Informacje dotyczące procedur egzaminu ósmoklasisty - kliknij i pobierz
Informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - kliknij i pobierz
opracowanie: Grażyna Bieniek
Informacje dotyczące procedur egzaminu ósmoklasisty - kliknij i pobierz
Informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - kliknij i pobierz
opracowanie: Grażyna Bieniek
W tym roku 19 kwietnia przypada w czasie świątecznym. Dlatego już wcześniej zaakcentowaliśmy naszą pamięć o żydowskich rodakach z Warszawy, który 82 lata temu rozpoczęli powstanie. Z góry skazane na przegraną, a jednak było bohaterską walką o honor i godność. Niemcy brutalnie rozprawili się z powstańcami, ale oni od 1943 roku uczą nas odwagi.
Pod takim hasłem pojawiła się gazetka na głównym korytarzu szkoły. A przy każdej klasie na drzwiach lub obok nich wiszą... listy. Uczniowie chętnie zapoznawali się z krótkimi życiorysami bohaterskich obrońców. Do ostatniego dnia powstania - czyli do 15 maja będzie można jeszcze do nich zaglądnąć... A do naszych uczniów napisali: Marek, Marysia, Emanuel, Izrael, Nachum i Mary.
opracowanie: Anna Kwiatkowska
W tym roku wspomnienie Naszego Patrona rozpoczęło się 10 kwietnia uroczystościami powiatowymi w Mielcu. W rocznicę śmierci Pana Leszka Deptuły delegacja, na czele z Panią Dyrektor i pocztem sztandarowym, udała się na cmentarz komunalny w Mielcu, gdzie znajduje się grób ś.p. Leszka Deptuły.
Święto szkolne odbyło się 11 kwietnia. Gościem honorowym była siostra naszego Patrona – Pani Bogusława Boyen. W spotkaniu uczestniczył też Wójt Gminy Wadowice Górne – Pan Michał Deptuła- syn Patrona.
Na początku, w obecności pocztu sztandarowego, uczestnicy odśpiewali hymn narodowy. Następnie uczniowie klasy VII przypomnieli sylwetkę Patrona, jego drogę polityczną oraz wartości jakimi kierował się w życiu.
Dalsza część spotkania to wspomnienia Pani Bogusławy Boyen. Dzięki nim mogliśmy poznać dzieciństwo, młodość, czasy szkolne oraz życie w domu rodzinnym Patrona. Zobaczyliśmy człowieka „z krwi i kości”, nie pomnikową postać, ale osobę, z którą każdy z nas może się utożsamić. Siostra Patrona wyjaśniła dzieciom i młodzieży, że wysokie stanowiska oraz pamięć środowiska lokalnego zyskuje się dzięki pracowitości, odpowiedzialności i szacunkowi do ludzi oraz przywiązaniu do wyznawanych wartości. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które Pani Boyen cierpliwie odpowiadała. Jako, że nasz Patron był lekarzem weterynarii, wiele z nich dotyczyło Jego odnoszenia się do zwierząt. Uczniów ciekawiło, jakie zwierzęta miał nasz Patron. Dowiedzieliśmy się, że od najmłodszych lat troszczył się o „braci najmniejszych”, przynosił do domu chore zwierzęta, starał się im pomóc, był wrażliwy na ich los.
W części artystycznej obejrzeliśmy taniec „Przebudzenie wiosny” w wykonaniu uczniów klas trzecich.
Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno-technicznym „Wszystkie stworzenia duże i małe”. Uczestnicy wykonali sylwetki zwierząt. Prace zostały zaprezentowane na wystawie w holu szkoły. Nagrody zostały ufundowane przez rodzinę naszego Patrona.
Na zakończenie, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od rodziny Pana Leszka Deptuły upominki w postaci zabawnych breloczków ze zwierzętami.
Całe spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze.
opracowanie: Anna Kamińska
Kategoria - Oddziały przedszkolne:
1. miejsce - Paulina Gwóźdź - grupa Tygryski
2. miejsce - Adam Padykuła - grupa Tygryski
3. miejsce - Adrian Robak - grupa Pszczółki
Wyróżnienie - Jan Kagan - grupa Pszczólki
Kategoria klas 1-4:
1. miejsce - Aleksandra Chmura kl. 3 a
2. miejsce - Hanna Czech kl. 3 b
3. miejsce - Julian Kiełbasa kl. 1 a
Wyróżnienie - Julia Szelest kl. 1a
Kategoria klas 5-8:
1. miejsce - Julita Krawiec kl. 6
2. miejsce - Małgorzata Kagan kl. 6
3. miejsce - Natalia Ryś kl. 5
Wyróżnienie - Piotr Kiełbasa kl. 6
W konkursie wzięło udział 25 uczestników w 3 kategoriach. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody zostaną wręczone wkrótce.
opracowanie: Edyta Midura
Z radością informujemy, że w dniu 2 kwietnia uczestnicy konkursu matematycznego Leon otrzymali bony rabatowe na kurs języka angielskiego lub niemieckiego!
To wyjątkowa okazja, by rozwijać swoje umiejętności językowe i doskonalić znajomość wybranego języka.
Szczególne gratulacje kierujemy do laureata Aleksandra Czecha z klasy 6, który zdobył 9 miejsce w konkursie. To ogromne osiągnięcie, które świadczy o jego wiedzy i zaangażowaniu.
Konkurs został przeprowadzony pod czujnym okiem koordynatorek: pań: Justyny Bednarczyk-Śmist oraz Eweliny Suchorowskiej, którym serdecznie dziękujemy za organizację i wsparcie uczniów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!
opracowanie: Justyna Bednarczyk-Śmist
20 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Kangur Matematyczny”. Zmagali się z zadaniami w trzech kategoriach wiekowych: Maluch, Beniamin i Kadet. Uczestnicy wykazali się logicznym myśleniem oraz umiejętnościami matematycznymi, mierząc się z wymagającymi zadaniami.
Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli to wyzwanie i życzymy jak najlepszych wyników!
opracowanie: Ewelina Suchorowska
„…Nie zaginaj rogów, używaj zakładki,
na półce mnie stawiaj, dbaj o me okładki…”
Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych zaprasza dzieci z przedszkola oraz uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym na ciekawą zakładkę do książki.
Regulamin konkursu na ciekawą zakładkę do książki
1. Organizator: nauczyciel biblioteki szkolnej ZSP Wadowice Górne
2. Cele konkursu:
3. Kategorie:
4. Warunki udziału w konkursie:
5. Kryteria oceny prac:
6. Terminy: Prace należy dostarczyć do dnia 4 kwietnia 2025 r. do biblioteki szkolnej.
7. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 11 kwietnia 2025 r., a wszystkie wykonane prace znajdą się na wystawce, którą będzie można obejrzeć przy wejściu do biblioteki szkolnej.
8. Organizator nie zwraca prac dostarczonych na konkurs.
9. Prace konkursowe oceniać będzie jury.
10. Laureaci otrzymają dyplomy i drobne nagrody.
Organizator: mgr Edyta Midura
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych informuje rodziców kandydatów na uczniów o terminach przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego obowiązujących w roku szkolnym 2025/2026 zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym obowiązującymi w Gminie Wadowice Górne (Zarządzenie Wójta - pobierz)
PROSZĘ O TERMINOWE SKŁADANIE DOKUMENTÓW, które można pobrać z linków poniżej albo w sekretariacie Zespołu.
PRZEDSZKOLE
Rodzice dzieci aktualnie uczęszczających do przedszkola składają Deklarację o kontynowaniu wychowania przedszkolnego do dnia 24.01.2025 r.
Jeżeli deklaracja nie wpłynie w terminie dziecko traci zapewnione miejsce w przedszkolu i podlega procesowi rekrutacji.
Rodzice, którzy po raz pierwszy ubiegają się o miejsce dla dziecka w przedszkolu, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym i składają Wniosek wraz z załącznikami od 03.02.2025 r. do 14.02.2025r.
W celu uniknięcia pomyłek wszystkie dane należy wypełnić DRUKOWANYMI LITERAMI.
Dokumenty należy składać w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych – Wadowice Górne 133E w godzinach od 730 do 1500
telefon do kontaktu 146661020
Dokumenty rekrutacyjne - przedszkole:
Szkoła:
1. ZGŁOSDZENIE
Do klasy pierwszej szkoły podstawowej kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców
2. WNIOSEK
Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, w miarę posiadanych wolnych miejsc.
Rodzice składają w sekretariacie szkoły wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej wraz z załącznikami
Dokumenty rekrutacyjne - szkoła podstawowa klasa I:
LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych informuje, że 03.03.2025 r., będzie dostępna lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA
Procedura rekrutacyjna wymaga, aby rodzice złożyli pisemne oświadczenie o woli podjęcia nauki w przedszkolu i klasie I od 04.03.2025 r. do 11.03.2024 r.
Potwieranie woli przedszkole – kliknij
Potwieranie woli klasa I – kliknij
24 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka, który rozpoczął się w kościele od przedstawienia pt. „Wigilijny czas” przygotowanego przez Panie i dzieci.
Po wspólnym kolędowaniu, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który miał miejsce w sali gimnastycznej przedszkola. Przy słodkich smakołykach i napojach wszyscy spędzili czas w miłej atmosferze, dzieląc się swoimi wrażeniami z tej uroczystości.
Film z tego wydarzenia można oglądać na profilu FB naszego Zespołu - zapraszamy.
opracowanie: Nalalia Kołodziej
24 stycznia w naszej placówce miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy w historii tej szkoły, obchodzone były 18 Urodziny. Świętowała je osoba wyjątkowa dla nas wszystkich w szkole oraz dla lokalnego środowiska - Bartosz Janusz.
Na uroczystość tą przybyli zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna, która przygotowała Bartkowi niecodzienną niespodziankę - 18 Urodziny.
Oj działo się, działo!!!
Na tle pięknie przygotowanej dekoracji, w otoczeniu kolegów z gitarami i chóru, stanął nasz Jubilat - BARTOSZ. Był śpiew tradycyjnego - 100 lat, tort, dmuchanie świeczek i łzy... szczęścia. Potem były życzenia i prezenty.
Następnie koledzy gitarzyści, wspólnie z towarzyszącym im chórem, zagrali i zaśpiewali Bartkowi jego ulubione piosenki.
Również sztukmistrzowie piłki nożnej z klas I- VIII pokazali swoje niezwykłe umiejętności. Otoczony kołem usłyszał i śpiewał ze wszystkimi znaną i ulubioną piosenkę pt,, Stokrotka"
Całość imprezy zakończył nasz Jubilat - Bartosz, dziękując wszystkim mową obrazkową z książki do komunikacji AAC - obrazkami PCS. Na tym zakończono tą wyjątkową uroczystość.
Chociaż Urodziny BARTOSZA są obchodzone od 11 lat bardzo uroczyście i z ogromnym zaangażowaniem całej społeczności szkolnej, ale tylko w tym roku… była OSIEMNASTKA!
opracowała: Bogumiła Posłuszny
Informujemy, że od 1.02.2025 roku nastąpi
zmniejszenie wysokości stawki dziennej za żywienie
i wyniesie:
3,50 zł za jednodaniowy obiad w szkole podstawowej
3,60 zł za dwudaniowy obiad w oddziale przedszkolnym w Jamach
i Wampierzowie
6,30 zł za śniadanie + obiad w oddziale przedszkolnym
w Wadowicach Dolnych
6,30 zł za śniadanie + obiad dla osób pozostających w przedszkolu
w Wadowicach Górnych nie dłużej niż do 14.30
lub
8,00 zł za śniadanie + obiad + podwieczorek dla osób pozostających
w przedszkolu w Wadowicach Górnych dłużej niż do 14.30
opracowanie: Magdalena Pietras
W piątkowe przedpołudnie przedświąteczny występ zgromadził szkolną społeczność i zaproszonych gości w holu głównym szkoły.
Urokliwe recytacje i ciekawe historie przeplatane utworami muzycznymi w niespotykanych aranżacjach, wprowadziły nas w nostalgiczny nastrój. Występy solistów wzbudziły zachwyt widzów.
Ze sceny można było usłyszeć kolędy i pastorałki, które przypomniały nam, że Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż.
Jezus w żłóbku, Maryja, Józef, pasterze stworzyli piękny obraz cudu narodzin Jezusa.
Po występie pani Dyrektor Danuta Bielaszka złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.
Ten krótki pokaz przygotowali uczniowie klasy 4 z wychowawczynią i nauczycielem muzyki. Klasę 4 w utworach muzycznych wspierali członkowie koła muzycznego.
Świąteczne podarunki dla pracowników szkoły i gości przygotowali uczniowie klasy 2a z wychowawczynią oraz uczeń klasy 8b Jan Lonczak, który zaprojektował i wykonał przy użyciu drukarki 3D cudne bombki.
Sprawami technicznymi zarządzał uczeń kl.7 Szymon Bełzo.
Na zakończenie w swoim pierwszym występie zaprezentowała się formacja taneczna "What's up?". Brawo dziewczyny!
opracowanie: Joanna Indyk
Grudzień to czas prezentów, niespodzianek i niecierpliwego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Jedną z takich miłych niespodzianek była dla klasy IIIa wizyta w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich w Wadowicach Górnych, podczas której uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych poświęconych robieniu pierogów.
Dzieci miały okazję poznać tajniki przygotowywania tradycyjnych polskich pierogów, pod okiem doświadczonych gospodyń.
Warsztaty rozpoczęły się od przygotowania farszu. Wspólnie z paniami z Koła, uczniowie nauczyli się, jak zrobić farsz do pierogów ruskich (z twarogiem, ziemniakami i cebulą) oraz farsz do pierogów na słodko i z kapustą.
Uczniowie mogli samodzielnie wyciskać ziemniaki, siekać cebulę oraz mieszać składniki, by uzyskać idealne proporcje smakowe.
Po przygotowaniu farszu przyszedł czas na lepienie pierogów. Każdy uczeń nauczył się, jak prawidłowo formować ciasto, nadziewać je farszem i sklejać brzegi, aby pierogi nie otworzyły się podczas gotowania. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił zarówno przy wałkowaniu ciasta, jak i wykrawaniu kółek, jak i precyzyjnym nakładaniu farszu i formowaniu tradycyjnych kształtów pierożków.
Na zakończenie warsztatów uczestnicy mogli spróbować swoich wyrobów, które okazały się wyśmienite. Słodkim dodatkiem do wizyty były przepyszne grzebyczki upieczone przez członkinie Koła specjalnie na naszą wizytę. To było niesamowicie miłe spotkanie.
Serdecznie dziękujemy członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Wadowicach Górnych za ciepłe przyjęcie, cenne wskazówki kulinarne oraz słodkie upominki, którymi uczniowie zostali obdarowani. Z pewnością zapamiętamy tę wizytę na długo!
opracowanie: Teresa Midura
Kochani!
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen miłości, radości i wspólnego dzielenia się dobrem.
Po raz kolejny gorąco zapraszamy Was Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele do włączenia się w świąteczną zbiórkę charytatywną pod hasłem: "Z sercem na Święta"
W dniach 9-13 grudnia będziemy zbierać produkty spożywcze, przemysłowe i chemiczne na rzecz rodzin i osób potrzebujących z naszej okolicy. Zbiórka będzie odbywać się codziennie, przyniesione rzeczy należy składać we wskazanym miejscu.
Otwórzmy swoje serca na tych, którzy naprawdę tego potrzebują.
Za każdy gest wsparcia z SERCA DZIĘKUJEMY!
Do udziału zapraszają panie:
Joanna Indyk, Iwona Peret, Edyta Midura i Natalia Lolo
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, które mimo niepełnosprawności chcą żyć godnie i niezależnie. Mają do tego pełne prawo.
Zapraszamy do obejrzenia filmu:
opracowanie: Małgorzata Midura, Bogumiła Posłuszny
Powered by aSc EduPage