Świąteczne życzenia
Pamięci błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej
W środę 27 marca spotkaliśmy się w głównym holu szkoły, by uczcić pamięć ludzi niezwykłej odwagi, którzy w czasie II wojny światowej narażali swoje życie, by ratować swoich żydowskich sąsiadów. Historie tych osób przypominają nam o miłości, tolerancji i szacunku dla innych ludzi, niezależnie od różnic czy pochodzenia. Pomimo ryzyka nieśli pomoc i nadzieję w najtrudniejszych chwilach.
Często przypłacali to życiem.
Rodzina Ulmów z Markowej, jest teraz dla wszystkich Polaków symbolem polskiego bohaterstwa i poświęcenia i ona stała się inspiracją dla naszych działań.Od początku roku szkolnego na wybranych lekcjach poznawaliśmy ich historię. Dzięki temu projektowi, wzbogaciliśmy naszą wiedzę i pogłębiliśmy zrozumienie tego, co znaczy być prawdziwym bohaterem w trudnych czasach.
Dziś nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu, zakończone zasądzeniem jabłoni, która otrzymała imię Wiktoria. Chcemy, by to drzewo stało się symbolem nadziei, solidarności i pamięci o tych, którzy poświęcili swoje życie, aby ratować innych.
Cieszymy się, że w tym spotkaniu wraz z całą społecznością szkolną uczestniczył Wójt Gminy Wadowice Górne pan Michał Deptuła.
#NarodowyDzieńPamięciPolakówRatującychŻydówPodOkupacjąNiemiecką
opracowanie: Joanna Indyk
16
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego Instalogik
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła może się szczycić osiągnięciami naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym Instalogik.
Konkurs, zorganizowany przez renomowane instytucje edukacyjne InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, był wyjątkowo wymagający, składając się z trzech etapów. Uczestnicy musieli nie tylko pokonać trudności związane z zadaniami logicznymi, ale także opanować podstawy języka programowania Assembly.
Z dumą ogłaszamy, że nasz utalentowany uczeń z klasy 7a, Szymon Węgrzyn, został uhonorowany tytułem LAUREATA tego prestiżowego konkursu. To ogromne wyróżnienie, które świadczy o jego wyjątkowych zdolnościach i zaangażowaniu.
Ponadto, chcielibyśmy pogratulować Szymonowi Bełzo z klasy 6 oraz Julianowi Kopaczowi i Aleksandrowi Czechowi z klasy 5, którzy osiągnęli tytuł FINALISTÓW. Ich wysiłek i determinacja są godne podziwu, a ich sukces zasługuje na ogromne uznanie.
Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za reprezentowanie naszej szkoły na najwyższym poziomie oraz za ich ciężką pracę i zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności.
Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom!
opracowanie: Danuta Żelazko
3
Laureaci konkursu „Orzeł Matematyczny”
Miło nam ogłosić, że otrzymaliśmy wyniki konkursu matematycznego „Orzeł Matematyczny”, w którym wzięło udział aż 30 uczniów z naszej szkoły, reprezentujących klasy od 2 do 8. Konkurs przeprowadzony został w grudniu i miał formę testową, wymagając od uczestników nie tylko matematycznej wiedzy, ale również logicznego myślenia i kreatywności.
Mamy zaszczyt ogłosić, że spośród uczestników aż 11 znalazło się w gronie laureatów tego konkursu. Ich wysiłek i umiejętności matematyczne zostały docenione.
Oto pełne wyniki konkursu w naszej szkole:
- Wiktor Madej klasa 2 295 punktów LAUREAT, 20 miejsce w kraju
- Sebastian Niedbała klasa 2 265 punktów LAUREAT, 26 miejsce w kraju
- Maciej Sypek klasa 2 260 punktów 27 miejsce w kraju
- Filip Czech klasa 2 245 punktów 30 miejsce w kraju
- Filip Pietras klasa 2 235 punktów 32 miejsce w kraju
- Mateusz Kuroś klasa 2 215 punktów 36 miejsce w kraju
- Michalina Początek klasa 3 290 punktów LAUREAT, 22 miejsce w kraju
- Grzegorz Czepiel klasa 3 270 punktów LAUREAT, 26 miejsce w kraju
- Szymon Kiełbasa klasa 3 270 punktów LAUREAT, 26 miejsce w kraju
- Szymon Wyzga klasa 4 380 punktów LAUREAT, 4 miejsce w kraju
- Szymon Trela klasa 4 270 punktów LAUREAT, 26 miejsce w kraju
- Kacper Maziarz klasa 4 255 punktów 29 miejsce w kraju
- Aleksander Czech klasa 5 310 punktów LAUREAT, 16 miejsce w kraju
- Piotr Kiełbasa klasa 5 225 punktów 33 miejsce w kraju
- Julia Galary klasa 5 220 punktów 34 miejsce w kraju
- Filip Mazgaj klasa 5 220 punktów 34 miejsce w kraju
- Natalia Bochenek klasa 5 210 punktów 36 miejsce w kraju
- Antoni Czech klasa 5 205 punktów 37 miejsce w kraju
- Mateusz Szelest klasa 6 305 punktów LAUREAT, 17 miejsce w kraju
- Magdalena Sołtys klasa 6 285 punktów LAUREAT, 21 miejsce w kraju
- Szymon Bełzo klasa 6 250 punktów 28 miejsce w kraju
- Jan Lonczak klasa 7 275 punktów LAUREAT, 23 miejsce w kraju
- Emilia Kokoszka klasa 7 260 punktów LAUREAT, 26 miejsce w kraju
- Gabriela Baum klasa 7 240 punktów 30 miejsce w kraju
- Szymon Węgrzyn klasa 7 240 punktów 30 miejsce w kraju
- Karol Pietras klasa 7 220 punktów 34 miejsce w kraju
- Hubert Baca klasa 7 215 punktów 35 miejsce w kraju
- Bartłomiej Masajada klasa 8 305 punktów LAUREAT, 17 miejsce w kraju
- Gabriela Kiełbasa klasa 8 220 punktów 34 miejsce w kraju
- Jakub Trela klasa 8 160 punktów 46 miejsce w kraju
Gratulujemy wszystkim wyników i życzymy dalszych imponujących osiągnięć!
opracowanie: Danuta Żelazko
Dzień Zespołu Downa
Włączyliśmy się w światowe obchody Dnia Zespołu Downa poprzez udział w akcji #lotsofsocks oraz założyliśmy skarpetki nie do pary, by okazać swoją otwartość wobec odmienności ludzi i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. Data ta jest symboliczna ponieważ osoby z zespołem Downa w 21 parze chromosomów zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Celem wszystkich działań podejmowanych tego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa oraz propagowanie praw i potrzeb osób dotkniętych tą wadą genetyczną.
Działania koordynowały pani pedagog szkolny i pani psycholog.
#lotsofsocks
#worlddownsyndromday
#swiatowydzienzespoludown
#dzienkolorowejskarpetki
#EndTheStereotypesopracowanie: Joanna Indyk
5
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Najpiękniejsza Marzanna"
W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny 21 marca odbyło się uroczyste podsumowanie przedszkolnego konkursu plastycznego na "Najpiękniejszą Marzannę", połączone z wystawą pokonkursową. Jury po burzliwych dyskusjach, biorąc pod uwagę kreatywność dzieci, estetykę wykonania prac oraz użycie materiałów wyłoniło spośród 54 prac następujących laureatów:
I miejsce - Barbara Miga, Zuzanna Czech
II miejsce - Piotr Konieczny, Julian Kiełbasa
III miejsce - Antoni Kapinos, Lena Wrzesień
Wyróżnienie: Laura Kiełbasa, Kaja Janeczek, Julia Szelest, Milena Dziekan, Karolina Miga, Adrianna Ryś, Aleksandra Deptuła, Wiktoria Róg, Gabriel Jabłoński, Patryk Padykuła, Kajetan Małek, Filip Masajada, Anna Trzpis, Julia Kąsek, Nina i Robert Ogorzałek.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
16
2024.03.21 - I Dzień Wiosny
Nowa galeria 2024.03.21 - I Dzień Wiosny została dodana do albumu fotograficznego
89
Szkolne rekolekcje wielkopostne
W dniach 18, 19 i 20 marca nasza szkoła uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych zorganizowanych przez parafię pw. Św. Anny w Wadowicach Górnych.
Prowadzącym nauki rekolekcyjne był ojciec Grzegorz Kluz OP, przeor klasztoru dominikanów w Borku Starym. Uczniowie słuchali nauk rekolekcyjnych. Każdy miał także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Centralnym punktem ostatniego dnia była Eucharystia, która zakończyła czas rekolekcji.
opracowanie i zdjęcia: ks. Krzysztof Szczygieł
4
Plan szkolnych rekolekcji wielkopostnych
W dniach 18, 19 i 20 marca odbędą się szkolne rekolekcje wielkopostne według następującego porządku:
- 18.03.2024 r. (poniedziałek), godz. 10.00 - nauka rekolekcyjna
- 19.03.2024 r. (wtorek), godz. 13.30 - nabożeństwo pokutne, a po nim spowiedź św.
- 20.03.2024 r. (środa), godz. 10.00 - msza św. z nauką rekolekcyjną
W tych dniach świetlica będzie funkcjonowała w godz. od. 6.30 do 16.00. Uczniowie przebywający na świetlicy udadzą się pod opieką nauczyciela do kościoła na nabożeństwo rekolekcyjne.
Godziny dowozu i odwozu uczniów autobusem szkolnym:
- poniedziałek i środa: odjazd z Piątkowca - godz. 9.40
odjazd spod kościoła po nabożeństwie - ok. godz. 11.00 - wtorek: odjazd z Piątkowca - godz. 13.10
odjazd spod kościoła po nabożeństwie (po powrocie wszystkich dzieci do autobusu)
W przypadku zabrania dziecka do domu własnym środkiem transportu, należy zgłosić ten fakt opiekunowi w autobusie.
Debata "Gotówka jest ważna nawet w świecie płatności elektronicznych"
W czwartek, 7 marca członkowie Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej zaprosili na debatę uczniowską zorganizowaną w ramach programu "Złote Szkoły NBP". Temat debaty brzmiał "Gotówka jest ważna nawet w świecie płatności elektronicznych".
W sali zgromadziło się liczne grono zainteresowanych: uczniowie klas 6, 7a, 7b i 8, nauczyciele, dyrekcja szkoły, a także przedstawiciele PKO Bank Polski - pani Monika Radłowska, Dyrektor Oddziału w Mielcu, oraz pani Joanna Bochenek. Dzień pełen emocji rozpoczął się od serdecznego przywitania gości przez koordynatora programu, którym jest pani Danuta Żelazko.
Bieżąca edycja programu "Złote Szkoły NBP" honoruje setną rocznicę wprowadzenia polskiego złotego do obiegu, co stanowiło inspirację do przeprowadzenia tej nietypowej debaty. Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, składająca się z uczniów klasy VIIb, pod opieką koordynatora programu oraz pani Joanny Garbicz, przygotowała się starannie do tego wydarzenia, realizując wcześniej lekcje z ekonomii oraz warsztaty tematyczne.
Podczas debaty, która miała charakter erudycyjnej potyczki, uczestnicy zaprezentowali argumenty zarówno na rzecz gotówki, jak i przeciwko niej, wykorzystując elementy debaty oksfordzkiej. Szesnastowieczna atmosfera wymiany poglądów przyciągnęła uwagę wszystkich obecnych, zarówno uczniów, nauczycieli, jak i gości z sektora bankowego.
Uczniowie reprezentujący obie strony debaty (Hubert Baca, Jan Lonczak, Igor Żołdak oraz Milena Rugala, Lena Midura, Dominik Tabor) prezentowali swoje argumenty w sposób przemyślany i angażujący dla wszystkich słuchaczy.
Debata dostarczyła zgromadzonym wiele wrażeń i refleksji. Końcowa część wydarzenia należała do przedstawicieli PKO Bank Polski, którzy podsumowali dyskusję i udzielili odpowiedzi na nurtujące pytania uczniów i nauczycieli.Fachowe spojrzenie na temat roli gotówki i płatności elektronicznych w dzisiejszym społeczeństwie stanowiło cenną lekcję ekonomii dla wszystkich obecnych.
Warto podkreślić, że ta debata nie tylko rozwijała umiejętności publicznego wystąpienia uczniów, ale także skłaniała do refleksji nad aktualnymi trendami w dziedzinie płatności.
Dziękujemy wszystkim za udział w tym edukacyjnym wydarzeniu.
opracowanie: Danuta Żelazko
14
21 marca - #LotsOfSocks
Pedagog szkolny, psycholog i nauczyciel plastyki zapraszają wszystkich uczniów i nauczycieli do włączenia się w światową kampanię #LotsOfSocks w dniu 21 marca.
- Prosimy, by w tym dniu każdy zaprojektował i wykonał parę kolorowych skarpetek "nie do pary".
- Wszystkie klasy otrzymają szablony, które na białej kartce z bloku technicznego odrysuje sobie każdy uczeń ( do udziału zapraszamy również wychowawców), a następnie wykona parę niepasujących do siebie skarpetek przy pomocy dowolnych narzędzi plastycznych. Po zakończeniu pracy skarpetki należy wyciąć i dostarczyć do gabinetu szkolnego pedagoga ( pokój nr 20). Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w szkolnej galerii #LotsOf Socks
Czego potrzebujesz 21 marca?
Białej kartki z bloku technicznego, ołówka, nożyczek, kredek, pasteli, mazaków, kokardek, cekinów, kleju, ścinków materiału (wg własnych pomysłów i potrzeb)
Wykonane prace ozdobią szkolne korytarze.
Życzymy udanej zabawy!
opracowanie: Joanna Indyk i Monika Forgiel
Spotkanie z panem mecenasem
W dniu 6 marca uczniowie klas 5-8 spotkali się z niecodziennym gościem, który poprowadził dla nich zajęcia pod tytułem "Bezpieczeństwo w sieci".
Pan Łukasz Boroń, Mecenas z Kancelarii Adwokackiej z Radomyśla Wielkiego, spotkał się z uczniami naszej szkoły w dwóch grupach.
Uczniowie klas 5-6 dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci, usłyszały o wyłudzeniach danych i ochronie wizerunku natomiast w klasach 7-8 poruszone zostały zagadnienia z zakresu odpowiedzialności karnej i finansowej małoletnich za naruszenie dóbr osobistych.
Pan prowadzący podkreslił, że niewłaściwe wybory w wieku młodzieńczym, mają znaczący wpływ i konsekwencje w przyszłości. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, a fachowy język i przykłady zainteresowały uczestników.
Dziękujemy za ciekawe spotkanie!
opracowanie: Joanna Indyk
Regulamin konkursu na ciekawą zakładkę do książki
„…Nie zaginaj rogów, używaj zakładki,
na półce mnie stawiaj, dbaj o me okładki…”Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych zaprasza dzieci z przedszkola oraz uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym na ciekawą zakładkę do książki.
Regulamin konkursu
1. Organizator: biblioteka szkolna ZSP Wadowice Górne
2. Cele konkursu:
- zainteresowanie dzieci książką,
- rozwijanie zdolności manualnych, plastycznych dzieci,
- rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci,
- popularyzacja literatury.
3. Kategorie:
- oddziały przedszkolne
- klasy 1-4
- klasy 5-8
4. Warunki udziału w konkursie:
- uczestnikami konkursu są dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-VIII ZS-P w Wadowicach Górnych,
- każdy z uczestników konkursu może dostarczyć tylko 1 zakładkę,
- prace powinny mieć postać zakładki do książki, kształt dowolny
- zakładki mogą być wykonane w dowolnej płaskiej technice plastycznej, materiały nie brudzące i nie niszczące książki,
- do konkursu zgłaszane są prace indywidualne, samodzielnie wykonane,
- każda z prac powinna zawierać: imię i nazwisko i klasę uczestnika lub oddział przedszkolny (na osobnej kartce)
5. Kryteria oceny prac:
- pomysłowość,
- oryginalność ujęcia tematu,
- estetyka wykonania pracy,
- samodzielność wykonania.
6. Terminy:
Prace należy dostarczyć do dnia 04 kwietnia 2024 r. do biblioteki szkolnej.7. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 8 kwietnia 2024 r., a wszystkie wykonane prace znajdą się na wystawce, którą będzie można obejrzeć przy wejściu do biblioteki szkolnej.
8. Organizator nie zwraca prac dostarczonych na konkurs.
9. Prace konkursowe oceniać będzie jury.
10. Laureaci otrzymają dyplomy i drobne nagrody.
organizator: mgr Edyta Midura
Wspomnienie o śp. Bogusławie Midura
Dla uczniów pani Bogusia. Dla nauczycieli Bogunia, Bogusia, Bogusławka.
Nauczycielka przez duże N. Pełna poświęcenia, oddania i serdeczności dla każdego ucznia. Troskliwa, wrażliwa i cierpliwa wychowawczyni, dbająca o każde dziecko. "Pani Bogusia była dla nas taką drugą mamą. Była osobą, która zawsze służyła pomocą i była wtedy, gdy jej naprawdę potrzebowaliśmy"
"Była Pani cudownym człowiekiem,któremu tak wiele zawdzięczam. Dzięki Pani uwierzyłam w siebie i w każdej sytuacji mogłam liczyć na wsparcie. Pani Bogusiu, była Pani dla mnie jak mama. Dziękuję za wszystko, zostanie Pani na zawsze w moim sercu"
Wspaniała, wspierająca przyjaciółka. Zarażająca uśmiechem i pozytywnym podejsciem do życia. Empatyczna, lojalna i bezinteresowna.
"Kochana Bogusia, zawsze z sercem na dłoni wyciągniętej do każdego"
"Bogusiu, odeszłaś tak cicho bez pożegnania zostawiłaś nas, w naszych sercach i umysłach zostaniesz po wieczny czas."
"Niezapomniane rozmowy z Tobą prostowały moje drogi, a wsparcie i życzliwe słowa pozwoliły mi przejść przez trudne okresy mojego życia."
Miła koleżanka, gotowa zawsze służyć pomocą.
"Zawsze serdeczna, wyrozumiała i gotowa do pomocy. Twój optymizm i pogoda ducha sprawiały, że wszyscy dobrze czuli się w Twoim towarzystwie.Nigdy Cię nie zapomnę"
Pracowita, punktualna, gościnna i uczciwa. Zakochana w naturze ogrodniczka. Dobry człowiek.
Pani Bogusiu! Bogusiu! Zawsze będziesz w naszych sercach.
opracowanie: Joanna Indyk
Odeszła do wieczności
Dziecko zdolne - czym charakteryzują się osoby wybitnie zdolne?
Mianem wybitnych zdolności nie określa się jednostronnych uzdolnień, np. językowych, muzycznych, sportowych, artystycznych, lecz ogólne predyspozycje umysłowe do osiągania ponadprzeciętnych (często wybitnych) wyników w różnych dziedzinach. Na takie zdolności składają się:... - czytaj więcej na stronie psychologa szkolnego
Cześć i chwała bohaterom!
Legenda o Janie i Cecylii na szkolnej scenie
Społeczność naszej szkoły wielokrotnie udowodniła, że literatura polska może być wspaniałym źródłem inspiracji. Tak było i tym razem. Na szkolnej scenie wystawiono „Legendę o Janie i Cecylii” na motywach „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Z inicjatywy Prezydenta RP rokrocznie szkoły, stowarzyszenia, samorządowcy i wielu innych pasjonatów żywego słowa włącza się do Narodowego Czytania. W tym towarzystwie nie zabrakło naszej szkoły. W tym roku szkolnym postanowiliśmy zrealizować projekt związany z dziełem Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Uznano, że ciekawym pomysłem byłaby inscenizacja legendy o Janie i Cecylii (protoplastach rodu Bohaterowiczów). Stanowi ona, wpleciona w akcję powieści, symbol wzorowego małżeństwa, symbol trudu i umiłowania ojczystej ziemi.
Pierwszym krokiem było napisanie scenariusza – wyodrębnienie ról aktorskich i przygotowanie fragmentów czytanych (pani Justyna Owcarz). Potem przygotowania inscenizacyjne, budowanie scenografii i próby (pani Anna Kamińska).
W lutym 2024 r. najpierw uczniowie klas I –III, a potem uczniowie klas IV – VIII mogli zobaczyć przedstawienie i wsłuchiwać się w malowniczy i nastrojowy język powieści Elizy Orzeszkowej.
Inscenizacja rozpoczęła się od opisu mogiły Jana i Cecylii:
Był to grobowiec bardzo prosty i ubogi, […]. Składał się on z sześciokątnego, grubego u podstaw a zwężającego się ku szczytowi krzyża, na którego czerwonym tle bielała postać Chrystusa, a którego boki okryte były różnobarwnymi godłami i figurami. Były tam białym pokostem powleczone i ściśle do krzyża przylegające trupie głowy i różne narzędzia Chrystusowej męki, płaskie popiersie Marii z tkwiącymi w nim siedmioma pozłacanymi niegdyś i w kształt miecza wyrzeźbionymi strzałami, wsparte na rękach i w zamyśleniu na podstawach z drzewa lub gliny siedzące wypukłe figury świętych. […]
Kiedy widzowie słuchali fragmentu powieści, mogli równocześnie obserwować aktora wchodzącego z namalowanym krzyżem i z napisem: „JAN I CECYLIA, ROK 1549 memento Mori”.
To łączenie obrazu, ruchu scenicznego, muzyki oraz czytanych fragmentów towarzyszyło oglądającym przez całe przedstawienie.
Na scenie zobaczyliśmy potem puszczę nadniemeńską z dzikim zwierzem. Wszystko to ukazało się oczom widzów dzięki teatrowi cieni. Potem już wkroczyli aktorzy ( uczniowie klasy VI). Była scena osiedlenia się na tych ziemiach Jana i jego żony, ich ciężka praca. Potem przybycie króla ze świtą i nadanie staruszkom nazwiska Bohaterowicze. Sceny przeplatane były odpowiednio dobranymi fragmentami prozy ( czytanie powierzono uczniom klasy VIII) i muzyką. Tu pojawiła się także piosenka „Zachodźże słoneczko”.
Pani dyrektor oraz pani wicedyrektor włączyły się do aplauzu widowni i podziękowały twórcom za organizację i przygotowanie inscenizacji.
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.
Wybranie legendy z powieści Elizy Orzeszkowej nie było przypadkowe. Organizatorzy zapraszają uczniów do konkursu szkolnego, którego celem jest napisanie własnej legendy, która wyjaśniałby okoliczności powstania miejscowości lub wyjaśniała jej nazwę (może odnosić się np. do czasów początku państwa polskiego), w której mieszkają lub stworzenie legendy związanej z niezwykłym miejscem, które znają w swojej „małej ojczyźnie”.
Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na 12 kwietnia 2024 r. w ramach obchodów Święta Chrztu Polski. Szczegóły już wkrótce na plakatach.
opracowanie: Justyna Owcarz
28
I Mistrzostwa Szachowe Uczniów Szkół Podstawowych gminy Wadowice Górne
I Mistrzostwa Szachowe Uczniów Szkół Podstawowych gminy Wadowice Górne o Puchar Wójta Gminy już za namiDobry humor i duch zdrowej rywalizacji towarzyszył uczniom w pierwszym dniu ferii.
Najlepsze wyniki w kategorii 1-3 dziewczynki/chłopcy osiągnęli: Marlena Sypek kl. 2 (ZSP Wadowice Górne), Maja Leś kl. 3 (ZSP Wadowice Górne), Michalina Początek kl. 3 (ZSP Wadowice Górne). Chłopcy: Grzegorz Czepiel kl.3 (ZSP Wadowice Górne), Filip Czech kl. 2 (ZSP Wadowice Górne), Michał Padykuła kl. 3 (ZSP Wadowice Górne). Kategoria klas 4-8, dziewczęta:Gabriela Kiełbasa kl.8 (ZSP Wadowice Górne), Emila Kapel kl. 5 (SP Jamy) Maria Kiełbasa kl. 6 (ZSP Wadowice Górne). Chłopcy: Filip Ryba kl. 6 (SP Wampierzów), Karol Czech kl. 6,(SP Wampierzów) Bartosz Czech kl. 8 (SP Wampierzów).
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy wiele sukcesów w tej dziedzinie sportowej
Opracowanie: Dorota Jakubus
Archiwum Aktualności