Aktualności

          • Wszystkiego najlepszego dla Babci i Dziadka

          • Dzień Babci i Dziadka to uroczystość na stale wpisane w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dziadkowie i babcie są osobami bardzo bliskimi sercom wszystkich wnuków, dlatego wnukowie długo i skrupulatnie przygotowują się do występów przed osobami, które kochają najbardziej na świecie. Tak też było w tym roku.

            Licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać różnorodne występy małych artystów. Najpierw w świątecznej scenerii betlejemskiego miasteczka zostały przypomniane gościom wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem. Jasełka w wykonaniu uczniów klasy IV urozmaicone pięknymi kolędami i pastorałkami wzbudziły wyjątkowe zainteresowanie oglądających i dostarczyły wielu wzruszeń. Dopełnieniem miłych wrażeń były występy kolejnych klas. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem oraz piękne tańce. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

            Zamknięciem programu artystycznego był występ kolędników z klasy III, którzy w złożyli gościom noworoczne życzenia przepełnione radością i humorem. Na koniec do życzeń dołączyła się pani dyrektor. W kilku ciepłych słowach podziękowała gościom i pogratulowała wspaniałych wnuków. Nie zabrakło indywidualnych upominków przygotowanych przez małych gospodarzy uroczystości. Każdy obdarował swoich gości własnoręcznie wykonanym prezentem, uściskami i słodkimi buziakami. W ten sposób wnukowie wyrazili swoje podziękowanie za trud i pomoc włożoną w ich wychowanie. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

            zapraszamy do galerii - kliknij

        • Wyniki konkursu „Meditest”
          • Wyniki konkursu „Meditest”

          • W listopadzie w naszej szkole  został przeprowadzony ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony „MEDITEST”. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach.

            Konkurs organizowany jest przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji, a przeprowadziły go panie: Elżbieta Węgrzyn i Anna Zając. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły.
             

            Miło nam poinformować, że wyróżnienia otrzymały w kategorii klas szkoły podstawowej: Agnieszka Midura, Sylwia Haracz i Natalia Siembab z kl. VII oraz w kategorii gimnazjum – Justyna Sroka z kl. IIIb. 


            Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!

            opracowanie: Anna Zając

             

          • "Od przedszkola do Opola" - najpiękniejsze kolędy i pastorałki

          • W piątek 26 stycznia 2018 r. po raz pierwszy w Zespole Szkolno- Przedszkolnym odbył się Gminny konkurs wokalny pt. „Od przedszkola do Opola - najpiękniejsze kolędy i pastorałki.” Celem konkursu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych.

            W konkursie udział wzięło 6 osób reprezentujących poszczególne  przedszkola mieszczące się na terenie Gminy Wadowice Górne. Udział dzieci w finale poprzedziły eliminacje wewnątrzprzedszkolne.

            Występy małych artystów obserwowało jury w składzie: Jerzy Kos - wójt Gminy Wadowice Górne, Anna Niedbała - przewodnicząca Rady Gminy Wadowice Górne, Anna Ząbek - członek zespołu muzycznego „Wadowiacy”, Małgorzata Bizoń - pedagog ZSP w Wadowicach Górnych.

            Po burzliwych dyskusjach komisja wyłoniła laureatów:

            I miejsce Julia Midura ZSP Wadowice Górne
            II miejsce – Magdalena Gajda - ZSP Wadowice Górne
            III miejsce – Gabriela Ślęczkowska - Zabrnie
            wyróżnienie Aleksandra Ślęczkowska - Zabrnie, Piotr Krawiec - Izbiska

            Konkurs uwieńczył słodki poczęstunek oraz wręczenie nagród i dyplomów wyróżniającym się wokalistom jak i wszystkim uczestnikom.

            Konkursu zorganizowały  panie Lidia Rugała i Marta Leś nauczyciele ZSP Wadowice Górne

        • Mikołaj widziany moimi oczami
          • Mikołaj widziany moimi oczami

          • W grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- technicznego pt. „Mikołaj widziany moimi oczami”. Celem konkursu było popularyzowanie postaci Św. Mikołaja, a także rozwijanie kreatywności, aktywności i twórczych postaw dzieci. Prace konkursowe prezentowały się pięknie, wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi. Stąd też wyłonienie zwycięzców okazało się bardzo trudnym zadaniem. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem i wysoki poziom prac, komisja podjęła decyzję o przyznaniu dodatkowych miejsc i wyróżnień.


            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            Miejsce I: Nicola Piątek, Szymon Trela
            Miejsce II: Kinga Wrzesień, Łukasz Kuroś
            Miejsce III: Kamil Jarosz, Wiktor Jarosz
            Wyróżnienie: Hania Czech, Małgosia Kagan

            Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

          • Odkrywamy talenty

          • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu zaprasza na zajęcia rozwojowe JESTEŚ LEPSZY NIŻ MYŚLISZ”

            Celem zajęć jest:
                  odkrywanie mocnych stron, zainteresowań, zdolności
                  wspólne rozpoznawanie talentów  oraz

                  poszukiwanie dróg ich rozwoju, wskazanie możliwych działań rozwojowych
                  planowanie ścieżki edukacyjnej i zawodowej

            Więcej informacji znajdziesz tutaj: ulotka dla rodziców oraz tutaj: ulotka o programie

        • Zebrania z rodzicami
          • Zebrania z rodzicami

          • We wtorek, 23 stycznia 2018 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych:

            16.30 - klasy I-IV w budynku dotychczasowej szkoły podstawowej

            17.30 - klasy V - VII + oddziały gimnazjalne w budynku dotychczasowego gimnazjum

            Danuta Żelazko
            dyr.ZSPWG

        • Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
          • Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

          • Ogłoszenie nr 500011368-N-2018 z dnia 15-01-2018 r. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wadowicach Górnych: Sprzedaż i dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych - czytaj całość

        • Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty
          • Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty

          • Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego na Sprzedaż i dostawę artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wadowicach Górnych w okresie od stycznia do grudnia 2018 r. - kliknij i zobacz

        • O ortografii wierszem?
          • O ortografii wierszem?

          • Po raz XV w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV – VII. Tym razem  zmagania recytatorów odbyły się pod hasłem „Ortografia wierszem łatwa i weselsza”

            W konkursie udział wzięło 17 uczniów ze szkół mieszczących się na terenie Gminy Wadowice Górne. Udział uczniów w finale poprzedziły eliminacje szkolne.

            1 grudnia 2017 r. młodzi wykonawcy , którzy przybyli do w ZSP Wadowice Górne ze swoimi nauczycielkami języka polskiego, wzięli udział w emocjonującej rywalizacji. Wystąpienia młodych miłośników poezji obserwowało jury w składzie:  Ewa Salamaga - bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, Edyta Midura - nauczyciel bibliotekarz w ZSP Wadowice Górne, Jan Bigda - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wadowicach Górnych

            Poziom wystąpień był tak wysoki, że członkowie komisji oceniającej burzliwie dyskutowali o przyznaniu poszczególnych miejsc. Ich końcowe ustalenia wyglądają następująco:

            I miejsce  – Aleksandra Pietras  - ZSP Wadowice Górne

            II miejsce  – Szymon Wybraniec - ZSP Wadowice Górne
                                  Magdalena Ślęk - SP Jamy

                                  Iwona Górczyńska - SP Wampierzów

            III miejsce – Dawid Sroka – SP Wadowice Dolne
                                  Krystian Dorosz – SP Wola Wadowska
                                  Sylwia Gadziała – SP Zabrnie

            Wyróżnienie – Kacper Wrzesień ZSP Wadowice Górne

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, dzięki hojności sponsorów, którymi byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Wadowicach Górnych, Ger-Pol Grzegorz Kusek, Wadgum Leszek Forgiel, Apteka Prywatna Milik Szetela, GS Wadowice Górne.

            Konkurs zorganizowały nauczycielki ZSP Wadowice Górne Joanna Indyk i Teresa Midura

        • Dzień pluszowego misia
          • Dzień pluszowego misia

          • Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach  Górnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola  swoje – Misie. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej  zabawy w specjalnie przygotowanej na tę okazję misiowej krainie. Poznały historię misiowego święta, wspólnie uczyły się a następnie recytowały wiersz o Misiu. Przedszkolaki bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj Pluszowego Misia”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano również wiele innych atrakcji, takich jak: zabawy ruchowe i gimnastyka z misiami, quizy, zgadywanki,  śpiewanie piosenek. Zorganizowano konkurs na najpiękniejszego misia. Jednak największą atrakcją okazało się otrzymanie „Dyplomu  przyjaciela Misia” i wykonanie maski Misia .Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Wszyscy z niecierpliwością czekają już na kolejne Święto Pluszowego Misia. 

               

               

        • Wycieczka na pocztę
          • Wycieczka na pocztę

          • 8 listopada dzieci  z przedszkola  wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie  z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie dzieci  w podziękowaniu za miłą wizytę  wręczyły urzędnikom pocztowym własnoręcznie wykonane laurki  z kwiatkami. Pani naczelnik dla wszystkich dzieci podarowała słodką niespodziankę. W drodze powrotnej dzieci wysłały list do koleżanki z grupy. Sprawiło im to wiele radości.  

               

          • ŚNIADANIE DAJE MOC !!!

          • Dnia 8 listopada 2017, uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Podczas dnia zdrowego śniadania uczniowie przekonali się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To dzięki niemu mają energię do nauki i zabawy. Śniadanie poprzedziły zajęcia, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się, przypomnieli sobie reguły zachowania się przy stole, rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Równie entuzjastycznie do akcji włączyli się rodzice, którzy dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się różnego rodzaju sery, jogurty, masło, wędliny, owoce i warzywa a także płatki owsiane i domowej roboty konfitury. Takie śniadanie było dla dzieci prawdziwą frajdą, smakołyki znikały z talerzy a na buziach pojawił się szeroki uśmiech zadowolenia.

               

            opracowała: Dorota Jakubus

  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 123068
    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wadowicach Górnych
      • (+14) 666 10 20 - SEKRETARIAT
      • szkoła: Wadowice Górne 133E
        przedszkole: Wadowice Górne 111
        39-308 Wadowice Górne
        Poland
      • (+14) 666 10 03 - pokój nauczycielski
      • (+14) 666 96 84 - przedszkole
      • (+14) 666 95 51 - pedagog szkolny
      • (+14) 666 10 05 - intendent
  • Biuletyn informacji publicznej