.jpg)

.jpg)

Moduł Sport szkolny został zmodyfikowany
W ubiegłym tygodniu zostały ogłoszone wyniki VI Ogólnopolskiego Sprawdzianu Czytania ze Zrozumieniem "Rozumiem to, co czytam. Czytam to, co rozumiem" organizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej Logos. Z naszej szkoły w sprawdzianie wzięło udział 32 osoby. Maksymalną liczbę punktów uzyskali: Lidia Midura i Sebastian Miga z klas IV a oraz Patrycja Wilk z klasy V b. Wśród uczniów z klasy szóstej najlepszy okazał się Filip Wachta.
Gratulujemy!!!
W piątek 3 czerwca w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu odbyło się podsumowanie XI edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Patronatem honorowym konkurs objęła posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Krystyna Skowrońska. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało troje uczniów. W gronie zwycięzców znalazły się: Magdalena Dereń, która za napisaną pracę została wyróżniona oraz Liwia Wachta, której przyznano tytuł laureata i główną nagrodę - wyjazd do Sejmu RP.
Gratulujemy!
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Wadowicach Górnych ogłasza dodatkowy nabór do przedszkola
w dniach od 6 do 17 czerwca 2016 r.
W celu dokonania zapisu dziecka do przedszkola lub szkoły należy zgłaszać się do sekretariatu szkoły z wypełnionym drukiem wniosku
(do odebrania w sekretariacie szkoły lub pobrania poniżej
Do przedszkola przyjmowane są dzieci, które do dnia 31 sierpnia ukończą 3 lata (w szczególnych przypadkach po ukończeniu 2,5 roku).
wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola.pdf
18 maja reprezentanci naszej szkoły: Aleksandra Pietras z klasy V a, Szymon Wybraniec i Daniel Szalwa z klasy II oraz Julia Krawiec z klasy I, wzięli udział w Międzygminnym Turnieju Recytatorskim Poezji Dziecięcej im Jana Brzechwy organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Konkurs skupił 33 uczestników szkół podstawowych i placówek kulturalnych z pięciu gmin: Wadowice Górne, Żyraków, Tuszów Narodowy, Przecław i Radomyśl Wielki. Recytatorzy oceniani byli w trzech kategoriach: I kategoria- uczniowie zerówek, klasy pierwszej i drugiej, II kategoria -uczniowie klasy trzeciej i czwartej oraz III kategoria - uczniowie klasy piątej i szóstej. Prezentowali dwa utwory o tematyce dziecięcej, w tym co najmniej jeden utwór Jana Brzechwy. Poziom zmagań konkursowych był wyjątkowo wysoki. Mali artyści recytowali w sposób profesjonalny. Wykazali się ogromną wrażliwością artystyczną, wysoką kulturą słowa oraz sztuką interpretacji tekstu. Nikt, kto nie stanął na takim konkursie twarzą w twarz z liczną publicznością i członkami jury, nie wie, ile wysiłku trzeba włożyć w taką prezentację. Na szczęście, nasi reprezentanci podjęli się takiego wysiłku i wyszli ze zmagań konkursowych z dużym sukcesem. Szymon Wybraniec zajął w swojej kategorii wiekowej - I miejsce, Aleksandra Pietras- II miejsce, a Daniel Szalwa uzyskał - wyróżnienie. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
29 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święta Matki Boskiej Królowej Polski oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Treści związane z tymi świętami przedstawiono poprzez poezję recytowaną i śpiewaną oraz krótkie scenki związane z historią Polski. Po wysłuchaniu montażu słowno – muzycznego cała społeczność szkolna udała się z flagami na przemarsz ulicami Wadowic Górnych, aby w ten sposób zamanifestować swój patriotyzm. Uroczystość zakończono w kościele parafialnym modlitwą za Ojczyznę.
Akademię przygotowali uczniowie z klas: IVa, IVb, Va, Vb wraz z opiekunami. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie podczas tej uroczystości.
W dniu 28.04.2016r. dzieci z pomocą rodziców i nauczycieli zasadzili sadzonki kwiatów w butelkach po wodzie mineralnej. Celem tego przedsięwzięcia było upiększenie ogrodu przedszkolnego i uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody.
W czwartek, 14 kwietnia 2016 r., od godziny 13.30 w naszej szkole gościli młodzi recytatorzy ze szkół podstawowych z terenu gminy Wadowice Górne wraz z nauczycielami – opiekunami.
Po troje uczniów z każdej placówki przystąpiło do rywalizacji w rozgrywanym corocznie Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim. W tym roku uczniowie w pięknych słowach opowiadali o przyjaźni. „Przyjaciel potrzebny od zaraz” - taki temat zaproponowały w tym roku organizatorki.Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Pietras z klasy Va, Kacper Wrzesień z klasy Va oraz Liwia Wachta z klasy IVa.Konkurs był dla uczniów możliwością zadziwiwienia wszystkich pięknem poezji, odkrywania i rozwijania uzdolnień artystycznych, promowania swojego talentu, uczenia Rywalizacja odbyła się w przyjaznej atmosferze.Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała Dyrektor szkoły pani Danuta Żelazko. W konkursie udział wzięło18 uczniów.
Świetne recytacje podziwiało i oceniało jury w składzie: pani Bogumiła Posłuszny - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, pani Magdalena Kurgan pracownik Urzędu Gminy w Wadowicach Górnych oraz ks Janusz Michalik – wikary w tutejszej parafii.
Decyzją jury I miejsce zajęła Aleksandra Strzyż z SP Zabrnie. II miejsce zajęły – Aleksandra Pietras ZSP Wadowice Górne i Nicola Gałat SP Wampierzów, III miejsce - Klaudia Gadziała z SP Zabrnie. Wyróżniono Damiana Jeża - SP Jamy oraz Wiktorię Polak - SP Zabrnie.
opracowanie Joanna Indyk
W miniony czwartek, tj. 14 kwietnia, uczniowie klas mlodszych uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci- panią Edytą Zarębską. Spotkanie to sfinansowane zostało ze środków Gminnej Biblioteki Publicznej w Wadowicach Górnych. Pani Edyta Zarębska jest nie tylko bajkopisarką i ilustratorką, ale też laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren. Znamy ją jako autorkę nastepujących książek: "365 bajek na dobranoc", "Opowieści Babci Gruni", " Zosia i Fiołkowy Kapelusz", "Antek i Stara Jabłonka" oraz serii książek "Klub Kociaków Słodziaków", Podczas spotkania z uczniami autorka recytowała własne wiersze i fragmenty książek, opowiadała o swoim dzieciństwie i o tym, jak została pisarką. Spotkanie było wzbogacone ciekawą interpretacją jednej z opowieści Babci Gruni, nauką i śpiewaniem piosenki o bibliotece oraz zagadkami zilustrowanymi przez autorkę. Na pamiątkę pisarka narysowała dla nas ślimaka- bohatera jednej z swoich książek. Zanim rozstaliśmy się z panią Edytą mogliśmy otrzymać pamiatkową dedykacją na zakupionych książkach autorki. Spotkanie było bardzo pouczające, ciekawe i pełne różnych niespodzianek.
Anna Śpiewak
W dniu 05.04.2016r. w Przedszkolu w Wadowicach Górnych zostały przeprowadzone zajęcia w dwóch starszych grupach 5,6-latków z zakresu Bezpieczeństawa Ruchu Drogowego z wykorzystaniem "Mini Miasteczka". Zajęcia te przeprowadziły panie z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Miały one na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci jako świadomych uczestników ruch drogowego. Dzieci miały możliwość skorzystania z nowoczesnych materiałów edukacyjnych oraz cennej wiedzy edukatorów.

W środę 13 kwietnia 2016 roku, dwie uczennice naszej szkoły: Lidia Midura z kl. IV a i Natalia Miga z kl.VI pod opieką p. Anny Śpiewak wzięły udział w warsztatach w Zespole Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie zoorganizowanych dla uzdolnionej plastycznie mlodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach "VI Sympozjum dla Nauczycieli Plastyki". Podczas kilkugodzinnego pobytu Lidka i Natalia aktywnie uczestniczyły w zajęciach manualych: była to praca rysunkowa oraz rzeźba z gliny pod kierunkiem nauczycieli rysunku i malarstwa i uczniów tej uczelni. Druga część pobytu polegała na zapoznaniu młodzieży z profilem artystycznym szkoły – min. przez zwiedzanie szkolnych pracowni rysunku i malarstwa, rzeźby, ceramiki artystycznej, kowalstwa artystycznego i metaloplastyki, snycerstwa, aranżacji wnętrz oraz projektowania graficznego. Na koniec dziewczyny zwiedziły wystawę pt. „Dyplomy 2016” w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych. A obejrzeć można było naprawdę wyjątkowe dzieła z różnych dziedzin sztuki. Zachęcamy Was do obejrzenia pamiątkowych fotografii.
Anna Śpiewak
W przedszkolu naszej placówki dostępne są listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola i do klasy I. Wszystkie wnioski o przyjęcie do klasy I i do przedszkola zostały rozpatrzone pozytywnie.
Aby dziecko zostało przyjęte do placówki należy do 22 kwietnia 2016 złożyć w sekretariacie wypełnioną odpowiednią kartą informacyjną.
Pliki do pobrania:
PRZEDSZKOLE karta informacyjna PRZEDSZKOLE_karta_inf.pdf
SZKOŁA karta informacyjna KLASA_1_-_karta_inf.pdf
Moduł Ogłoszenia SZKOŁA został zmodyfikowany
W środę 30 marca 2016r grupa „Biedronek” wybrała się na pocztę, aby przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych. Dzieci poznały zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu. Zobaczyły drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dzieci dowiedziały się , jak przebiega ich sortowanie ,stemplowanie oraz gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Wycieczka okazała się interesująca i pouczająca. Pani naczelnik Poczty poczęstowała wszystkie dzieci dużymi lizakami. Dzieci wracały do przedszkola pełne wrażeń.
E.Kagan

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.
Czym powitać cię Wiosenko,
gdy zielona wracasz znów.
Chyba tańcem i piosenką,
bo to milsze jest od słów.
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.
W poniedziałek 21.03.2016r.przedszkolaki wszystkich grup przedszkolnych z Przedszkola w Wadowice Górne wybrały się na wycieczkę nad rzekę Zgórską ze swoimi pięknymi Marzannami Wszystkie dzieci śpiewając piosenki, tańcząc i recytując wiersze rozpoczęły uroczystość pożegnania Zimy i powitania Wiosny. Następnie udały się do Szkoły Podstawowej w Izbiskach gdzie spotkały się ze swoimi rówieśnikami.
Dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna. Jeszcze długo dzieliły się swoimi wrażeniami z rówieśnikami i rodzicami.
E.Kagan

W poniedziałek 21 marca 2016 r. nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz przedstawiciele władz lokalnych spotkali się, aby wspólnie powitać wiosnę. Wśród licznych atrakcji tego dnia znalazł się występ nauczycieli w ramach realizacji projektu „Szkoła współpracy”. Nauczyciele przygotowali program artystyczny p.n. „Piosenki mojego dzieciństwa”. Występujący zachwycili publiczność umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi. W repertuarze widowiska znalazły się m.in. piosenki: „Pieski małe dwa”, „Cztery słonie zielone słonie”, „ A ja mam psa”, „Słoneczko”, „Mały książę”. Kolorytu całemu przedstawieniu dodały nietuzinkowe kostiumy. Wytworzona atmosfera dostarczyła uczniom wspaniałej zabawy, dorośli natomiast mogli przez chwilę powrócić do beztroskich lat z dzieciństwa.
W koncercie wystąpiły panie: Danuta Żelazko, Bogumiła Posłuszny, Kazimiera Żala, Anna Śpiewak, Teresa Midura, Anna Dybek – Skucińska, Bogusława Midura, Iwona Peret, Małgorzata Kozłowska, Joanna Indyk. Autorką scenariusza i główną solistką była pani Anna Kamińska.
Opracowanie Danuta Bielaszka, Joanna Indyk
19 marca 2016 roku grupa „Biedronek” wybrała się na wycieczkę do Piekarni w Wadowicach Górnych Był to okres przedświąteczny gdzie mamy przygotowują się do świątecznych wypieków. Dzięki uprzejmości kierownika Piekarni pani Grażyny oraz pracownika pani Zofii Kołton dzieci mogły zapoznać się z etapami powstawania chleba oraz ze specyfiką pracy piekarza. Na koniec zwiedzania zostaliśmy poczęstowani pysznymi babeczkami i rogalikami ,bułkami.
E.Kagan

4 marca 2016r. dzieci z grupy 3-4-latków wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego ”Delikatesy”. Wizyta w sklepie związana była z tygodniowym tematem pracy "Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy robić mamy". Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Wyjaśniono dzieciom terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa, waga. Każde dziecko z dużym zainteresowaniem oglądało wypełnione półki, regały i lodówki. Dzieci poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie oraz obserwowały pracę sprzedawcy. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały od pani ekspedientki mandarynki które zjadły po powrocie do przedszkola. Pamiętaliśmy o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję. Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.
E.Kagan
Dnia 4 marca 2016r.w naszej szkole rozstrzygnięto eliminacje do gminnego konkursu „Najładniejsza pisanka”. Jury w składzie: dyr. szkoły – mgr Danuta Żelazko, mgr Anna Śpiewak i mgr inż. Wiesława Bożek spośród 41 pisanek wybrało 6, które przekazano do Świetlicy Wiejskiej- organizatora konkursu. W kategorii klas I-III do drugiego etapu konkursu wybrano prace:
1.Justyny Ćwięki –kl.II
2.Justyny Kagan – kl.II
3.Amelii Leśniak – kl.II
W kategorii klas starszych:
1.Justyny Kagan – kl.Va
2.Lidii Midury – kl.IVa
3. Izabeli Puły -kl.IVa
Z pozostałych prac w szkole utworzono wystawę pokonkursową. Ze względu na atrakcyjność i oryginalność wszystkich prac postanowiono wyróżnić jeszcze 10 pisanek.
Wyróżnienia otrzymali:
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Fundatorem nagród jest Urząd Gminy.
Kazimiera Żala, Wiesława Bożek
Powered by aSc EduPage