Dnia 9 lutego grupa „Biedronek” odwiedziła fryzjera.
Chociaż zakład fryzjerski był już znanym dzieciom miejscem, bo przecież chodzą tam często ich mamy, babcie, ciocie, czy też one same, to wycieczka była niezapomnianą, wspaniałą przygodą i jednocześnie ciekawą lekcją, po której niejeden przedszkolak zapragnie w przyszłości zostać fryzjerem. Grupa "Biedronek" w dniu 9.02.2016r udała się na wycieczkę do pobliskiego zakładu fryzjerskiego, aby tam przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki. Panie pracujące w salonie przyjęły dzieci bardzo serdecznie i chętnie opowiedziały o swojej pracy. Pokazały urządzenia i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów, odpowiedziały wyczerpująco na wszystkie pytania zadane przez przedszkolaków. Niesamowitym przeżyciem dla dzieci był fakt, iż trafiliśmy na moment, kiedy w zakładzie byli klienci. W naszej obecności pani fryzjerka obcinała im włosy i na nasze życzenie wykonywała przeróżne fryzury. Kolejną atrakcją dla dzieci było oglądanie palety z kolorowymi pasemkami włosów, a także testowanie różnorodnych suszarek i spinek. Niezapomnianym doznaniem było także siadanie na regulowanym fotelu, którym można było jeździć, niczym na karuzeli: wkoło, w górę lub w dół, przeglądając się jednocześnie w olbrzymich lustrach. Wycieczka do zakładu fryzjerskiego była wspaniałą przygodą, dzięki której przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości na temat pracy fryzjera i która zainspirowała je do zabaw w przedszkolu.
E.Kagan
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Dzień Babci i Dziadka, to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. To wyjątkowe święto na stałe weszło już w repertuar naszych uroczystości szkolnych. W bieżącym roku, ze względu na dużą absencję chorobową wnuków, uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się troszeczkę później, bo dopiero 4 lutego. Nie przeszkadzało to jednak szacownym gościom w licznym przybyciu na organizowaną dla nich imprezę. Przy filiżance kawy, herbaty połączonej ze słodkim torcikiem mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę, taniec i inscenizację wyraziły kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia i podziękowały za trud włożony w ich wychowanie. Szkolni artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na koniec wnukowie odśpiewali swoim Babciom i Dziadkom gromkie „Sto lat” i obdarowali ich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, a podziękowaniom ze strony gości nie było końca. 


