Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na "Sprzedaż i dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej przyZespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych" w okresie od stycznia do grudnia 2018 r.
Aktualności

Informacja z otwarcia ofert w przetargu

Nasze spotkania z literaturą - Szkolny Konkurs Czytelniczy
24 listopada dla uczniów z klas I – III zorganizowano konkurs czytelniczy, do którego wychowankowie przygotowywali się przez miesiąc. W tym czasie musieli zapoznać się z tekstem wskazanych lektur. W dniu konkursu uczestnicy z klas I losowali pytania i w formie ustnej udzielali na nie odpowiedzi. Uczniowie z klas II i III rozwiązywali test, składający się z zadań otwartych i zamkniętych, sprawdzający znajomość przeczytanych książek. Do konkurencji przystąpiło 17 wychowanków. Wśród uczniów klas pierwszych rywalizacja była niezwykle wyrównana, dlatego konieczna była dogrywka.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
klasy I
I miejsce - Hubert Gieracki, kl. Ib
II miejsce - Jakub Łempa, kl. Ib, Milena Rugała, kl. Ib
III miejsce - Franciszek Dzieciuch, kl. Ia, Jan Lonczak, kl.I bklasy II i III
I miejsce - Julia Krawiec, kl. III
II miejsce - Gabriela Kiełbasa, kl. II
III miejsce - Oliwia Dolot, kl. III
Wyróżnienie: Jakub Trela, kl. II i Michał Krupa, kl. IIIGratulujemy zwycięzcom, a nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.
Danuta Bielaszka

Awans naszej uczennicy do II etapu konkursu polonistycznego
29 listopada zostały ogłoszone wyniki szkolnego etapu XI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień". W II etapie konkursu naszą szkołę będzie reprezentowała Karolina Wachta z klasy VIa. Z kolejnymi zadaniami Karolina zmierzy się 9 stycznia 2018r.
Trzymamy kciuki!
Danuta Bielaszka
Piszemy listy do świętego Mikołaja

Zapraszamy serdecznie do udziału w biciu rekordu Polski na największą ilość napisanych listów do Świętego Mikołaja!
Od 14 listopada do 13 grudnia 2017r. zachęcamy do przesyłania listów według poniższych wytycznych.Każdy list musi spełniać cztery warunki:
- być napisany odręcznie
- być zaadresowany do Świętego Mikołaja
- zawierać marzenie (dzieci przedszkolne mogą marzenia przedstawiać w formie rysunków)
- być podpisany z dołączonymi danymi (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, e-mail - istnieje również możliwość podania imienia i nazwiska dziecka oraz kontaktu do placówki)Listy należy przesyłać na adres: Święty Mikołaj Polanika, Chrusty, ul. Laskowa 95, 26-050 Zagnańsk.Każdy list nie tylko weźmie udział w biciu rekordu Polski, ale również będzie miał szansę na spełnienie życzenia. Zostanie wyłonionych 10 listów przez Świętego Mikołaja, z których spełnienie marzenia ufundują darczyńcy!
Finał akcji 17 grudnia!Zachęcamy do pisania listów przez całe grupy i klasy w Państwa placówce. Jest możliwość, aby wysłać w jednej zbiorczej paczce wiele listów, ważne tylko, aby każde dziecko swój list włożyło do osobnej małej koperty zaadresowanej do Świętego Mikołaja. Jedno dziecko może napisać nieograniczoną liczbę listów o ile każdy z nich spełnia powyższe warunki, aby brać udział w biciu rekordu Polski. Wszystkie szczegóły oraz aktualne informacje dotyczące akcji mogą Państwo znaleźć na naszej stronie: http://swietokrzyskapolana.pl/napisz-list-swietego-mikolaja- razem-bijemy-rekord-polski/ oraz na fanpage Kompleksu Świętokrzyska Polana i utworzonym wydarzeniu: https://www.facebook.com/ events/679755405548698/ Dodatkowo zachęcamy do udziału w akcji poprzez dołączenie do wydarzenia na FB i umieszczania zdjęć wysyłanych listów do Świętego Mikołaja oraz nadsyłania do nas zdjęć grupowych z wydrukowaną kartką z hahsztagiem #RazemPoRekord. Oznaczymy wtedy i poinformujemy, że dana placówka przyłączyła się do naszej akcji. Zapraszamy do wspólnej zabawy!W przypadku pytań zachęcam do kontaktu.
#RazemPoRekord
Uwaga! Ostrzeżenie o grypie
Ogłoszenie o zamówieniu publicznym w trybie przetargu nieograniczonego na „Sprzedaż i dostawę artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych na rok 2018”

Zebrania z rodzicami
W czwartek, 23 listopada 2017 r. odbędą się zebrania rodziców z wychowacami
16.30 - klasy I-IV w budynku dotychczasowej szkoły podstawowej
17.30 - klasy V - VII + oddziały gimnazjalne w budynku dotychczasowego gimnazjum
(przesunięcie w czasie na prośbę rodziców)
O 18.30 zebranie rady rodziców oddziałów szkoły podstawowej i gimnazjalnych w budynku gimnazjum (wybrani przedstawiciele Rady Rodziców -1 osoba z klasy- każdej z klas szkoły podstawowej i gimnazjum)Danuta Żelazko
dyr.ZSPWG
Co można nocą robić w szkole?
W nocy w szkole mogą dziać się różne rzeczy!
Można przyjść o 19.00, przygotować wspólną kolację przy świecach i zajadać się pysznościami, można bawić się w podchody w ciemnej szkole i współpracować w poszukiwaniu skarbu, można rozwiązywać trudne problemy i znajdywać łatwe rozwiązania, można śmiać się do łez, biegać w piżamie i kapciach, można grać w Mafię i zajadać słodycze, można dyskutować, rozmawiać i narzekać do późnej nocy, można odpocząć kilka chwil na podłodze w swojej klasie, po to by wstać wcześnie rano, przygotować wspólne śniadanko i o 7 rano iść do domu!
Tak właśnie spędziliśmy noc z 27 na 28 pażdziernika! Zabawa była przednia, humory dopisały, a zostały świetne wspomnienia. :)
Dziękujemy pani pedagog Małgorzacie Bizoń za przygotowanie i przeprowadzenie gier i zabaw, za zmotywowanie nas do udziału w nocowance i za wspólną noc.
uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią p.Joanną Indyk
Pasowania nadszedł czas - uczniem będzie każdy z nas
27 października 2014 r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z klas pierwszych na uczniów społeczności szkolnej.Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Danuta Żelazko, która przywitała pierwszaków, ich rodziców oraz zaproszonych gości. Wśród gości zaszczycili nas swoją obecnością: wójt gminy Wadowice Górne Jerzy Kos, przewodnicząca Rady Gminy pani Anna Niedbała, przedstawiciele Rady Gminy- pan Andrzej Czepiel i pan Tomasz Dziewit, panowie sołtysi Przebendowa i Wadowic Górnych - Jan Walczak i Jan Kiełbasa oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Dobrowolska.
Następnie uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. Iwony Peret i p. Teresy Midury przedstawili bardzo ciekawy program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wykazali się wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny, reguł, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej oraz podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Gromkie brawa widowni towarzyszące występom uczniowskim były dowodem, że dzieci w pełni zasłużyły na miano ucznia. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania, po którym każdy z uczniów dostąpił zaszczytu pasowania, dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor Danutę Żelazko. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej w Wadowicach Górnych.
Po ceremonii pasowania uczniowie przyjęli wiele serdecznych życzeń od pani dyrektor, zaproszonych gości, starszych kolegów i koleżanek oraz przedszkolaków. Do życzeń dołączono wspaniałe upominki i słodycze. Dodatkiem do prezentów były krótkie występy taneczne przygotowane dla pierwszaków przez uczniów klasy II i III.
Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, który zapewnili rodzice.
zapraszamy do galerii z uroczystości pasowania
Opracowała: Teresa Midura

Powiatowe zawody w szachach drużynowych
25 października 2017 r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Mielcu, odbyły się powiatowe zawody sportowe w szachach drużynowych. W zawodach brało udział 8 drużyn, w tym drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych.
Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Dominika Miga, Sebastian Miga, Grzegorz Mędrek, Jakub Baca. Wszyscy dzielnie walczyli zdobywając dla szkoły 3 miejsce na podium. Drużyna otrzymała puchar i dyplom a nagrody wręczył sędzia klasy międzynarodowej Zenon Chojnicki. Drużynie serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia w dziedzinie szachów.


Opracowała: Dorota Jakubus
Propozycje seminariów dla Rodziców
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mielcu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne seminarium, poświęcone problematyce rodziny, rodzicielstwa, wychowania i rozwoju dzieci. Spotkania będą odbywać się w siedzibie Poradni, w godzinach popołudniowych. Spotkania prowadzone będą przez doświadczonych psychologów i psychoterapeutów.Zapraszamy.
LISTOPAD – 13.11.2017 (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00
Bezpieczeństwo w sieci – jak chronić dzieci przed cyberprzemocą.GRUDZIEŃ – 18.12.2017 (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00
Emocje przyjaciel czy wróg ?– jak radzić sobie ze złością, smutkiem, lękiem dziecka.STYCZEŃ – 15.01.2017 (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00
Nastolatek w domu – czyli problemy okresu dorastania jako wyzwanie dla rodzica.LUTY – 19.02.2017 (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00
Uzależnienia chemiczne (alkohol, narkotyki, nikotyna, leki, dopalacze) i behawioralne (Internet, bulimia, hazard) – sygnały ostrzegawcze.MARZEC – 19. 03.2017 (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00
Rozpad rodziny – jak pomóc dziecku przetrwać trudne chwile i poradzić sobie ze stratą.KWIECIEŃ – 16.04.2017 (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00
Jak wspierać rozwój dziecka w okresie przedszkolnym.MAJ – 21.05.2017 (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00
Jak wspierać rozwój dziecka w okresie wczesnoszkolnym.CZERWIEC – 18.06.2017 (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00
Jak wspierać rozwój dziecka w okresie szkolnym i dorastania.Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna
ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec
tel. (17) 788 49 78, 606 503 243
Dzień Edukacji Narodowej
„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”
M. Twain13 października był doskonałą okazją, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowania i kształcenia. Uczniowie klasy II i IV przygotowali na tę okoliczność, piękny występ artystyczny, który stanowił najpiękniejszy bukiet życzeń dla Nauczycieli, Pracowników Oświaty a gromkie brawa były tego dowodem. Nie obyło się też, bez drobnych słodkich prezencików zrobionych dla nauczycieli od uczniów w postaci „Całusków”.Opiekę nad uroczystością z okazji DEN sprawowały panie: Anna Kamińska, Dorota Jakubus, Anna Śpiewak. W uroczystości z tej okazji uczestniczyli także zaproszeni goście, emeryci, obecni nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.


Opracowała: Dorota Jakubus
Wycieczka na grządkę warzywną
Dnia 29.09.2017 roku w piękny słoneczny dzień wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na działkę warzywną do państwa Moniki i Witolda Wnuków. Dzieci miały możliwość zobaczenia grządek warzywnych na których rosły: marchewka ,pietruszka ,buraczki ,dynia jadalna ,cebulka, koperek i piękny pnący groszek oraz pomidory w szklarni Ponadto dzieci smakowały owoce i warzywa takie jak: maliny, śliwki, gruszki, jabłka oraz kalarepkę. Po zwiedzeniu grządki warzywnej na dzieci czekała uczta . Każde dziecko mogło skosztować pyszny torcik ,kompocik oraz mnóstwo różnych owoców. Państwu Wnukom dziękujemy za serdeczne przyjęcie.

Święto pieczonego ziemniaka
13 września 2017 roku wszystkie przedszkolaki wybrały się na święto pieczonego ziemniaka, które zorganizowali państwo Monika i Marek Jaroszowie. Impreza odbyła się na terenie ich posesji w swojskiej atmosferze. Pomocą służyli także inni rodzice .Było bardzo dużo atrakcji takich jak: skoki na trampolinie ,zjeżdżalnia, samochodziki ,huśtawki oraz świetny domek krasnoludków. Po wspaniałej zabawie dzieci zasiadły do uczty Wszyscy smakowali kiełbaski z ogniska ,pyszne ciasteczka ,rogaliki i placki. Potrawy smakowały jak potrawy z najlepszej kuchni świata. Czas miło upłynął, wróciliśmy do przedszkola szczęśliwi z mnóstwem pozytywnych wrażeń. Państwu Jaroszom dziękujemy za przygotowanie wspaniałej uczty.

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w r. szk. 2017/18
Po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rad Rodziców: szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych oraz Samorządu Uczniowskiego ustalam w roku szkolnym 2017/18 następujące dni wolne od zajęć dydaktycznych:22 grudnia 2017 - piątek
18 kwietnia 2018 - egzamin gimnazjalny- środa
19 kwietnia 2018 - egzamin gimnazjalny - czwartek
20 kwietnia 2018 - egzamin gimnazjalny - piątek
30 kwietnia 2018 - poniedziałek
2 maja 2018 - środa
4 maja 2018 - piątek
1 czerwca 2018 - piątek po Bożym CieleDanuta Żelazko dyrektor ZSPWG
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszym Zespole
Dnia 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, mająca na celu zachęcenie wszystkich do nauki i przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz propagująca praktyczne znaczenie znajomości tabliczki mnożenia w życiu codziennym.
W tym dniu zostały przeprowadzone w szkole egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów i dorosłych. Egzaminy przeprowadzane były przez specjalnie powołane Komisje Egzaminacyjne, składające się z uczniów, nauczycieli i rodziców. W szkole pracowały dwie komisje – dla oddziałów gimnazjalnych i oddziałów szkoły podstawowej oraz Patrol Egzaminacyjny, który sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia w terenie wśród mieszkańców Wadowic Górnych. Piątkowe egzaminy poprzedzone były tygodniowym przypominaniem sobie tabliczki mnożenia. Tytuły „Ekspertów Tabliczki Mnożenia” uzyskało 112 uczniów oraz 15 dorosłych.
Poprzez wspólną zabawę mogliśmy połączyć się z ludźmi na całym świecie. Propagowanie nauki tabliczki mnożenia przyczynia się do zwrócenia uwagi na potrzebę zdobywania wiadomości i umiejętności matematycznych. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.
Koordynatorkami akcji były panie: Anna Majewska i Anna Zając
Wybory Małego Samorządu Uczniowskiego
Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji CEO Samorządy Mają Głos. Jednak po raz pierwszy, wybieraliśmy władze Małego Samorządu Uczniowskiego dla klas I – IV. Dnia 29.09.2017, odbyły się demokratyczne wybory Rady MSU i opiekuna MSU.
Rada Małego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018, działa w składzie:
Przewodnicząca – Amelia Leśniak kl. IV
Z-ca przewodniczącej – Daniel Szalwa kl. IV
Skarbnik / Sekretarz – Julia Krawiec kl. IIIOpiekunem MSU jest pani Dorota Jakubus.
Wybraliśmy Rady SU!
Zachęcam do wizyty na https://wybory.ceo.org.pl/user-relations i zapoznania się z przebiegiem i wynikami wyborów do SU!
Joanna Indyk - opiekun SU
Szkolna wyprawka drugoklasisty
Do noszenia w piórniku:
- pióro lub długopis zmazywalny, nabój zapasowy do pióra lub zapasowy wkład do długopisu
- miękki ołówek, gumka do mazania i temperówka zamykana,
- kredki ołówkowe dobrze malujące,
- linijka,
- nożyczki z zaokrąglonymi czubkami,
- klej w sztyfcie duży lub średni
- długopis zielony
- karteczki samoprzylepne /paseczki/ do zaznaczania stron w książce
Pozostałe wyposażenie:
- blok rysunkowy A4 biały - 1 szt.
- blok rysunkowy A4 kolor - 1 szt.
- blok techniczny A4 biały - 1 szt.
- blok techniczny A4 kolor - 1 szt.
- blok techniczny A3 kolorowy- 1 szt.
- papier wycinankowy duży - 1 sztuka lub 2 sztuki papieru małego
- papier wycinankowy samoprzylepny mały - 2 szt. lub duży 1 szt.
- plastelina - 2 szt.
- kredki woskowe Bambino lub kredki pastelowe
- klej duży lub średni w sztyfcie, w szufladzie ucznia
- farby plakatowe i plastikowa podkładka do malowania
- farby akwarelowe
- pojemnik na wodę
- 2 pędzle: cienki i grubszy
- mazaki /co najmniej 6- kolorowe/
- 5 kopert białych
- patyczki do liczenia powiązane gumkami recepturkami po 10
- kostka karteczek biurowych białych,
- kostka karteczek biurowych kolorowych/ kolory intensywne/
- 2 markery /cienki i gruby/ w kolorze niebieskim lub czarnym
- chusteczki higieniczne - 2 opakowania /jedno do plecaka, jedno zapasowe w szufladzie ucznia/
- segregator A-4 i 20 koszulek A4
- teczki tekturowe na gumkę lub wiązane - 2 szt.
- zeszyt 16 kartkowy w dobrze widoczne wąskie linie
- zeszyt 16 lub 32 kartkowy w kratkę do ed. matematycznej
- zeszyt 16 kartkowy w kratkę do ed. przyrodniczej.
- zeszyt do języka angielskiego
- zeszyt do nut
- taśma klejąca przeźroczysta
- taśma klejąca dwustronna
- bibuła lub krepina - 1 kolor
- 1 arkusz szarego papieru
- okładki na zeszyty oraz na podręczniki zapewnione przez szkołę
- obuwie zmienne na białej podeszwie przechowywane w podpisanym płóciennym woreczku
- strój do zajęć wychowania fizycznego: koszulka i krótkie spodenki ( na chłodne dni spodnie dresowe lub getry) - przechowywane również w podpisanym płóciennym woreczku
Wyprawkę można uzupełniać do 15 września. Proszę czytelnie podpisać wszystkie przybory dziecka.
Wychowawca klasy II
Ubezpieczenie uczniów Zespołu
Informacja dotycząca ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2017/2018 znajduje się tutaj - kliknij
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
