Dzień Babci i Dziadka to uroczystość na stale wpisane w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dziadkowie i babcie są osobami bardzo bliskimi sercom wszystkich wnuków, dlatego wnukowie długo i skrupulatnie przygotowują się do występów przed osobami, które kochają najbardziej na świecie. Tak też było w tym roku.
Licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać różnorodne występy małych artystów. Najpierw w świątecznej scenerii betlejemskiego miasteczka zostały przypomniane gościom wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem. Jasełka w wykonaniu uczniów klasy IV urozmaicone pięknymi kolędami i pastorałkami wzbudziły wyjątkowe zainteresowanie oglądających i dostarczyły wielu wzruszeń. Dopełnieniem miłych wrażeń były występy kolejnych klas. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem oraz piękne tańce. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Zamknięciem programu artystycznego był występ kolędników z klasy III, którzy w złożyli gościom noworoczne życzenia przepełnione radością i humorem. Na koniec do życzeń dołączyła się pani dyrektor. W kilku ciepłych słowach podziękowała gościom i pogratulowała wspaniałych wnuków. Nie zabrakło indywidualnych upominków przygotowanych przez małych gospodarzy uroczystości. Każdy obdarował swoich gości własnoręcznie wykonanym prezentem, uściskami i słodkimi buziakami. W ten sposób wnukowie wyrazili swoje podziękowanie za trud i pomoc włożoną w ich wychowanie. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.
zapraszamy do galerii - kliknij
W piątek 26 stycznia 2018 r. po raz pierwszy w Zespole Szkolno- Przedszkolnym odbył się Gminny konkurs wokalny pt. „Od przedszkola do Opola - najpiękniejsze kolędy i pastorałki.” Celem konkursu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu zaprasza na zajęcia rozwojowe

.jpg)

Dnia 8 listopada 2017, uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Podczas dnia zdrowego śniadania uczniowie przekonali się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To dzięki niemu mają energię do nauki i zabawy. Śniadanie poprzedziły zajęcia, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się, przypomnieli sobie reguły zachowania się przy stole, rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Równie entuzjastycznie do akcji włączyli się rodzice, którzy dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się różnego rodzaju sery, jogurty, masło, wędliny, owoce i warzywa a także płatki owsiane i domowej roboty konfitury. Takie śniadanie było dla dzieci prawdziwą frajdą, smakołyki znikały z talerzy a na buziach pojawił się szeroki uśmiech zadowolenia.

