• O Szkolnym Wolontariacie - słów kilka

• " Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
                      nie przez to, kim jest,
            lecz przez to czym dzieli się z innymi"
                                   Jan Paweł II

Wolontariat to piękna droga do kształtowania wielu wartości wychowawczych. Cenne jest zatem zaangażowanie uczniów naszej szkoły w pracę szkolnego Koła Wolontariatu, które już drugi rok mocniej zaktywizowało swoją działalność. Kierując się wrażliwością, troską o drugiego człowieka nasi wolontariusze chcą nieść pomoc potrzebującym i chętnie włączają się w różnorodne akcje charytatywne  i przedsięwzięcia środowiska szkolnego i lokalnego. Działania wolontariatu objęły w tym roku:  zbiórkę  karmy i akcesoriów dla piesków z pobliskiego  Schroniska " Czekadełko " w Wadowicach Dolnych, udział w akcji " Światełko pamięci dla Łyczakowa", pomoc członków Koła  wychowawczyniom klas młodszych w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zabawy andrzejkowej i karnawałowej. Na szczególną uwagę zasługuje owocna współpraca z Tarnowskim Wolontariatem Misyjnym, reprezentowanym w naszym regionie prze panią Renatę  Warzechę - nauczycielkę z sąsiedniej szkoły. Dzięki niej nasze Koło Wolontariatu jest na bieżąco informowane o ciekawych akcjach i działaniach charytatywnych organizowanych przez nich. Możemy zatem poszczycić się udziałem w adwentowej akcji " Złotówka dla Dzieciaka", w ramach której zbieraliśmy środki na pomoc niepełnosprawnym dzieciom w Kamerunie. Z dużym odzewem spotkała się prośba Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego o pomoc w organizacji Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Członkowie Wolontariatu przekazali na kiermasz wiele stroików, pierniczków i ciasteczek własnoręcznie przygotowanych. Cieszyło ich, że dochód z kiermaszu przeznaczony został na wsparcie posługi ks. Rafała Zborowskiego w Parafii Miłosierdzia Bożego we Lwowie. Był to zarazem nasz gest solidarności z naszymi kolegami z Ukrainy. Nasze plany działań są wielkie, jak nasze Serca - chętne do pomocy.

opracowanie: Teresa Midura

• Zmiany w Statucie szkoły

• W sekcji - Dla uczniów i Rodziców - w zakładce - Statuty i Regulaminy - można znaleźć najnowszą wersję statutu szkoły. Zmiany zostały wprowadzone 9 lutego 2023 r. - kliknij

• Konkurs dla uczniów "Wiosna, ach to Ty!"

• Tuż na przedwiośniu, czekając na nadejście prawdziwej wiosennej aury  zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-technicznym pt. „Wiosna, ach to Ty”.

Zadaniem uczestników jest wykonanie portretu pani Wiosny według następujących wymagań:

Format: A3 (czyli duży blok)
            Technika: dowolna (ale nie sypka, tak by elementy nie odpadały)
            Materiały: dowolne (wszystkie dostępne, zgodne z pomysłem autora)
            Kolorystyka: zgodna z tematem pracy i porą roku
            Kompozycja pracy: portret

Termin składania prac: do 3 marca 2023 r. (piątek)

Prace należy wykonać indywidualnie. Każdy uczestnik składa do konkursu tylko jedną pracę.

Przy ocenie prac pod uwagę będzie brana oryginalność i pomysłowość wykonania pracy oraz estetyka wykończenia i samodzielność autora.

Prace konkursowe należy składać u wychowawców klas lub u organizatorów konkursu: p. A. Śpiewak i I. Peret.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni!

• Rekrutacja 2023/2024

• Dyrektor Zespoły Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych informuje rodziców / prawnych opiekunów, że rekrutacja do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie zgodnie z Zarządzeniem nr 659/2023 Wójta Gminy Wadowice Górne z dnia 30 stycznia 2023 r.

Zarządzenie Wójta - pobierz

Dokumenty rekrutacyjne – przedszkole:

• deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego (wypełniają rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających obecnie do przedszkola) w terminie do 07.02.2023 r. - pobierz
            • wniosek o przejęcie do przedszkola - pobierz
            • załączniki do wniosku o przyjęcie - do pkt. III wniosku - pobierz: załącznik 1; załącznik 2
            • załączniki do wniosku o przyjęcie - do pkt. IV wniosku - pobierz

Dokumenty rekrutacyjne – szkoła podstawowa klasa I:

• karta zgłoszenia do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie)- pobierz
            • wniosek o przejęcie do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem) - pobierz
            • załącznik do wniosku o przyjęcie - pobierz

Dokumenty należy składać w godzinach od 8.00 do 14.00. Dokumenty rekrutacyjne można pobrać w formie papierowej w sekretariacie szkoły.

Po podaniu do publicznej wiadomości listy kandydatów (16.03.2023r.) - rodzic dziecka składa w terminie 17.03-24.03.2023 r. potwierdzenie woli przyjęcia - pobierz