W dniach 16 - 18 maja 2017 r. 40 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami przebywało w gościnnych Pieninach.
W pierwszym dniu naszego pobytu zwiedziliśmy Szczawnicę, posmakowaliśmy wód zdrojowych, wjechaliśmy na Palenicę oraz przeszliśmy Wąwozem Homole. Po zakwaterowaniu, w gościnym schronisku PTTK "Trzy Korony", podziwialiśmy przepiękne widoki z balkonów przy naszych pokojach.
Drugi dzień to zmaganie z własnymi słabościami czyli wejście na Trzy Korony. Wszyscy świetnie się spisali! Trzy Korony zdobyte. Po krótkim odpoczynku spacerowaliśmy wzdłuż Dunajca przez Sromowce Niżne, a przekroczywszy granicę ze Słowacją, podziwialiśmy Czerwony Klasztor.
Trzeci dzień to dzień historyczny; oprócz cudnych gór urzekły nas zamki w Niedzicy i Czorsztynie. Ostatnim punktem wycieczki był zakup wyśmienitych oscypków.
Ta wycieczka to fantastyczne przeżycie, które na długo zatrzymamy w pamięci. Przyczynł się również do tego znakomity przewodnik pan Marcin Broźny, któremu serdecznie dziękujemy. O naszą bezpieczną podróż zadbała firma "Dwa Brzegi" z Przecławia.
Opiekę nad uczniami z klas IV - VI sprawowały panie: Joanna Indyk, Bogusława Midura oraz pani dyrektor Danuta Żelazko.
opracowanie Joanna Indyk

Dnia 11.04.2017 roku nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej w Mielcu, pan komendant Arkadiusz Misiak oraz pan inspektor S. Barszcz. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”. Rozmawiano na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, a także zachowania bezpieczeństwa podczas aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Strażnicy Miejscy przekazali dzieciom podstawowe zasady, do jakich należy się stosować przebywając na ulicy podczas drogi do przedszkola. Z ogromną przyjemnością i z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Dzieci z ciekawością słuchały, zadawały liczne pytania, a także miały możliwość obejrzenia sprzętu, jakim Strażnicy posługują się w swojej pracy. To było niezwykłe, interesujące i pouczające spotkanie.

