25 listopada 2015r. w przedszkolu w Wadowicach Górnych odbyło się spotkanie z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom". Gościem zaproszonym był Wójt Gminy Wadowice Górne – Pan Jerzy Kos. W tym wyjątkowym dniu – Dniu Pluszowego Misia, Pan Wójt przeczytał dzieciom bajkę pt. "Gdzie jesteś mały misiu?" i przekazał pluszowego misia. Dzieci z radością przyjęły prezent i obiecały, że same wymyślą pluszakowi imię.


.jpg)



Jesień to wyjątkowo kolorowa i urokliwa pora roku. Bogactwo barw kryje się nie tylko w liściach, ale również w różnorodnych owocach i warzywach, w które ta pora roku obfituje. Dlatego, to one stały się inspiracją do zorganizowania w dniu 29 listopada Szkolnego Festynu Owocowo – Warzywnego. Założeniem imprezy było promowanie wśród uczniów zdrowych nawyków żywieniowych i zachęcenie ich do codziennego spożywania warzyw i owoców w różnorodnej postaci. Każda klasa pod kierunkiem swego wychowawcy przygotowała stoisko z przysmakami owocowo- warzywnymi opatrzone ciekawym plakatem zachęcającym do ich spożywania oraz krótką prezentację stoiska popartą wierszami, rymowankami i piosenkami. Było bardzo bogato i kolorowo. Zaangażowanie uczniów i wychowawców oraz rodziców przerosło nasze oczekiwania. Stoiska obfitowały w pomysłowe, oryginalne kompozycje przysmaków owocowo-warzywnych, sałatki surówki i soki, apetycznie przygotowane i podane. Nie zabrakło popularnej wśród uczniów zupy pomidorowej. Wszystkie stoiska były mocno oblegane. Owocowo – warzywne bomby witaminowe znikały w mig, a częstujący się uczniowie delektowali się nowymi połączeniami smaków. Festyn można zaliczyć do udanej inicjatywy, za co dziękujemy organizatorom, wychowawcom, uczniom i ich rodzicom, bo to oni zapewnili całą gamę produktów do prezentacji i degustacji.