• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• W dniu 19 stycznia dzieci z naszego przedszkola wystąpiły dla swoich ukochanych Babć i Dziadziusiów w kościele pod wezwaniem św. Anny w Wadowicach Górnych. Przedstawiły Jasełka pt. „Tak! On jest Królem!” połączone z życzeniami i tańcem, przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Dzieci dały z siebie wszystko i bardzo się starały wypaść jak najlepiej przed tak ważną dla nich publicznością. Występ dostarczył wielu wzruszeń i został nagrodzony gromkimi brawami. Wnuki wręczyły seniorom przygotowane z pomocą swoich pań upominki i uściskały tak bliskie im osoby. Na twarzach zebranych gościły szczere uśmiechy i łzy wzruszenia.

Wszystkim Babciom i Dziadziusiom życzymy STU LAT w zdrowiu, samych pięknych dni i zawsze tak uśmiechniętej twarzy jak podczas tej pięknej uroczystości!

Zapraszamy do galerii zdjęć: kliknij

• Kolejne działanie w ramach Roku Rodziny Ulmów

• Rok 2024 Rokiem Rodziny Ulmów. Nasza szkoła realizuje projekt poświęcony błogosławionej Rodzinie Ulmów z Markowej.

W związku z trwającym okresem bożonarodzeniowym, uczniowie mogą obejrzeć prezentacje poświęconą Międzynarodowej Wystawie Szopek 2023 w Watykanie, na której można było podziwiać szopkę, poświęconą błogosławionej Rodzinie Ulmów z Markowej.

kliknij i zobacz przygotowaną prezentację

opracowanie: Bogumiła Posłuszny

• Czy karać dziecko?

• Dyscyplinowanie dzieci, uczenie ich życia i zasad, jakie nim rządzą to dla każdego rodzica spore wyzwanie. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, opiekunowie stoją przed dylematem, czy i jak karać pociechę. Zdecydowanie odrzucamy kary cielesne, ale co z zakazami i nagrodami? Czy są akceptowalne? Jeśli nie, to dlaczego? I czym ewentualnie można je zastąpić? - czytaj więcej na stronie psychologa szkolnego

• Akcje charytatywne w klasie 1a

• W grudniu uczniowie klasy 1a zaangażowali w projekty dobroczynne.

Na początku miesiąca postanowili zawalczyć o podtrzymanie uroczego zwyczaju wysyłania życzeń świątecznych na kartkach. Na zajęciach plastyczno-technicznych własnoręcznie stworzyli 15 wyjątkowych kartek opatrzonych pięknymi życzeniami, które za pośrednictwem pracowników GOPS zostały przekazane samotnym mieszkańcom naszej gminy.

Jedną z kartek uczniowie zdecydowali się jednak wysłać znacznie dalej, bo aż do Londynu. Jej adresatem został książę William z rodziną. Przy okazji uczniowie ćwiczyli składanie życzeń świąteczno-noworocznych w języku angielskim.

W minionym tygodniu natomiast przygotowali świąteczne lampiony, które w czasie szkolnych Jasełek wręczono wszystkimi pracownikom szkoły. Mamy nadzieję, że zarówno lampiony jak i kartki będące wyrazem empatii, dobroci i życzliwości okazały się dla obdarowanych miłym prezentem.

• Święta Marcina

• 20 grudnia uczniowie klasy 1a przedstawili swoim koleżankom i kolegom z klas I-III inscenizację legendy o świętym Marcinie. Ta piękna i wzruszająca historia skromnego szewca, który czekając na spotkanie z Dzieciątkiem Jezus niósł pomoc bliźnim, została spisana przez Lwa Tołstoja wiele lat temu. Mimo upływu czasu, przesłanie które niesie nie straciło na aktualności i nadal pokazuje, że najważniejsze wartości takie jak miłość, szacunek, troska i zrozumienie pozostają niezmienne.

Bądźmy więc dla siebie dobrzy... nie tylko od święta!

• Przerwa na czytanie

• Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w akcji "Przerwa na czytanie".

Pomysł ten przypadł nam jednak do gustu tak bardzo, że postanowiliśmy kontynuować jego realizację. Dzięki temu w dniach 18-20 grudnia uczniowie klas I-III mogli posłuchać najpiękniejszych świątecznych opowieści i historii związanych z Bożym Narodzeniem. Teksty czytane na długiej przerwie przez Milenę, Amelkę, Ewę i Gabrysię świetnie wprowadziły uczniów w świąteczny nastrój. W środę przyczyniły się do tego również świąteczne swetry, które za sprawą akcji Samorządu Uczniowskiego założyło wielu uczniów i nie tylko. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kolorowanki, które można było zabrać po wysłuchaniu czytanych historii.