• Zbliża się Dzień Patrona

• Z okazji nadchodzącego w naszej szkole Dnia Patrona, my uczniowie, na wzór Pana Leszka Deptuły chcemy kontynuować etyczną pomoc zwierzętom. Nasz Patron pracował jako weterynarz dbając o zdrowie i rozwój zwierząt oraz niosąc im pomoc o każdej porze. Swoim przykładem przekazał nam wieść, że zwierzęta powinny być obiektem naszej moralnej refleksji i troski w aspekcie uniwersalnych wartości takich jak godność życia czy dobrostan. Dlatego też, pragniemy wesprzeć pobliskie schronisko. W związku z tym kierujemy prośbę o wsparcie finansowe i dołączenie się do naszej akcji. Zbiórka zostanie przeprowadzona w czwartek. Liczymy na Waszą pomoc dla pupili schroniska.

opracowanie: Emilia Kokoszka (kl. VIIa)

• Złote Szkoły NBP

• Nasza szkoła po raz drugi  bierze udział w programie "Złote Szkoły NBP”. Jest to IV edycja programu pod hasłem „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”.

W szkole, która ubiega się o tytuł Złotej Szkoły NBP, zawiązuje się Drużyna Ambasadorów Edukacji  Ekonomicznej. Drużyna musi składać się z minimum 2 nauczycieli i od 5 do 10 uczniów – w szkole podstawowej wyłącznie z klas 7 i 8.

W naszej szkole drużyna składa się z uczniów klasy VIIb: Milena Rugała, Kacper Soboń, Dominik Tabor, Jakub Łempa, Hubert Gieracki, Hubert Baca, Jan Lonczak, Igor Żołdak.
            Koordynatorem programu w naszej szkole jest pani Danuta Żelazko, wspierana przez panią Joannę Garbicz.

Drużyna zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza zadania programu, którymi są

• Lekcja z ekonomią
            • Debata szkolna
            • Warsztat uczniowski

Przed feriami odbyły się lekcje z ekonomia w klasie 5 i 6, o których napiszemy wkrótce.

Szczegółowe informacje o programie: https://zloteszkoly.nbp.pl/

opracowanie: Danuta Żelazko

• Jakub Trela - finalistą konkursu kuratoryjnego z historii

• Niezmiernie miło nam poinformować, że Jakub Trela - uczeń klasy VIII na II etapie konkursu kuratoryjnego z historii zdobył 5 wynik i tym samym zakwalifikował się do etapu finałowego. Wszyskich 72 finalistów przystąpi do ostatniej rozgrywki 6 kwietnia.

Trzymamy kciuki za Jakuba, który dalej przygotowuje się i zgłębia tajniki przeszłości pod okiem nauczyciela historii - pani Anny Kwiatkowskiej.

• Rekrutacja 2024/2025

• Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych ogłasza rekrutację do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025

Zarządzenie Wójta: kliknij oraz załącznik do zarządzenia: kliknij

PROSZĘ O TERMINOWE SKŁADANIE DOKUMENTÓW, które można pobrać z linków poniżej albo w sekretariacie Zespołu.

PRZEDSZKOLE

Rodzice dzieci aktualnie uczęszczających do przedszkola składają Deklarację o kontynowaniu wychowania przedszkolnego do dnia 05.02.2024 r. Jeżeli deklaracja nie wpłynie w terminie dziecko traci zapewnione miejsce w przedszkolu i podlega procesowi rekrutacji.

Rodzice, którzy po raz pierwszy ubiegają się o miejsce dla dziecka w przedszkolu, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym i składają Wniosek wraz z załącznikami w terminie od 12 do 26 lutego 2024 r.

W celu uniknięcia pomyłek wszystkie dane należy wypełnić DRUKOWANYMI LITERAMI.

Dokumenty należy składać w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
            w Wadowicach Górnych – Wadowice Górne 133E
            w dniachod 12 do 26 lutego 2024 r. w godzinach od 730 do 1500

telefon do kontaktu: 146661020

DOKUMENTY REKRUTACYJNE

PRZEDSZKOLE

• deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego (wypełniają rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających obecnie do przedszkola) w terminie do 05.02.2024 r. - kliknij
            • wniosek o przyjęcie do przedszkola - kliknij
            • załączniki do wniosku o przyjęcie - do pkt. III wniosku (załączyć pdf) - kliknij1, kliknij2
            • załączniki do wniosku o przyjęcie - do pkt. IV wniosku - kliknij

1. ZGŁOSDZENIE

Do klasy pierwszej szkoły podstawowej kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców

2. WNIOSEK

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, w miarę posiadanych wolnych miejsc.
            Rodzice składają w sekretariacie szkoły wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej wraz z załącznikami

Dokumenty rekrutacyjne – szkoła podstawowa klasa I:

• karta zgłoszenia do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie) - kliknij
            • wniosek o przyjęcie do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły) - kliknij
            • załącznik do wniosku o przyjęcie - kliknij

LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych  informuje, że 20.03.2024r.,  będzie dostępna lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA

Procedura rekrutacyjna wymaga, aby rodzice złożyli pisemne oświadczenie o woli podjęcia nauki w klasie I  w naszej szkole od 21.03.2024 r. do 25.03.2024 r.

Potwierdzenie woli przedszkole - kliknij

Potwierdzenie woli klasa I - kliknij

• Sukces uczennicy klasy 8 w konkursie z języka angielskiego

• Z radością informujemy, że uczennica klasy 8 Amelia Wit z sukcesem przeszła etap wojewódzki  Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego "Reading brings us unknown friends" i awansowała do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w kwietniu.

Gratulacje Amelia! Życzymy sukcesu w ostatnim etapie!