Zespół wokalny na zakończenie roku prezentuje
Ale to już było, i nie wróci więcej...
Osiem lat minęło jak z bicza strzelił. Dzisiaj klasy ósme przyszły po raz ostani do szkoły. O godzinie 10.00 pani dyrektor wraz z wychowawczyniami pożegnały 29 absolwentów.
A na pamiątkę uczniowie obu klas przygotowali pożegnalne prezentacje:
U progu wakacji 2020
Kończymy rok 2019/20 w szczególnym czasie panującego na naszej planecie COVID-19, który postawił przed nami niespodziewane i trudne wyzwania. Z dnia na dzień musieliśmy pożegnać się z nauką stacjonarną, z planami imprez, projektów i przejść na naukę zdalną.
Początkowo nasze działania wsparł wdrażany właśnie dziennik elektroniczny, poczta elektroniczna i komunikatory internetowe. Od początku usilnie jednak poszukiwaliśmy jak najbardziej efektywnych narzędzi, które pomogłyby nam łączyć się zdalnie z całą klasą, przeprowadzać wideokonferencje z kadrą pedagogiczną, a uczniom udostepniać wszystkie lekcje w jednym miejscu.
Ostatecznie została wdrożona szkolna platforma CLASSROOM, na której wszyscy pracujemy od 20 kwietnia. W opinii uczniów i nauczycieli ułatwiła ona pracę, pozwoliła uporządkować informacje, ujednolicić sposoby kontaktowania się uczniów i nauczycieli, oddawanie prac przez uczniów i ich recenzowanie oraz ocenianie przez nauczycieli.
Przede wszystkim pozwoliła łączyć się całej klasie z nauczycielem na GOOGLE MEET.
Ankiety przeprowadzone wśród uczniów, nauczycieli i rodziców pokazały, że zdecydowana większość pozytywnie ocenia przyjęte rozwiązania.
Dziękujemy naszym UCZNIOM za wytrwałość, mobilizację i zaangażowanie. Większość z Was Kochani bardzo poważnie traktowała swoje obowiązki i codziennie podejmowała trud nauki.
Gorące podziękowania składamy RODZICOM za wielki wkład w zdalną edukację dzieci, zapewnienie im odpowiednich warunków, dopingowanie i wspieranie ich systematyczności. Sukces, jakim jest promocja wszystkich uczniów szkoły (w tym aż 40% uczniów klas IV-VIII promocja z wyróżnieniem) to w dużej mierze Państwa zasługa.
Serdecznie dziękujemy również naszym PEDAGOGOM, którzy od pierwszych chwil kontaktowali się z uczniami i przedszkolakami, z dużym zaangażowaniem poszukiwali efektywnych metod zdalnej edukacji, z dnia na dzień doskonalili swój warsztat pracy, dbając o systematyczne motywowanie uczniów do pracy.
Szczególnie dziękujemy WYCHOWAWCOM, którzy wzięli na siebie trud codziennego monitorowania pracy uczniów swojej klasy, pomocy w rozwiązywaniu trudności, a także kontaktowania się z uczniami i rodzicami swoich uczniów.
Jesteśmy pełne nadziei, że we wrześniu zobaczymy się ponownie w budynku szkolnym. Wszystkim życzymy radosnych, zdrowych oraz beztroskich wakacji. Odpoczywajcie i wracajcie do nas we wrześniu.
Danuta Żelazko
Danuta Bielaszka
Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Wadowicach Górnych2
Wyniki klasyfikacji rocznej i końcowej
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami klasyfijacji końcowej i rocznej w roku szkolnym 2019/2020 - kliknij. Prezentajcę na podstawie wyników przygotowała pani Grażyna Bieniek.
eTwinning
Czym jest eTwinning?
eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Został zainaugurowany w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej, a od 2014 roku jest ściśle związany z Erasmus+, programem Unii Europejskiej wspierającym edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.
Nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu eTwinning Healthy Smile czyli Zdrowy Uśmiech. Mimo trudności spowodowanych pandemią wirusa COVID-19, nie przestaliśmy pracować.
Współpracujemy ze szkołami z: Jordanii, Turcji, Gruzji, Rumunii, Litwy, Polski, z uczniami w wieku 7-18 lat. Otrzymaliśmy odznakę biura eTwinning za rejestrację projektu.
Powstają różne prace, począwszy od zabawnych plastycznych, poprzez praktyczne werbalne kształtujące język mówiony, skończywszy na poważnych translatorycznych rozwijających umiejętność przekładoznawstwa. Na wiele sposobów ćwiczymy umiejętności językowe, by w przyszłości swobodnie i bez obaw posługiwać się językiem angielskim zarówno w mowie, jak i w piśmie.
W projekt zaangażowani są uczniowie klasy 5 i 6: Oliwia Dolot, Dawid Kassa, Julia Krawiec, Martyna Kusek, Emilia Rudolf, Kamila Merchut, Daniel Szalwa.
Dziś przerywamy pracę na czas wakacji, by odpocząć i ze świeżą energią powrócić do wyzwań językowych w nowym roku szkolnym. Poniżej prace naszych uczniów.
opracowanie: opiekun projektu - Grażyna Wołosz
A oto nasz film:
Czwartoklasiści na zakończenie roku
Jak było w czwartej klasie? Komu są wdzięczni? Dlaczego lubią swoją klasę? Czwartoklasiści w kilku zdaniach opowiedzieli o tym, a Jakub Trela elegancko połączył w jedną całość.
Zapraszamy na film:
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/20
Na zakończenie roku szkolnego 2019/20 w wersji minimum zapraszamy sześciolatki i uczniów klas I-VIII w dniach 24, 25 i 26 czerwca. Każda z klas zostanie zaproszona na inną godzinę. Szczegółowy harmonogram oraz procedury zostaną przesłane uczniom i ich rodzicom przez wiadomości w dzienniku elektronicznym.
Bardzo prosimy o ścisłe stosowanie się do wytycznych.
Świadectwa można odebrać także po zakończeniu roku szkolnego w sekretariacie szkoly.
Rodzice sześciolatków otrzymają wiadomość mailową od wychowawczyni.
Nie przewidujemy spotkania dla młodszych dzieci przedszkolnych.
Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny 2020
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. W czerwcu 2020 roku 31 uczniów zmierzyło się z łamigłówkami i zadaniami matematycznymi w nowej formule konkursu online.
Konkurs odbywał się w 4 kategoriach wiekowych:
kategoria ŻACZEK uczniowie klas 2 szkół podstawowych
kategoria MALUCH uczniowie klas 3 i 4 szkół podstawowych
kategoria BENIAMIN uczniowie klas 5 i 6 szkół podstawowych
kategoria KADET uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowychW tym roku dwóch uczniów uzyskało wyróżnienie:
Gabriela Kiełbasa klasa IV
Jakub Dziewit klasa VIGratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników.
Serdecznie dziękuję Zakładowi Mięsnemu Dobrowolscy Sp. z. o. o. w Wadowicach Górnych za sfinansowanie udziału uczniów w tym konkursie.
opracowanie: Anna Majewska
III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Niemieckojęzycznej
Bardzo Nam miło oznajmić, że uczennica Naszej szkoły Klaudia Ruszczyk - klasa 7 zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Niemieckojęzycznej
Najważniejszym celem konkursu było przekonanie i motywowanie młodzieży do twórczego działania, sprawienie, aby uwierzyli w swoje zdolności recytatorskie, zachęta do pogłębiania wiedzy w szerszym wymiarze.
Utalentowani uczniowie reprezentowali wysoki poziom artystyczny. Serdecznie dziękujemy Jurorom za wyłonienie finalistów, opiekunom za przygotowanie młodzieży do konkursu oraz młodzieży, która wykazała się swoimi talentami i wrażliwością.
Oprócz dyplomów zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, których fundatorem jest Ambasada Szwajcarii, oraz współorganizator konkursu Małgorzata Jastrząb dyrektor ZS w Woli Mieleckiej. W programie przewidziano wiele atrakcji, lecz warunki na to nie zezwoliły z przyczyn oczywistych.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Woli Mieleckiej a opiekunem pani Stachura Sabina.
Szkolnym koordynatorem konkursu w celu przygotowania uczniów był pan Łukasz Szpik.
Gratulujemy Naszej uczestniczce osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie w następnym roku.
opracował: Łukasz Szpik
THE BIG CHALLENGE - internetowy konkurs języka angielskiego.
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego. Głównym celem THE BIG CHALLENGE jest promowanie nauki języka angielskiego w formie zabawy pedagogiczno-edukacyjnej.
Uczniowie startowali w konkursie na czterech poziomach, które odpowiadają ich aktualnym umiejętnościom językowym. Klasa 4 i 5 - level 1 - A1, Klasa 6 - level 2 - A1+, klasa 7 - level 3 - A2,klasa 8 - level 4 - A2+
Najlepszy wynik w szkole uzyskała uczennica klasy 4 Amelia Wit, która zdobyla 330 pkt na 350. Ten wynik plasuje Amelkę na 12 miejscu w województwie.
Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 5 Martyna Kusek, która uzyskała 317,5 pkt.
Trzeci był Filip Sienkiewicz z klasy 4. Jego wynik to 293,75pkt.
W trakcie konkursu uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w zakresie słownictwa, gramatyki, znajomości kultury krajów anglojęzycznych oraz słuchania.
Umiejętność słuchania została szczególnie wyróżniona przy ogłoszeniu wyników. Najlepiej tekst mówiony zrozumieli:
Amelia Wit (kl.4) i Martyna Kusek (kl.5) - 98%
Dawid Kassa (kl.5) - 97%
Kacper Midura (kl.4), Julia Krawiec (kl.5), Veronika Kulpa (kl.4) - 95%
Bartłomiej Masajada (kl.4) - 90%Najlepsze wyniki na poszczególnych poziomach uzyskali:
Level 1 - Amelia Wit (kl.4)
Level 2 - Dominik Masajada (kl.6)
Level 3 - Jakub Stachowicz (kl.7)
Level 4 - Oskar Ciejka (kl.8a)Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników. Zapraszamy do udziału w konkursie w następnym roku.
Sponsorem udziału uczniów w konkursie był Zakład Metalowy STALEX s.c. - pan Jacek Stachowicz - serdecznie dziękujemy.
Nad przygotowaniami uczniów do konkusu czuwały panie Joanna Indyk i Grażyna Wołosz.
Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Joanna Indyk.
Rozmawiasz czy przemawiasz?
Czy umiesz rozmawiać z dzieckiem? Rozmawiasz czy przemawiasz? Jak pokierować rozmową w trudnych dla dziecka sytuacjach, aby rozmowa ta była możliwie najbardziej satysfakcjonująca dla Was obydwojga? Może krótki test sprawdzi jak to jest w Waszym przypadku, a wyniki testu nakłonią Cię do zastanowienia i przemyślenia: czy nie warto czegoś zmienić w stosunkach z własnym dzieckiem?
Zapraszam Rodziców do zakładki Pedagodzy/Rodzice.oporacowanie: Dorota Jakubus
Technik robotyki - Twoja przyszłość
Od nowego roku szkolnego zostanie uruchomiony po raz pierwszy w kraju w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu w ścisłej współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli nowy kierunek kształcenia w zawodzie technik robotyki.
Więcej informacji na stronie Centrum Kształcenia Praktycznego - kliknij
E8! Start już jutro! Trzymamy kciuki
Rysunek z Belfry Bazgrolą
Zwroty podręczników - godziny otwarcia biblioteki szkolnej
Zanim przyjdziesz - sprawdź procedury
08.06.2020 r., poniedziałek: 8.00 - 14.00
- klasa 1a 08.00 - 9.00
- klasa 1b 09.00 - 10.00
- klasa 2 10.00 -12.00
- klasa 3a 12.00 - 13.00
- klasa 3b 13.00 - 14.0009.06.2020 r., wtorek: 8.00 - 10.30
- klasa 4 08.00 - 10.3010.06.2020 r., środa: 9.30 – 16.00
- klasa 5 09.30 - 11.00
- klasa 6 11.00 - 12.30
- klasa 7 12.30 - 14.00
Od 14.00 -– 16.00 podręczniki mogą oddać tylko pracujący rodzice uczniów z klas 1-715.06.2020 r., poniedziałek: 8.00 - 14.00
Od 8.00 – 14.00 wszyscy uczniowie, którzy mieli oddać podręczniki w ubiegłym tygodniu z klas 1-7
17.06.2020 r., środa: 8.00 - 11.00 praca wewnętrzna biblioteki
19.06.2020 r., piątek: 8.00 - 13.30
- klasa 8a 08.30 - 11.00
- klasa 8 b 11.00 - 13.30opracowanie: Edyta Midura (nauczyciel bibliotekarz)
Zwrot podręczników - procedury korzystania z biblioteki szkolnej od 08.06.2020 r.
Od 08 czerwca 2020 r. (poniedziałek) biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych kontynuuje dotychczasową działalność, którą wznowiła 25.05.2020 r. i w dniach 08-10.06.2020 r., 15.06.2020 r., 19.06.2020 r. uczniowie klas 1-8 będą mogli oddać podręczniki do biblioteki w wyznaczonych poniżej godzinach.
Informacja o tytułach podręczników, jakie dziecko ma zwrócić do biblioteki, będzie przekazana na e-dzienniku, w zakładce wiadomości. Uczniowie klas 4-8 otrzymają taką informację na własnym koncie, natomiast dla uczniów z klas 1-3 informacja ta zostanie przekazana na konto rodziców.
Przed oddaniem podręczników do biblioteki należy:
- sprawdzić czy w podręczniku nie znajdują się materiały ucznia, które nie należą do tego podręcznika,
- wymazać zapisy ołówkowe,
- odkleić znaczniki z kartek,
- ściągnąć okładki, tylko te, które nie naruszają okładki podręcznika.
- oddać podręcznik w takim stanie, aby inni uczniowie w przyszłym roku szkolnym mogli z niego skorzystać.Zapraszamy do biblioteki po wcześniejszym zapoznaniu się z zasadami zgodnymi z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wytycznymi Biblioteki Narodowej dotyczącymi korzystania z bibliotecznych zbiorów.
Są to m. in.:
1. Stanowisko obsługi użytkowników znajduje się przy wejściu do biblioteki szkolnej.
2. Zachowanie reżimu sanitarnego:
• pracowników obowiązują maseczki i rękawiczki,
• obowiązkowa cogodzinna krótka przerwa techniczna na wietrzenie pomieszczeń,
• przy wejściu do budynku szkoły od strony hali sportowej znajduje się opisane stanowisko do dezynfekcji rąk,
- obowiązuje dezynfekcja rąk lub używanie własnych jednorazowych rękawiczek,
• czytelników (użytkowników) obowiązuje zakrywanie ust i nosa,
• obowiązuje zachowanie minimum 2-metrowej odległości pomiędzy oczekującymi na zwrot książek,
• książki podaje bibliotekarz, nie ma wolnego dostępu do półek,
• nie ma możliwości korzystania ze stanowisk internetowych,
• nie ma możliwości korzystania z książek i czasopism na miejscu w czytelni.3. Zwracane książki kierowane są do kwarantanny – najnowsze rekomendacje Biblioteki Narodowej mówią o 3-dniowej kwarantannie dla książek.
opracowanie: Edyta Midura (nauczyciel bibliotekarz)
Filmowe życzenia od nauczycieli dla wszystkich dzieci
Życzenia z okazji Dnia Dziecka
Każdemu dziecku – temu małemu i temu dużemu – moc życzeń z okazji Dnia Dziecka.
Niech czas szkolnej przygody upływa na ciągłym odkrywaniu tajemnic wszechświata.
Niech każdy dzień wypełniony będzie kroplami szczęścia i radosnymi promieniami słońca.
Niech nigdy fale smutku nie zniszczą energii i entuzjazmu młodego serca.
Niech nie zabraknie przyjaciół, którzy pocieszą w chwili zwątpienia
I mistrzów, którzy wskażą właściwą ścieżkę i wyznaczą cel.
Niech obok trudu pracy będzie czas na chwilę zabawy.
I niech się spełniają marzenia…
Wszystkim dzieciakom małym i dużym
Przesyłamy buziak i uścisk miły.
Z pozdrowieniami od tęskniącego grona nauczycielskiego oraz dyrekcji
Zapraszamy do udziału
Godziny otwarcia biblioteki 1-5 czerwca i grafik korzystania
Zanim przyjdziesz - sprawdź procedury poniżej
01.06.2020 r., poniedziałek: 8.00 - 14.00
klasa 4 -08.00 - 10.00
klasa 5 - 10.00 - 12.00
klasa 6 - 12.00 - 14.00
02.06.2020 r., wtorek: 8.00 - 10.30
klasa 7 - 08.00- 10.30
03.06.2020 r., środa: 8.00 - 14.30
klasa 5 - 08.00 - 10.00
klasa 6 - 10.00 - 12.00
klasa 7 - 12.00 - 14.30
04.06.2020 r., czwartek: 14.30 - 16.00
Od 14.30 - 16.00 książki mogą oddać tylko pracujący rodzice uczniów z klas 4-6.
05.06.2020 r., piątek: 9.00 - 12.30
9.00 - 10.30 wszyscy uczniowie, którzy mieli oddać książki w ubiegłym tygodniu z klas 1-3 oraz 8, a nie zdążyli
klasa 4 10.30 - 11.30
Od godziny 11.30 - 12.30 książki mogą oddać tylko pracujący rodzice uczniów z klas 4-6.opracowanie: Edyta Midura (nauczyciel bibliotekarz)
Procedury korzystania z biblioteki szkolnej od 01.06.2020 r.
Od 01 czerwca 2020 r. (poniedziałek) biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych kontynuuje dotychczasową działalność, którą wznowiła 25.05.2020 r. i w dniach 01-05.06.2020 r. uczniowie klas 4, 5, 6, 7 będą mogli oddawać książki do biblioteki w wyznaczonych poniżej godzinach.
Rodzice uczniów z klas 4-6 mogą zwrócić książki swoich dzieci. Informacja o tytułach książek (lektury, inne książki z literatury dziecięcej lub młodzieżowej), jakie dziecko ma zwrócić do biblioteki, będzie przekazana uczniom klas 4-7 w e-dzienniku w zakładce wiadomości.
Podręczniki będzie można oddawać od 08.06.2020 r. – informacja taka dla poszczególnych klas będzie zamieszczona na stronie szkoły.
Zapraszamy do biblioteki po wcześniejszym zapoznaniu się z zasadami zgodnymi z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wytycznymi Biblioteki Narodowej dotyczącymi korzystania z bibliotecznych zbiorów.
Są to m. in.:
1. Stanowisko obsługi użytkowników znajduje się przy wejściu do biblioteki szkolnej.
2. Zachowanie reżimu sanitarnego:
• pracowników obowiązują maseczki i rękawiczki,
• obowiązkowa cogodzinna krótka przerwa techniczna na wietrzenie pomieszczeń,
• przy wejściu do budynku szkoły od strony hali sportowej znajduje się opisane stanowisko do dezynfekcji rąk,
- obowiązuje dezynfekcja rąk lub używanie własnych jednorazowych rękawiczek,
• czytelników (użytkowników) obowiązuje zakrywanie ust i nosa,
• obowiązuje zachowanie minimum 2-metrowej odległości pomiędzy oczekującymi na zwrot książek,
• książki podaje bibliotekarz, nie ma wolnego dostępu do półek,
• nie ma możliwości korzystania ze stanowisk internetowych,
• nie ma możliwości korzystania z książek i czasopism na miejscu w czytelni.
3. Zwracane książki kierowane są do kwarantanny – najnowsze rekomendacje Biblioteki Narodowej mówią o 3-dniowej kwarantannie dla książek.opracowanie: Edyta Midura (nauczyciel bibliotekarz)
Archiwum Aktualności