W dniu 9 grudnia 2016 r. rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny pt. „Rodzina bez przemocy” pod patronatem Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Wadowice Górne.
Jest nam miło ogłosić, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli w nim znakomite wyniki.
Jury, jako kryterium wyboru prac przyjęło następujące wymagania: samodzielne wykonanie pracy, zgodność z tematyką konkursu i estetyka wykonania. Prace oceniano w dwóch kategoriach. Wyniki prezentujemy poniżej:
Klasy I-III 1 miejsce – Dawid Kassa kl.II
3 miejsce - Amelia Leśniak kl.III
Wyróżnienia: Oskar Dolot kl. II, Julia Krawiec kl. II
Klasy IV-VI 1 miejsce – Kinga Dudek kl. VIa
3 miejsce Aleksandra Pietras kl. VIa
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Dziękujemy Organizatorom za otrzymane nagrody.
Opracowanie: Anna Śpiewak
8 grudnia przeprowadzono konkurs mający na celu rozwijanie i sprawdzenie umiejętności czytelniczych. Zadaniem uczestników tej konkurecji było przeczytanie wcześniej wskazanych książek i rozwiązanie testu. Młodzież udzielała odpowiedzi na pytania zamknięte i otwarte. Najbardziej znaną lekturą okazała się powieść Edmunda Niziurskiego p.t. Sposóba na Alcybiadesa. .jpg)
Opracowała E.Kagan.jpg)
.jpg)


Festyn odbył się 4 listopada 2016 roku. Uroczystość rozpoczęła się krótkim programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy VI a. Szóstoklasiści przekonywali swoje koleżanki i kolegów, że zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie. Przekazali garść wiedzy na temat zdrowego odżywiania, wartości odżywczych owoców i warzyw, zawartych w nich witamin. Następnie klasy zaprezentowały swoje przysmaki przygotowane wcześniej razem z rodzicami i wychowawcami. Po ciekawych prezentacjach w formie rymowanek i piosenek nadszedł czas na smakowanie owocowo-warzywnych rarytasów. Jesień zainspirowała wszystkich do wykorzystania jej darów w sposób praktyczny, uruchomiła wyobraźnię i pozwoliła wyczarować prawdziwe cudeńka - witaminowe smakołyki. Były kanapki, sałatki i surówki, szaszłyki, zupy, pieczone jabłuszka, pierogi z owocami i racuszki, konfitury i marynaty, ciasta owocowo-warzywne, zdrowe razowce, marchewkowe chipsy, koktajle i soki. Podobnie jak w roku ubiegłym przebojowa okazała się zupa babci Krysi – tym razem ogórkowa. Była równie pyszna jak serwowana rok wcześniej pomidorowa. Festyn jest jednym z zadań realizowanych w ramach programu „Trzymaj Formę”. Dzięki takim akcjom i programom dzieci wiedzą jakie produkty należy spożywać, aby czuć się i wyglądać zdrowo. Chcemy zmieniać nawyki żywieniowe dzieci i zachęcać do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ogromne zaangażowanie dzieci, ich rodziców i babć, a także wychowawców i pani dyrektor pozwala nam wierzyć, że tak się stanie.