![]()
Pełne wyniki klasyfikacji i statystyka znajduje sie w pliku .pdf - kliknij i pobierz
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!
![]()
Pełne wyniki klasyfikacji i statystyka znajduje sie w pliku .pdf - kliknij i pobierz
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!
W czwartek 21 czerwca
Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego:
o godz. 9.00 dla szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych
o godz. 17.00 dla przedszkola
W piątek 22 czerwca
zakończenie roku w szkole:
o godz. 8.00 dla przedszkola i uczniów klas I-IV w budynku szkoły podstawowej
o godz. 9.00 dla klas V-VII i oddziałów gimnazjalnych w budynku gimnazjum

24 maja w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury odbył się V Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej „O baśniową nutkę”.
Nagrodę Grand Prix otrzymała Dorota Bizoń
z grupy 5-latków z naszego przedszkola.
Serdecznie gratulujemy i cieszymy się sukcesem naszej koleżanki.
Zdjęcia z wydarzenia można oglądać tutaj - kliknij
13 marca 2018 r. troje uczniów z klasy IV i dwoje z klasy V wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.
Celem Konkursu jest propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i przeprowadzany jest na siedmiu poziomach w klasach od I do VII.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: Etap Przygotowawczy oraz Test Konkursowy. Pierwszy etap Konkursu, polegał na wykonaniu zestawu doświadczeń konkursowych przez uczestników, w terminie od dnia 16 stycznia do dnia 13 marca 2018 r. Drugi etap to Test Konkursowy.
Dwoje uczniów z klasy czwartej spisało się na medal.
Jakub Dziewit otrzymał nagrodę, a Justyna Ćwięka wyróżnienie.
W Konkursie przyznawane są trzy rodzaje nagród: wyróżnienie, nagroda oraz nagroda główna. Zdobycie nagrody głównej jest równoznaczne z przyznaniem tytuły laureata pierwszego miejsca. Zdobycie nagrody jest równoznaczne z przyznaniem tytuły laureata drugiego miejsca, a zdobycie wyróżnienia odpowiada zdobyciu trzeciego miejsca (bez tytułu laureata).
Gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów!
Szkolny Koordynator Konkursu – Wiesława Bożek
15 marca 2018 r. 45 uczniów naszego zespołu wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Jest to konkurs skierowany do uczniów klas szkoły podstawowej i gimnazjalnej sprawdzający umiejętności matematyczne.
Konkurs odbywał się w 5 kategoriach wiekowych:
kategoria ŻACZEK uczniowie klas 2 szkół podstawowych,
kategoria MALUCH uczniowie klas 3 i 4 szkół podstawowych,
kategoria BENIAMIN uczniowie klas 5 i 6 szkół podstawowych,
kategoria KADET uczniowie klas 7 szkół podstawowych i II gimnazjów,
kategoria JUNIOR uczniowie klas III gimnazjum.
To wspaniała okazja dla uczniów do rywalizacji z rówieśnikami z całego kraju, a nawet świata.
W tym roku pięcioro uczniów szkoły uzyskało znaczące wyniki: Arkadiusz Kopacz z kl. IIIb gimnazjum uzyskał bardzo dobry wynik, a czworo uczniów otrzymało wyróżnienia: w szkole podstawowej - Bartłomiej Masajada z kl. II i Patryk Trela z kl. VII oraz w oddziałach gimnazjalnych - Magdalena Nowak z kl. IIb i Paweł Juras z kl. IIIb.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy serdecznie dziękują Zakładowi Mięsnemu Dobrowolscy Sp. z o. o. w Wadowicach Górnych za sfinansowanie udziału uczniów naszego zespołu w tym konkursie.
Szkolni organizatorzy konkursu
mgr Anna Zając i mgr Anna Majewska
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych informuje, że wszystkie dzieci zgłoszone zostały zakwalifikowane do Publicznego Przedszkola w Wadowicach Górnych.
Lista dzieci zakwalifikowanych zamieszczona jest na drzwiach wejściowych przedszkola.
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wadowicach Górnych
ogłasza nabór
do przedszkola i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019
w dniach od 10 do 24 kwietnia 2018 r. w godz 8-15
W celu dokonania zapisu dziecka do szkoły lub przedszkola należy zgłaszać się do sekretariatu szkoły (w budynku przedszkola I piętro i w budynku byłego gimnazjum pok.18) z wypełnionym odpowiednim drukiem wniosku lub zgłoszenia wraz z załącznikami
(do odebrania w sekretariacie szkoły w budynku przedszkola i w budynku byłego gimnazjum lub pobrania na stronie internetowej placówki)
Do przedszkola przyjmowane są dzieci z terenu gminy Wadowice Górne, które do dnia 31 sierpnia ukończą 3 lata (w szczególnych przypadkach po ukończeniu 2,5 roku). Spoza terenu gminy przyjmowane są dzieci, jeśli po zakończonym procesie rekrutacji zostaną wolne miejsca.
Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmowane są dzieci urodzone w roku 2011, a na wniosek rodziców również urodzone 2012. Dzieci z obwodu szkoły przyjmowane są z urzędu na podstawie ZGŁOSZENIA, zaś kandydaci spoza obwodu przyjmowani są w procesie rekrutacji w miarę wolnych miejsc.
Pliki do pobrania rekrutacja do przedszkola: kliknij |
Pliki do pobrania rekrutacja do szkoły: kliknij |
Danuta Żelazko
Dyrektor ZSPWG
W piatek, 28 kwietnia uroczyście ochodziliśmy w naszej szkole zbiżające się święta majowe. 1, 2 i 3 maja - na tych kartach kalendarza wpisane są jedne z najważniejszych świąt w naszej Ojczyżnie: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polski i Święto Narodowe Trzeciego Maja połączone z obchodami Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Na początek, uczniowie z klas gimnazjalnych przedstawili młodszym uczniom i przedszkolakom patriotyczny program artystyczny poprzedzony wspólnym zaśpiewaniem hymnu narodowego. Biel i czerwień przewijała się w słowach, pieśniach, w kotylionach, scenografii i oczywiście w trzepocących wesoło chorągiewkach, którymi ochoczo wymachiwały dzieci. Po akademii, uczniowie z klas 1- 4 wraz z przedszkolakami wyruszyli w uroczysty, patriotyczny pochód ulicami Wadowic radośnie wymachując chorągiewkami do napotkanych mieszkańców, kierowców, gimnazjalistów. Biało-czerwony orszak na koniec przybył także do kościoła pw. św. Anny, aby tutaj oddać cześć Matce Bożej. Wspaniała aura i radosna atmosfera dopiełniały całości. Wiwat Maj!
Opracowanie: Anna Śpiewak
Obchody Dnia Ziemi uczczono w naszej szkole apelem dla klas V – VII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Dzień Ziemi obchodzony jest corocznie 22 kwietnia w Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970. W tym dniu ludzie na całym świecie łączą się w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości - planety Ziemi. W przedstawionej inscenizacji uczniowie klasy VII przypomnieli jakie zagrożenia ekologiczne niesie za sobą działalność człowieka oraz podali praktyczne wskazówki jak należy dbać o środowisko naturalne.
Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi to: „ŚWIAT BEZ PLASTIKOWYCH ZANIECZYSZCZEŃ”. Nasza szkoła od wielu lat włącza się aktywnie w realizację tych celów poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek, a dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na kosztowną rehabilitację naszego młodszego kolegi.
Apel zakończył się krótkim quizem, w którym młodzież nawzajem sprawdzała swoją wiedzę na temat ekologii.
Piosenki, wiersze, filmy ekologiczne i quiz miały na celu propagowanie postaw i zachowań ekologicznych. Mamy nadzieję, że cała akcja przyczyni się do utrwalenia nawyków dbania o środowisko naturalne.
opracowanie: Anna Zając
17 kwietnia wśród uczniów z klas IV – VII został przeprowadzony konkurs czytelniczy. Zadaniem uczestników tej konkurencji było przeczytanie wcześniej wskazanych książek i rozwiązanie testu. Młodzież udzielała odpowiedzi na pytania otwarte i zamknięte. Najbardziej znaną lekturą okazała się powieść "Yellow Bahama w prążki" Ewy Nowak.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Dominika Miga kl. VIa
II miejsce – Sebastian Miga kl. VIa
III miejsce – Magdalena Dereń kl. VIa
Gratulujemy!
opracowanie: Danuta Bielaszka
Uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią przez 5 miesięcy uczestniczyli w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i Społecznej "Kino Szkoła". Do wspólnego udziału klasa 7 zaprosiła kolegów i koleżanki z oddziałów gimnazjalnych.
Kino Szkoła to nagrodzona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej pozaszkolna forma edukacji, której głównym celem jest wsparcie w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych.
Uczniowie uczestniczyli w pięciu zajęciach warsztatowych zakończonych projekcją znakomicie dostosowanych do poruszanego problemu filmów. Uczestnicy mieli możliwość brać udział w następujących zajęciach:
Każdy wyjazd został podsumowany i przedyskutowany w czasie lekcji z wychowawcą. Udział uczniów w programie wsparła finansowo Komisja ds rozwiązywania problemów alkoholowych działająca przy Urzędzie Gminy Wadowice Górne.
JI
Miło nam poinformować, że po przejściu etapu szkolnego i rejonowego, uczennica klasy VII Julita Mądziel została laureatką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Gratulujemy!
11 kwietnia w budynku Domu Strażaka w Wadowicach Górnych odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej odbył się w trzech grupach wiekowych. Naszą placówkę w I grupie wiekowej reprezentował Jakub Dziewit - uczeń klasy IV i Lidia Midura - uczennica klasy VI a, którzy zdobyli największą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych w/w turnieju. Do gminnych zmagań konkursowych w tej kategorii wiekowej przystąpiło łacznie12 uczestników - reprezentantów 6 szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Nasi uczestnicy godnie reprezentowali szkołę i wykazali się bardzo bogatą wiedzą związaną z pożarnictwem. Sukces Jakuba Dziewita i zdobyte I miejsce zapewniły mu udział w eliminacjach powiatowych, które odbedą się pod koniec kwietnia w Domu Strażaka w Czerminie. Lidia Midura- zajęła III miejsce. Życzymy Kubie dalszych sukcesów i trzymamy za niego kciuki.


Protokół i wyniki konkursu znajdują się w pliku pdf - klikij.pdf
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Dziękujemy też wszystkim za udział w konkursie. Nagrodzonych wraz z opiekunami zapraszamy po odbiór nagród w dniu 06.04.2018 do biblioteki szkolnej zespołu.
Galeria nagrodzonych i wyróżnionych prac - klikij
Galeria z wręczenia nagród i wyróżnień - kliknij
Wystawę kartek można oglądać w głównym holu w Urzędzie Gminy. Zapraszamy w godzinach pracy urzędu.
opracowanie: Edyta Midura
Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji "Góra Grosza" której głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Ważnym celem akcji jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stanowić ogromny fundusz, dzięki któremu, zostanie udzielona istotna pomoc wielu dzieciom.
Tradycją w naszej szkole staje się już, że podczas ogłoszonej akcji w naszej szkole, uczniowie, oprócz książek i zeszytów w plecakach przynoszą drobne monety groszowe, włączając się tym samym w pomoc innym bardziej potrzebującym.
23 marca 2018 na pocztę zostały zaniesione i przekazane Towarzystwu Nasz Dom , paczki z monetami na łączną kwotę 363,32 gr. Wymienioną powyżej kwotę, zebrały klasy I –IV naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za poparcie akcji. Po raz kolejni pokazaliście, że możemy na Was liczyć, że jesteście wrażliwi na krzywdę innych. Jesteście wspaniali!
Opracowała: Dorota Jakubus
Od 7 marca przez kolejne 3 tygodnie trwał I turniej szachowy pod nazwą „Wprawki szachowe” zorganizowany dla uczniów klas II – III , uczęszczających na kółko szachowe w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli o zajęcie jak najlepszego miejsca .
Turniej rozgrywany był systemem kołowym (10 rund), tempo gry wynosiło 10 minut na partię dla zawodnika.
Zwyciężyła, z kompletem punktów, Kiełbasa Gabriela (10,0 pkt.), miejsce drugie zajęła Chlebicka Patrycja (8,0 pkt.), trzecia była Kiełbasa Amelia (8,0 pkt.) a czwarta Krawiec Julia (7,0 pkt.). Zawodniczki te toczyły zaciętą rywalizację o miejsce na podium prezentując dobry poziom gry.
Kolejne miejsca zajęli: miejsce 5 -Bugaj Michał (4,0 pkt.), miejsce 6 - Dolot Oskar (4,0 pkt.), miejsce 7 - Bizoń Renata (3,5 pkt.), miejsce 8 - Bartkowicz Roksana (3,5 pkt.), miejsce 9 - Dolot Oliwia (3,0 pkt.), miejsce 10 - Midura Konrad (2,5 pkt.), miejsce 11 - Piechota Julia (1,5 pkt.).
Naszym sędzią podczas turnieju był Pan Adam Krawiec z klubu "Szarotka" Wadowice Górne, za co serdecznie dziękujemy.
Uczestnicy turnieju otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których sponsorem był także klub „Szarotka” Wadowice Górne. Bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę J
Nasze pierwsze sukcesy zostały opisane także we wskazanej publikacji http:/www.krawiec-adam.pl
Opracowała: Dorota Jakubus
Jak co roku chętni uczniowie z klas I-IV mieli okazję wziąć udział w szkolnym konkursie na palmę wielkanocną. W piątek 23 marca jury w składzie: pani Joanna Indyk (nauczyciel j. angielskiego), pani Edyta Midura (nauczyciel bibliotekarz) oraz pani Renata Midura (przedstawiciel rodziców) wyłoniło zwycięzców. Oto oni:
I miejsce: Kamila Merchut z klasy IV
II miejsce: Gabriela Kiełbasa z klasy II
III miejsce: Aleksandra Midura z klasy Ia
Poniżej wyróżnienia dla pozostałych uczniów:
z klasy Ia: Julia Leśniak, Karol Pietras, Szymon Węgrzyn, Maciej Wyzga
z klasy Ib: Lena Midura, Julia Początek
z klasy II: Amelia Kiełbasa, Krzysztof Serafin, Piotr Żyła
z klasy III: Patryk Bożek, Julia Krawiec, Kinga Maziarz, Patrycja Padykuła
Konkurs był zorganizowany przed niedzielą palmową i uczniowie zabrali swoje „dzieła”, aby poświęcić je w kościele przed uroczystą procesją z palmami do świątyni. Uczcili tym samym wydarzenie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, który tydzień przed swoją męką wjechał do miasta, a tłum wiwatował na jego cześć wykrzykując radośnie „Hosanna Synowi Dawidowemu”.
| W Wielki Wtorek ucznowie otrzymają nagrody oraz dyplomy. | zapraszamy do galerii |
opracowała: Anna Kwiatkowska
1 marca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Program obejmował recytację i śpiew utworów związanych tematycznie z poświęceniem i ofiarą żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Przywołano sylwetki bohaterów, którzy stali się symbolami walki o wolność.
Przygotowany przez uczniów z klas: V, VI a, VI b montaż słowno – muzyczny uświetnił również inaugurację gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Opracowanie: Danuta Bielaszka
Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. Dzień Walentynek poprzedziły akcje przygotowania ozdobionych serduszkami kartek, które można było wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki. Gdy przyszedł ten wyjątkowy dzień, listonosze Walentynowi dostarczyli wszystkie przesyłki do adresatów. Było wiele radości i przyjemnych chwil. Uczniowie w tym dniu ubrani byli na kolor czerwony a klasy były pięknie przystrojone oczywiście na Walentynowo. Nie obeszło się także, bez pysznych serduszkowych lizaków i walentynkowych babeczek.
zapraszamy do galerii - kliknij
opracowała: Dorota Jakubus
Powered by aSc EduPage