Wywiadówka podsumowująca I półrocze dla Rodziców uczniów wszystkich klas
odbędzie się w czwartek o godz. 16.30.
Zapraszamy
Wywiadówka podsumowująca I półrocze dla Rodziców uczniów wszystkich klas
odbędzie się w czwartek o godz. 16.30.
Zapraszamy
W dniu 21 grudnia 2018 roku o godz. 11.50 odbyły się w szkole jasełka i spotkanie opłatkowe.
Uczniowie klasy 4 zaprezentowali jasełka „Wigilijna ulica”. Zaproszeni goście zostali ciepło przyjęci i uczestnicząc w uroczystości poczuli radosną, rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Kolędy i pastorałki płynące ze sceny, przygotowane przez zespół działający pod kierunkiem Pani Marty Giży-Mydlarz wprowadziły przybyłych w świąteczny nastrój.
Na zakończenie przedstawienia pani dyrektor Danuta Żelazko podziękowała dzieciom za piękne przedstawienie i złożyła życzenia świąteczne i noworoczne przybyłym gościom, uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły.
| zapraszamy do galerii | opracowanie: Anna Majewska |
dla części II, I
II, VI, VII, VIII, IX: ogloszenie_o_wyborze_najkorzystniejszej_oferty.pdf
Postępowanie dotyczy przetargu „Sprzedaż i dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych” w okresie od stycznia do grudnia 2019 r.
![]()
„Sprzedaż i dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych” w okresie od stycznia do grudnia 2019 r.
21 grudnia w naszym Zespole ostatni dzień przed Świętami...
Zajęcia w klasach będą prowadzone przez wychowawców.
Dekorowanie i nakrycie stołu, życzenia, tradycyjny barszczyk, kolędowanie, przedstawienie jasełkowe, spotkanie z zaproszonymi gośćmi...
Oby wszystkich przybliżyły do radosnego świętowania!
17 grudnia b.r. został zorganizowany konkurs czytelniczy dla uczniów z klas IV-VIII. Do tej konkurencji młodzież przygotowywała się przez miesiąc. Jej zadaniem było przeczytanie trzech pozycji książkowych i rozwiązanie testu składającego się z zadań otwartych i zamkniętych. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach wiekowych.
Wyniki przedstawiają się następująco:
klasy IV - VI
I miejsce - Wiktoria Piechota, kl. VI
II miejsce - Joanna Pietras, kl. V
III miejsce - Julia Krawiec, kl. IV
klasy VII - VIII
I miejsce - Dominika Miga, kl. VIIa
II miejsce - Kacper Wrzesień, kl. VIII
Magdalena Dereń, kl. VIIa
wyróżnienie - Michał Dereń, kl. VII a
|
Gratulujemy! |
Opracowanie: Danuta Bielaszka |
W październiku b.r. nasi uczniowie z klas V - VIII przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Percy Jackson" organizowanego przez Moją Szkołę Językową.
Najlepszą znajomością książki p.t. "Złodziej Pioruna" wykazali się:
Wiktoria Jeż, kl. VI
Natalia Rybka, kl. VI
Sebastian Miga, kl. VIIa.
Gratulujemy!
Opracowanie: Danuta Bielaszka
„Sprzedaż i dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych na część II, III, IV, VII, VIII, IX"
W załączniku pełna dokumentacja dotycząca przetargu (zip) - kliknij
o unieważnieniu postępowania przetargowego
na część II, III, IV, VII, VIII, IX: informacja_o_unieważnieniu_12.12.2018.pdf
o wyborze najkorzystniejszej oferty
dla cz. I, V, VI: ogloszenie_o_wyborze_najkorzystniejszej_oferty_2018.pdf
Postępowanie dotyczy przetargu „Sprzedaż i dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych” w okresie od stycznia do grudnia 2019 r.
![]()
17 grudnia od godz. 8 będą wykonywane zdjęcia w szkole przez http://fotostudiokania.com/
Cennik: do legitymacji 6 szt - 18 zł; portret - 9 zł; grupowe - 9 zł;
wszystkie zdjęcia w pakiecie - 30zł
![]()
„Sprzedaż i dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych” w okresie od stycznia do grudnia 2019 r.
Wokół nas są ludzie, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Możemy sprawić, że zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą dla nich radosne.
Już po raz 10 organizujemy w naszej szkole akcję charytatywną. Odbywać się ona będzie w dniach 10 - 14 grudnia 2018 r. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę produktów spożywczych, artykułów chemicznych, przemysłowych, zabawek, słodyczy, artykułów szkolnych, papierniczych i innych.
Przyniesione towary będą przyjmowane przez cały tydzień w godzinach 7.30 - 8.00 w wydzielonym pomieszczeniu naszej szkoły. Wszystkie zebrane rzeczy ofiarujemy najbardziej potrzebującym rodzinom i osobom z naszego najbliższego otoczenia jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
J. Indyk, I. Peret, A. Śpiewak
W piątek 30 listopada 2018r. o godzinie 17.00 w naszej szkole zapanował niecodzienny nastrój. Wtedy to miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Osobliwe nie tylko dla szkoły, ale i całego środowiska. Uczniowie klasy 8 wspomagani przez troje pierwszoklasistów oraz dwie koleżanki z klasy 2 i 7a, zaprosili swoich rodziców oraz mieszkańców Wadowic Górnych na Wieczór Poezji Patriotycznej.
W trakcie tego klimatycznego spotkania, wybrzmiały najcudowniejsze słowa polskich poetów, sławiące urodę naszej ojczyzny. Słuchaliśmy o patriotach, walczących o wolną i niepodległą Polskę, o pięknie naszych barw ojczystych, o dumie z kraju tego dużego i tej małej ojczyzny. Wyjątkowe recytacje dopełniły niezapomniane wykonania zachwycających piosenek.
Goście, którzy z zadumą przysłuchiwali sie wykonawcom nagrodzili ich rzęsistymi brawami. W imieniu widzów głos zabrał Wójt Gminy Wadowice Górne pan Michał Deptuła, który serdecznie podziękował organizatorom za tak ciekawą i piękną możliwość spędzenia tego wieczoru.
Dyrektor ZSP pani Danuta Żelazko podziękowała paniom Joannie Indyk i Annie Śpiewak oraz uczniom za zorganizaowanie tej szczególnej uroczystości.
Na zakończenie wieczoru wszyscy poczęstowani zostali pysznym biało-czerwonym tortem i przy kawie i herbacie mieli możliwość spędzenia czasu na miłych pogawędkach.
30 listopada zostały ogłoszone wyniki szkolnego etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień". Naszą szkołę w konkursie reprezentowało 12 uczniów z klas V - VIII. Promocję do II etapu otrzymały dwie uczennice z klasy VIII: Natalia Siembab i Patrycja Wilk. Z kolejnymi zadaniami dziewczęta zmierzą się 8 stycznia 2019 r.
Trzymamy kciuki!
opracoawła: Danuta Bielaszka
W piątek 23 listopada 2018 r. pierwszaki z naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie i stali się prawdziwymi uczniami. Do tego szczególnego dnia przygotowywali się długo i skrupulatnie. W tak szczególnym momencie, jakim jest 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, przypadło im bowiem zaprezentowanie się podczas swojej pierwszego występu na forum szkoły i środowiska. Nie chodziło przecież tylko o ładne wyrecytowanie wiersza, ale o jak najlepsze zaprezentowanie swojej wiedzy, talentów i możliwości wobec dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli kolegów z klas II-III i przedszkolaków. Musieli wykazać się znajomością szkolnych zasad i obowiązków, wiedzą o ruchu drogowym, grą na instrumentach perkusyjnych i odpowiedzieć na mnóstwo trudnych pytań. Przed gośćmi zatańczyli „Jesienną poleczkę” i złożyli podpis gęsim piórem na akcie pasowania. Pani dyrektor Danuta Żelazko dokonała pasowania po wysłuchaniu prezentacji pierwszoklasistów i ofiarowałam im w nagrodę za udany występ chatkę pełną krówek opatowskich. Prezentacji pierwszaków przysłuchiwali się też wójt gminy Wadowice Górne - p. Michał Deptuła oraz: sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy, radni i przedstawiciele Rady Rodziców, którzy złożyli Pierwszoklasistom najlepsze życzenia u progu kariery szkolnej i szczodrze obdarowali upominkami i słodyczami. Do życzeń przyłączyli się także drugo- i trzecioklasiści oraz sześciolatki z wychowawczyniami obsypując dzieci kolejnymi upominkami. Od wychowawczyni otrzymali pamiątkowe dyplomy i ołówki. Pełni radości dopełnili Rodzice, którzy oprócz poczęstunku przygotowali dla nich pomysłowe prezenty. Uroczystość była niezapomniana! Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wydarzenia serdecznie dziękują Pierwszaki ze swoją Panią.
opracowanie: Anna Śpiewak
W załączniku pełna dokumentacja dotycząca przetargu (zip) - kliknij |
W poniedziałek, 19 listopada, nasi uczniowie przystąpili do finałowego etapu Szkolnego Dyktanda Niepodległościowego "Polak pisze poprawnie". Reprezentanci z klas IV - VIII i III gimnazjum musieli zmierzyć się z pisownią wyrazów tematycznie związanych z historią Polski oraz pisownią nazwisk naszych narodowych bohaterów. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach wiekowych.
Spośród uczestników z klas IV - VI czołowe miejsca zajęli:
Martyna Rybka, kl. VI - I miejsce
Kamila Merchut, kl. V - II miejsce
Magdalena Kupiec, kl. VI - III miejsce
W kategorii klas VII - VIII i klas gimnazjalnych najwyższe lokaty uzyskali:
Patrycja Wilk, kl. VIII - I miejsce
Weronika Hyjek, kl. VIII - II miejsce
Karolina Wachta, kl. VII a - III miejsce
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu osiągniętego wyniku i życzymy wytrwałości w zgłębianiu tajników polskiej ortografii.
Opracowanie: Danuta Bielaszka
Dnia 16 listopada w bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych nastąpiło wręczenie nagród dla zwycięzców i wyróżnionych w Gminnym Konkursie "Wierszem o Niepodległej" na napisanie własnego wiersza.
Nagrodzeni uczniowie przybyli wraz z nauczycielami lub rodzicami. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Danuta Żelazko - Dyrektor Zespołu, która wręczyła dyplomy i nagrody.
Prowadząca spotkanie pani Edyta Midura przedstawiła zebranym informacje dotyczące przebiegu konkursu. W obu kategoriach wiekowych wpłynęło 30 prac (wierszy) od 22 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy.
Pracami jury kierowała pani Ewa Salamaga - Kierownik Działu Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Razem z nią pracowały panie Anna Śpiewak i Anna Kamińska.
Przed wręczeniem wyróżnień, dyplomów i nagród wiersze były recytowane przez uczennice z klasy VIII - Patrycję Wilk i Aleksandrę Pietras.
Po części oficjalnej był czas na wspólne zdjęcia.
Organizatorkami konkursu były panie: Edyta Midura i Anna Kwiatkowska.
|
opracowanie: Anna Kwiatkowska |
Poniżej przypominamy wyniki konkursu:
I kategoria wiekowa - klasy 1-3
I miejsce - Aleksandra Ślęczkowska - wiersz „Ojczyzna”- kl. 1 SP Zabrnie
II miejsce - Wiktor Jarosz- wiersz „O Niepodległości” - kl. 1 ZS-P Wadowice Górne
II miejsce - Szymon Babiec - wiersz „Moja Ojczyzna”- kl. 3 SP Zabrnie
Brak III miejsca
Wyróżnienia:
Gabriela Kiełbasa – wiersze: „Nasza Polska”, „Polsko moja”, „Ojczyzno ma” - kl. 3 ZS-P Wadowice Górne
Amelia Surowiec - wiersz „Bal sławnych Polaków”- kl. 3 SP Wampierzów
II Kategoria wiekowa - klasy 4-8
I miejsce - Błażej Hudy - wiersz „Mój kraj” - kl.4 SP Izbiska
II miejsce - Karolina Gromny - wiersz „Ojczyzna” - kl.8 SP Zabrnie
III miejsce - Jakub Sołtys - wiersz „I gdy pójdziemy” - kl. 7 SP Wampierzów
Wyróżnienia:
Patrycja Michońska - wiersz „Polska - Moja Ojczyzna”- kl.5 SP Izbiska
Kamila Lasek - wiersz „Ile dni wycierpiałaś…”- kl.8 SP Izbiska
Rysowanie, malowanie, kolorowanie to aktywności bardzo lubiane przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Chętniej prace plastyczne wykonują uczniowie z klas młodszych. Podczas świetlicowych zajęć plastycznych dzieci poznawały różne techniki. Tworzyły rysunki z zamkniętymi oczami, rysowały lewa ręką, kredką trzymaną przez dwie osoby, flamastrem trzymanym w zębach. Wyczarowały prace plastyczne z jesiennych liści, malowały farbami, wyklejały wydzieranki. Wykonały jesienny owocowy mini wernisaż, korespondujący z programem zdrowego odżywiania.
Twórczość dzieci ozdobiła ściany stołówki szkolnej, w której odbywają się również zajęcia świetlicowe. Nie zapomniały także o 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Przypomniały sobie symbole narodowe i ich znaczenie oraz słowa hymnu państwowego. Znalazło to odzwierciedlenie w pracach plastycznych, które zostały wykorzystane do wykonania gazetki ściennej.
| opracownie: Wiesława Bożek | zapraszmy do galerii |
Już od kilku lat, 8 listopada, wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodziliśmy w klasach młodszych Dzień Śniadanie Daje Moc. W tym dniu zorganizowaliśmy wspólnie zdrowe śniadania w klasach. Dzięki pomocy Rodziców po raz kolejny mogliśmy przygotować i spożyć pyszny, a co najważniejsze zdrowy i pełnowartościowy posiłek. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, mimo to wielu z Nas o tym zapomina. Chcemy wpoić naszym uczniom, że nie tylko wiedzę na temat zasad zdrowego żywienia, ale przede wszystkim „przyzwyczajenie” do zjadania śniadania, gdyż jest ono podstawą do tego, że dziecko dobrze funkcjonuje w szkole. Jest aktywne, pełne energii, silne i skoncentrowane na nauce i zabawie. A ileż satysfakcji i radości daje samodzielne przy gotowanie i zjedzenie kolorowych i „wielopiętrowych” kanapek czy przekąsek. A jak one smakują! - nie wierzycie? Spróbujcie sami! No i nikt z nas nie jest w tym dniu głodny…
opracowanie: Anna Śpiewak
Powered by aSc EduPage