Aktualności
Wyniki klasyfikacji rocznej
Tydzień dla Bezpieczeństwa w naszej szkole
W związku z trwającą w naszej szkole, w ostatnim tygodniu nauki, akcją Ministerstwa Edukacji Narodowej „Tydzień dla Bezpieczeństwa” zachęcamy uczniów oraz Rodziców do obejrzenia poniższych filmów edukacyjnych:
Bezpieczne wakacje
„Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice – swoje i innych”
Już w najbliższy piątek...


Wyniki naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkurs Chemiczny - Olimpus
27 marca uczniowie klasy VII naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie chemicznym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej Olimpus. Konkurs stanowił cenne rozszerzenie programu nauczania, był urozmaiceniem programu zajęć, a także stanowił zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Uczniowie rozwiązywali test w którym mogli zdobyć 240 pkt.
W ogólnopolskim konkursie chemicznym brało udział 220 uczniów klasy VII.
A oto wyniki naszych uczniów:
Klasa VII - na 220 startujących w kraju1. Aleksander Czech – zajmując 5 miejsce, zdobywając 222 pkt (92,5%) i tytuł laureata i nagrodę książkową
2. Julian Kopacz – zajmując 5 miejsce, zdobywając 222 pkt (92,5%) i uzyskując tytuł laureata i nagrodę książkową
3. Antoni Czech – zajmując 8 miejsce, zdobywając 216 pkt (90%) i tytuł laureata
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu uzdolnień chemicznych.
opracowanie: Grażyna Bieniek
Dzień Pustej Klasy 12 czerwca 2026 r.
Dzisiaj niektóre klasy opustoszaly! W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udzial w #dzienpustejklasy2026 Klasy 5 i 8 na lekcjach języka angielskiego uczestniczyły w running dictation (dyktandzie biegowym). Ten trening pamięci i koncentracji, spostrzegawczość, znajomość zasad pisowni połączone z bieganiem I rywalizacją okazał się dość dużym wyzwaniem. Uczniowie klasy 4b spędzili lekcję wychowawczą na przyszkolnej siłowni, a uczniowie klasy 4a w czasie lekcji wychowania fizycznego grali w gry. Choć pogoda nie cały dzień byla sprzyjająca i nie wszystkie zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, to po raz kolejny okazało się, że lekcje poza klasą są bardzo ciekawe!
opracowanie: Joanna Indyk
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
https://www.dzienpustejklasy.pl/
https://www.zrodla.org/4
Ostatnia „Audycja Muzyczna” w tym roku szkolnym!
10 czerwca w naszej szkole odbyła się ostatnia z dziesięciu całorocznych „Audycji Muzycznych” – lekcji muzyki na żywo, prowadzonych przez artystów ze Szkoły Muzycznej JAMAHA z Rzeszowa.
Tym razem uczniowie mieli okazję poznać brzmienie instrumentów smyczkowych i strunowych, takich jak: kontrabas akustyczny, kontrabas elektryczny, wiolonczela oraz gitara basowa. Młodzi słuchacze nie tylko wysłuchali prezentacji instrumentów, ale również dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat ich budowy i zastosowania.
Chętni uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą muzyczną, odpowiadając na pytania dotyczące instrumentów i rozpoznając prezentowane instrumenty.
Dziękujemy artystom ze Szkoły Muzycznej JAMAHA z Rzeszowa za cały rok muzycznych spotkań, które wzbogacały wiedzę naszych uczniów, rozwijały ich wrażliwość muzyczną i dostarczały wielu niezapomnianych wrażeń!
opracowanie: Bogumiła Posłuszny

Wyniki Konkursu Geograficzno-Fotograficznego
„Moja Mała Ojczyzna - krajobraz mojej okolicy”
Kategoria klas 5 - 6
- miejsce zdobyli: Błażej Dolot kl. 5, Oliwier Rudolf kl. 5, Szymon Wyzga kl. 6, Kinga Wrzesień kl. 6
- miejsce zdobyli: Karol Padykuła kl. 5, Nicola Piątek kl. 6, Natalia Ryś kl.6, Mateusz Dręga kl. 6
- miejsce zdobyli: Franciszek Bełzo kl. 5, Antonina Szot kl. 6, Marcelina Baum kl. 6
Kategoria klas 7- 8
- miejsce zdobyli: Julita Krawiec kl. 7, Nikola Dziekan kl.7, Magdalena Gajda kl.7, Weronika Moraczyńska kl. 7, Aleksander Czech kl. 7
- miejsce zdobyli: Amelia Nagaś kl. 7, Jakub Pawlicki kl.7, Antoni Czech kl. 7, Zuzanna Kozłowska kl. 8
- miejsce zdobyli: Natalia Bochenek kl.7, Zuzanna Kapinos kl. 8, Szymon Bełzo kl.8, Mateusz Szelest kl. 8
W konkursie wzięło udział 49 uczestników w 2 kategoriach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci ocen z geografii. Zwycięzcom gratulujemy, dla nich słodkie nagrody zostaną wręczone wkrótce. Dziękujemy za udział w konkursie. Wkrótce będzie również wystawa prac na korytarzu głównym zwycięskich prac.
opracowanie: Edyta Midura


Mała Ustna Matura

3 czerwca w naszej szkole odbyła się Mała Ustna Matura, do której uczniowie przygotowywali się podczas zajęć rozwijających z języka angielskiego w trakcie bieżącego roku szkolnego. Do MUM przystąpiło czworo uzdolnionych i ambitnych uczniów z klasy 7: Antek, Olek, Amelia i Oliwia.
Mierząc się z presją egzaminu, uczniowie zaprezentowali wysoki poziom znajomości języka angielskiego, wykonując ustne zadania przed komisją egzaminacyjną w składzie: pani dyrektor Danuta Bielaszka, pani Katarzyna Ogorzałek oraz pani Grażyna Wołosz.
Uczniowie zostali nagrodzeni lekturami w języku angielskim oraz słodkimi upominkami. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów językowych.
opracowanie: Grażyna Wołosz
Otrzymaliśmy dyplom za udział w akcji Żonkile

Sukcesy uczniów w konkursie „Kangur Matematyczny”
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Konkurs wymagał od uczestników dużej wiedzy, umiejętności logicznego myślenia oraz matematycznej pomysłowości.
Z radością informujemy, że 7 uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia za bardzo dobre wyniki:
- Padykuła Patryk klasa 2b
- Węgrzyn Emilia klasa 3a
- Chmura Aleksandra klasa 4a
- Początek Michalina klasa 5
- Kiełbasa Szymon klasa 5
- Wyzga Szymon klasa 6
- Czech Aleksander klasa 7
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów oraz rozwijania matematycznych pasji.
opracowanie: Joanna Garbicz
Konkurs Moja Mała Ojczyzna - krajobraz mojej okolicy
Zapraszamy do udziału w Konkursie Geograficzno-Fotograficznym
„Moja Mała Ojczyzna - krajobraz mojej okolicy”
organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wadowicach GórnychUczniowie zainteresowani konkursem proszeni są o dostarczenie prac konkursowych wraz z Kartą informacyjną do nauczyciela geografii p. Edyty Midury do dnia 8 czerwca 2026 r.
Regulamin Konkursu Geograficzno-Fotograficznego
„Moja Mała Ojczyzna - krajobraz mojej okolicy”1. Organizator: nauczyciel geografii ZSP Wadowice Górne - Edyta Midura.
2. Cele konkursu: rozwijanie zainteresowań geograficznych, przyrodniczych i artystycznych, zachęcenie do prowadzenia obserwacji w terenie, propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu.
3. Uczestnicy konkursu: uczniowie klas V-VIII ZSP Wadowice Górne.
4. Warunki uczestnictwa:
- Wykonanie zdjęcia obiektów krajobrazu przyrodniczego i kulturowego własnego regionu oraz najbliższego otoczenia – „małej ojczyzny” ucznia.
- Zdjęcia powinny być opisane na odwrocie: nazwa obiektu, imię i nazwisko autora, klasa.
- Fotografie muszą być wykonane samodzielnie. Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży oraz obróbki graficznej. Dopuszczalna jest standardowa obróbka (np. poprawa kolorystyki, kontrastu, kadrowanie).
- Technika fotografii jest dowolna.
- Fotografie należy dostarczyć w formie odbitek na błyszczącym papierze w formacie max. A4, nie mniejszym niż 10 х15 do nauczyciela geografii – Pani Edyty Midury.
- Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 fotografie.
- Udział w konkursie jest bezpłatny.
- Uczestnicy przynosząc swoje prace na konkurs potwierdzają, że są ich autorami oraz akceptują regulamin.
- Warunkiem uczestnictwa jest również dostarczenie wypełnionej karty informacyjnej stanowiącej załącznik do regulaminu oraz zgodę na przetwarzanie danych i klauzulę informacyjną.
5. Kryteria i ocena prac:
Przy ocenie zdjęć będą brane pod uwagę walory artystyczne oraz poprawny, krótki opis fotografowanego obiektu, zamieszczony tylko w wyznaczonym miejscu na Karcie informacyjnej (załącznik nr 1). Prace przyniesione na konkurs zostaną ocenione przez Jury, powołane przez Organizatora.
6. Prace należy dostarczyć do dnia 08 czerwca 2026 r. do nauczyciela geografii.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 11 czerwca 2026 r., nagrodzone zdjęcia będą zaprezentowane przy wejściu głównym do szkoły, a następnie opublikowane na stronie internetowej https://zspwg.edupage.org/
7. Organizator nie zwraca prac dostarczonych na konkurs.
8. Laureaci otrzymają dyplomy i drobne nagrody.
Organizator: Edyta Midura - nauczyciel geografii
Dieta przyjazna planecie
Nasza placówka uczestniczy w programie edukacyjnym realizowanym przez Fundację WWF Polska „Dieta przyjazna planecie”, w ramach którego edukujemy dzieci,jak odżywiać się zdrowo i w sposób przyjazny dla środowiska. Chcemy prosić Państwa o zapoznanie się z ulotką informacyjną i o wsparcie, aby nawyki żywieniowedzieci kształtowane w domu były spójne ze zmianami, którą chcemy wprowadzać w szkole.
opracowanie: Magdalena Pietras
Egzamin ósmoklasisty


Wyniki konkursu na własny wiersz o bibliotece, książce
Kategoria klas 4-6:
wyróżnienie - Jan Sypek kl. 4a
wyróżnienie - Konrad Łabuz kl. 5Kategoria klas 7-8:
Wyróżnienie - Oliwia Augustyn kl. 7W konkursie wzięło udział 3 uczestników w 2 kategoriach. Wyróżnionym gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody zostaną wręczone wkrótce.
opracowanie: Edyta Midura
Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2026/2027

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych informuje rodziców kandydatów na uczniów o terminach przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego obowiązujących w roku szkolnym 2026/2027 zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym obowiązującymi w Gminie Wadowice Górne - pobierz
PROSZĘ O TERMINOWE SKŁADANIE DOKUMENTÓW, które można pobrać z linków poniżej albo w sekretariacie Zespołu.
* * *
PRZEDSZKOLE
Rodzice, którzy po raz pierwszy ubiegają się o miejsce dla dziecka w przedszkolu, uczestniczą w uzupełniającym postępowaniu rekrutacyjnym i składają Wniosek wraz z załącznikami od 04.05.2026 r. do 11.05.2025 r.
W celu uniknięcia pomyłek wszystkie dane należy wypełnić DRUKOWANYMI LITERAMI.
Dokumenty należy składać w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych, Wadowice Górne 133E w godzinach od 7.30 do 15.30
telefon do kontaktu 146661020
Dokumenty rekrutacyjne - przedszkole:
- wniosek o przyjęcie do przedszkola - pobierz
- załączniki do wniosku o przyjęcie - do pkt. III wniosku - pobierz zał.1 oraz pobierz zał.2
- załączniki do wniosku o przyjęcie - do pkt. IV wniosku - pobierz
* * *
SZKOŁA
1. ZGŁOSZENIE
Do klasy pierwszej szkoły podstawowej kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców.
2. WNIOSEK
Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu uzupełniającego postępowania rekrutacyjnego, w miarę posiadanych wolnych miejsc. Rodzice składają w sekretariacie szkoły wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej wraz z załącznikami
Dokumenty rekrutacyjne – szkoła podstawowa klasa I:
- karta zgłoszenia do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie) - pobierz
- wniosek o przyjęcie do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoł) - pobierz
- załącznik do wniosku o przyjęcie - pobierz
* * *
LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych informuje,że 27.05.2026 r., będzie dostępna lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
* * *
POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA
Procedura rekrutacyjna wymaga, aby rodzice złożyli pisemne oświadczenie o woli podjęcia nauki w przedszkolu i klasie I od 28.05.2026 r. do 05.06.2026 r.
Potwierdzenie woli przedszkole - pobierz
Potwierdzenie woli klasa I - pobier
Żywa lekcja historii
Z okazji zbliżającego się Święta Narodowego Trzeciego Maja w naszej szkole odbyło się ciekawe spotkanie z grupą rekonstruktorów historycznych. Panowie przyjechali do nas aż z Warszawy. Głównym tematem wydarzenia było uchwalenie Konstytucji w 1791 roku. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu zobrazowanego prezentacją multimedialną, podczas którego goście opowiedzieli także o przyczynach słabości kraju oraz o późniejszej walce w obronie reform Sejmu Wielkiego.
Największe emocje wzbudziły jednak liczne rekwizyty oraz stroje z epoki, które można było dotykać, oglądać z bliska, a nawet przymierzać. Wszyscy byli podekscytowani i zadowoleni z możliwości tak wyjątkowej lekcji historii.
opracowanie: Anna Kwiatkowska
14
Akcja Żonkile w naszej szkole
W piątek 17 kwietnia naszej szkole odbyły się obchody Akcji Żonkile, upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji w poszczególnych klasach wychowawcy oraz nauczyciele historii przeprowadzili zajęcia poświęcone historii tego wydarzenia oraz znaczeniu pamięci o nim we współczesnym świecie.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcjach, poznając losy bohaterów oraz realia życia w czasie II wojny światowej. Symbolem pamięci i solidarności stały się papierowe żonkile, które uczniowie przypięli do swoich ubrań.
Na szkolnym korytarzu przygotowano również gazetkę tematyczną oraz plakat promujący akcję, które przybliżają ideę tego ważnego przedsięwzięcia i zachęcają do refleksji nad historią.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne uczczenie pamięci o bohaterach powstania.
opracowanie: Anna Kwiatkowska
#AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć #PowstanieWGetcie #GettoWarszawskie #MuzeumPOLIN
13
Informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Uczniów klasy ósmej oraz ich rodziców zapraszamy do zapoznania się z procedurami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - klikinij i pobierz
opracowanie: Grażyna Bieniek
Informacje o egzaminie
Uczniów klasy ósmej oraz ich rodziców zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi procedur związanych z przeprowadzaniem egzaminu ósmoklasisty - kliknij i pobierz
opracownie: Grażyna Bieniek
Rocznica Chrztu Polski w naszej szkole
W naszej szkole uczciliśmy rocznicę Chrztu Polski – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. To właśnie w 966 roku, za sprawą księcia Mieszka I, Polska przyjęła chrzest, co zapoczątkowało jej rozwój kulturowy, polityczny i religijny oraz umocniło jej miejsce w Europie.
Warto podkreślić, że rocznica Chrztu Polski jest świętem państwowym ustanowionym w 2019 roku i obchodzona jest 14 kwietnia.
Z tej okazji na szkolnym korytarzu pojawił się plakat promujący to ważne święto, przypominający uczniom o jego znaczeniu. Dodatkowo, w innej części szkoły już od 1050 rocznicy Chrztu Polski jest specjalna wystawa poświęcona temu wydarzeniu. Można na niej zobaczyć ciekawe informacje historyczne, ilustracje oraz materiały przywiezione z muzeum państwa polskego z Gniezna.
Dzięki tym inicjatywom uczniowie mają okazję lepiej poznać początki naszej Ojczyzny oraz zrozumieć, jak ważne znaczenie miało to wydarzenie dla naszej tożsamości narodowej.
opracowanie: Anna Kwiatkowska
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie







