dniu realizowany był projekt, który został zaplanowany, przygotowany i przeprowadzony przez szkolnego pedagoga, psychologa, Szkolne Koło Mediatorów oraz SU. 

            Przeprowadzono szereg działań, które miały na celu przypomnienie wszystkim, że warto pomagać sobie, być wrażliwym na potrzeby innych i uprzejmym na co dzień. 

            W szkolnym plebiscycie wybraliśmy Królową i Króla życzliwości, którymi zostali Amelia Kiełbasa z kl. 8  i Grzegorz Czepiel z klasy 3.

            #dzieńżyczliwościipozdrowień
            #helloworldday

            opracowanie: Joanna Indyk

        • Mamy swoje prawa! 
          • Mamy swoje prawa! 

          • Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji edukacyjnej: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023.

             W ramach tego projektu udekorowaliśmy szkołę na niebiesko, założyliśmy niebieskie ubrania, przeszliśmy  w Niebieskim Marszu, odbyliśmy zajęcia nt Konwencji Praw Dziecka - chcieliśmy pokazać jak ważne są prawa dziecka. W akcji bardzo aktywnie uczestniczyli także przedszkolacy. 

            Deszcz pomieszał nasze plany i marsz odbył się w szkolnych korytarzach i w hali, ale głośne okrzyki "Prawa dziecka - nasze prawa" słychać było doskonale. 

            Udział w akcji koordynowały pani pedagog i pani psycholog. 

            #miedzynarodowydzienprawdzieckaunicef
            #unicefpoland
            #WorldChildrensDay

            opracowanie: Joanna Indyk

        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XXIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

            Celem akcji jest propagowanie formy nauczania- uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w łatwy i przyjemny sposób. Na lekcjach nie zabrakło atrakcji, łamigłówek i rebusów, a królowała oczywiście TABLICZKA MNOŻENIA. Z tej okazji został przeprowadzony egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy sprawdzili tę wiedzę wśród uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników
            szkoły. Każda osoba, która poprawnie odpowiedziała na pytania egzaminatorów otrzymała odznakę eksperta Tabliczki Mnożenia. WMT Day to fantastyczna inicjatywa szerząca znajomość tabliczki mnożenia i przy okazji super zabawa ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem.

            opracowanie: Danuta Żelazko i Joanna Garbicz

        • Wycieczka do Mielca
          • Wycieczka do Mielca

          • 14 listopada 2023 r. klasy IIa, IIb i III były na wycieczce w Mielcu. Wyjazd rozpoczęliśmy od audycji - koncertu w Państwowej Szkole Muzycznej. Uczniowie mieli okazję posłuchać pięknej muzyki podczas gry na różnorodnych instrumentach. Wzbogacili też swoją wiedzę muzyczną, poznając ich nazwy i brzmienie.

            Po koncercie udaliśmy się do Nadleśnictwa Mielec - Lasy Państwowe, gdzie razem z leśnikiem udaliśmy się ścieżką przyrodniczo - edukacyjną "Do bobra", w ciekawe zakątki lasu. Poznaliśmy w nim wiele ciekawych roślin i zwierząt oraz usłyszeliśmy mnóstwo cennych  wiadomości  na temat jego mieszkańców. 

            Ostatnią atrakcją był plac zabaw na Smoczce przy basenie. Było na nim  trochę ciasno, ale bardzo wesoło. 

            Zadowoleni, z nowymi wiadomościami i zdobytym doświadczeniem wróciliśmy do szkoły.

            opracowanie: Bogumiła Posłuszny

          • Niepodległość świętują nawet najmłodsi

          • W naszum przedszkolu, uroczysta akademia z okazji narodowego święta odbyła się w piątek, 10 listopada. Dodatkowo w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, wszyscy, i dzieci, i pracownicy przedszkola, wspólnie odśpiewali polski hymn narodowy.

            Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

        • "Żeby Polska była Polską"!
          • "Żeby Polska była Polską"!

          • Montaż słowno-muzyczny połączony ze wspólnym śpiewaniem piosenek patriotycznych, wprowadził nas już w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w uroczysty i radosny nastrój. O niepodległości opowiadali uczniowie klasy 5, którzy wraz z wychowawczynią przygotowali uroczystość z okazji 105.rocznicy odzyskania niepodległości.

            W trakcie tego spotkania wzięliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu.

            #SzkołaDoHymnu

            opracowanie: Joanna Indyk

          • Wyniki konkursu plastycznego "Syczące węże"

          • W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. "Syczące węże". W konkursie wzięło udział 45 przedszkolaków, które wykazały się wielką kreatywnością.

            Decyzją jury:

            I miejsce zajął: Filip Masajada
            II miejsce: Hubert Jeż
            III miejsce: Bartłomiej Sypek

            Wyróżnienia: Michał Czachor, Julian Kiełbasa oraz Kajetan Małek.

            Każdy uczestnik został nagrodzony. Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz gratulujemy

        • Kolejny raz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła Pamięta - podsumowanie działań
          • Kolejny raz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła Pamięta - podsumowanie działań

          • W ramach tego wydarzenia realizowaliśmy różnorodne działania. Poniżej raz jeszcze przedstawiamy je razem:

            • Uczniowie klasy IIb na cmentarzu parafialnym w Wadowicach Górnych zapalili światełka pamięci na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz poświęcili chwilę na modlitwę za bohaterów  naszej wolności. Podsumowali również lekcję o Świętym Janie Pawle II, odwiedzając poświęcony mu obelisk.
            • Uczniowie III klasy również przy obelisku poświęconemu Janowi Pawłowi II i  przypominali sobie Jego osobę, nauki i wielkie sprawy, jakie zapisały się w czasach Jego pontyfikatu w historii ostatnich dziesięcioleci. 
            • Uczniowie klasy Ib i IV zapalili znicze i złożyli kwiaty pod pomnikiem na starym cmentarzu. 
            •  Klasa V odwiedziła groby osób zasłużonych dla Ojczyzny i lokalnej społeczności na cmentarzu parafialnym. 
            • Nad losem poległych i zamordowanych w czasie II wojny światowej zadumali się uczniowie klasy 7a, 7b i 8 w czasie wyjazdu do Krakowa i Oświęcimia. 
            • Koniec października, przed nami listopadowe święta - czas zadumy i wspomnień. Przystępując do akcji chcieliśmy otoczyć pamięcią bohaterów  naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu i lokalnej społeczności. 

            #SzkołaPamięta

            opracowanie: Joanna Indyk

          • BohaterON - włącz historię w naszej szkole

          • W związku z przystąpieniem naszej placówki do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej pt. BohaterON - włącz historię, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku, w naszej szkole będzie zorganizowana będzie zbiórka na rzecz powstańców warszawskich i ich bieżących potrzeb.

            Na korytarzu szkolnym znajdować się będzie skrzynka, do której uczniowie, rodzice, nauczyciele mogą wrzucać przez najbliższy tydzień dowolną kwotę pieniężną. Zebrane środki zostaną przesłane na konto ogólnopolskiej zrzutki na wymieniony cel. Kampania BohaterOn - włącz historię to nie tylko pamięć i edukacja, ale także bieżąca pomoc bohaterom tamtych dni. Dodatkowo w ramach wspomnianego projektu nauczyciele edukacji przedszkolnej, edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele historii prowadzą działania zaproponowane przez organizatora.

            Koordynatorami kampanii są panie: A. Kamińska, A. Kwiatkowska, A. Śpiewak, T. Wrzesień.

            #SzkołaPamięta

          • Klasa IIa na cmentarzu

          • 31 października uczniowie klasy IIa odwiedzili cmentarz parafialny. Podziwialiśmy przedświąteczny wystrój, zapaliliśmy znicze na grobach znanych w środowisku osób, i zmarłych kolegów z naszej szkoły.

            W ciszy i indywidualnej modlitwie oddaliśmy hołd tym, których już nie ma wśród nas.

            #SzkołaPamięta

            opracowanie: Bogumiła Posłuszny

          • Szkoła pamięta, klasa IV pamięta

          • I w tym roku uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, której finał przypadł na 30 października br. Jest to przecież czas niezwykły, gdy wspomina się zarówno bliskich zmarłych, jak i tych, którzy w historii naszego kraju odegrali znaczące role. Inicjatywa wpisuje się w polską tradycję świąt zadusznych, gdy następne już pokolenie wdraża się do zachowania w pamięci zbiorowej tych, co odeszli, tych, co kiedyś związani byli m.in. z ich miejscem zamieszkania czy lokalną  społecznością. 

            Uczniowie klasy IV we środę na zajęciach z wychowawcą brali udział w lekcji dotyczącej pamięci i tożsamości. Przynieśli ze sobą przedmioty, które w ich domach mają znaczenie sentymentalne, związane są osobami, które już odeszły. Każdy mógł opowiedzieć historię przedmiotu, a co za tym idzie historię ludzi z nim związanych. Można było dotknąć pierścionka przekazywanego każdej dziewczynie od kilku pokoleń czy broszki, która ma ogromne znaczenie dla tych, którzy ją otrzymali od prababci. Był i odnaleziony talerzyk czy książka z podniszczoną okładką. 

            Natomiast w poniedziałek 30 października 2023 r. wzięli udział w wyjściu na cmentarz parafialny. Tam mogli zapalić znicze na grobach swoich bliskich, m.in. na symbolicznym grobie zamordowanego w Katyniu p.por. Stanisława Midury . Potem udali się na stary cmentarz . Tam pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców, m.in. zmarłych w czasie zarazy panującej w XIX w.  oraz tych, co polegli za Ojczyznę w XX w. , złożyli kwiaty i wspólnie zapalili biały i czerwony znicz. 

            Uczniowie pamiętają, szkoła pamięta…

            #SzkołaPamięta

            opracowanie: Justyna Owcarz

          • Pamiętamy...

          • Uczniowie z klasy 5 pamiętają o ludziach zasłużonych dla Ojczyzny i dla lokalnej społeczności.

            #SzkołaPamieta

            opracowanie i zdjęcia: Edyta Midura

        • Wycieczka klasy IIa
          • Wycieczka klasy IIa

          • 26 października klasa IIa była na wycieczce w Mielcu. Zwiedziliśmy Muzeum Historii Regionalnej "Dworek i Park Oborskich". Na lekcji muzealnej poznaliśmy historię powstania naszego miasta Mielca, zabytkowe eksponaty muzeum oraz obejrzeliśmy wystawę prezentującą "Mielec w PRL-u". Podziwialiśmy też piękno parku wokół muzeum, spacerowaliśmy po wałach Wisłoki i oglądaliśmy ciekawe obiekty. Prawie wszyscy wróciliśmy zadowoleni. 

            #SzkołaPamięta

            opracowanie: Bogumiła Posłuszny

        • Kino i park trampolin- czyli lektura i rozrywka podczas jednej wycieczki
          • Kino i park trampolin- czyli lektura i rozrywka podczas jednej wycieczki

          • W programie wycieczki, na którą wybrali się 25 października uczniowie klasy III z znalazły się kino i park trampolin.  Wspaniała ekranizacja dobrze znanej lektury Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją” wywarł na dzieciach ogromne wrażenie. Tytułowy bohater, pies Lampo, tym razem podróżuje po Polsce, a jego przyjaciółką jest ciężko chora na serce 9-letnia Zuzia, córka zawiadowcy stacji. Walka o życie dziewczynki oraz wątek niesamowitej przyjaźni psa i człowieka trzymają w napięciu. Emocje po obejrzeniu filmu popłynęły ze łzami.

            Zanim klasa III opuściła Mulitikino, obejrzała jeszcze wspaniałą wystawę klocków Lego Star Wars w Nawigatorze, a następnie udała się na godzinny  pobyt w parku trampolin „Jump Planet”. Tutaj zabawie i szaleństwu nie było końca. Prawdziwy upust radości, euforii i spora dawka gimnastyki! Polecamy wszystkim😊

            Opracowanie i zdjęcia: Anna Śpiewak

  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 77444
    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wadowicach Górnych
      • (+14) 666 10 20 - SEKRETARIAT
      • szkoła: 39-308 Wadowice Górne 133E przedszkole: 39-308 Wadowice Górne 111 39-308 Wadowice Górne Poland
      • (+14) 666 10 03 - pokój nauczycielski
      • (+14) 666 96 84 - przedszkole
      • (+14) 666 95 51 - pedagog szkolny
      • (+14) 666 10 05 - intendent
  • Biuletyn informacji publicznej