• Drużyna Kangura - propozycja zajęć ruchowych w przedszkolu

• Nasze przedszkole otrzymało propozycję zamówienia płatnych zajęć ruchowych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkie informacje znajdziecie Państwo pod linkami poniżej.

Oficjalna strona przedszkolady http://www.przedszkoliada.pl/zajecia,przedszkole

Opłaty za zajęcia dla zainteresowanych rodziców: 4 zajęcia - 50 zł/miesiąc, płatne on-line przez stronę przedszkolady, po zgłoszeniu chęci zamówienia zajęć do wychowawcy grupy.

Zapraszamy Rodziców, którzy wyrazili chęć udziału dziecka na zajęcia Drużyny Kangura do wychawców grup przedszkolnych o zapisywania dzieci poprzez formularz umieszczony na stronie www.przedszkoliada.pl/zapisy

Po prawidłowym wysłaniu wniosku, na wprowadzony adres mailowy, otrzymają Państwo automatyczną wiadomość, potwierdzającą wysłanie formularza.

W załączeniu przesyłamy instrukcję zapisania dziecka na zajęcia.

instrukcja_zapisania_dziecka_na_zajecia.pdf

Życzymy dzieciom wiele radości z zajęć :)

• Wyróżnienie dla Szkoły za zajęcie III miejsca w klasyfikacji szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

• W środę, 21 Września, na stadionie MOSiR w Mielcu, podczas inauguracyjnych zawodów w roku szkolnym 2022/23, nastąpiło oficjalnie podsumowanie i uhonorowanie najlepszych szkół podstawowych w rywalizacji sportowej w Powiecie Mieleckim za rok szkolny 2021/22.

Nasza szkoła uplasowała się na bardzo dobrym, III miejscu, ustępując tylko szkołom podstawowym z Malinia i Gawłuszowic.

Nasi uczniowie, w roku szkolnym 2021/22, zdobywali medale na zawodach powiatowych, rejonowych oraz wojewódzkich, zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i sportach drużynowych.

Największym sukcesem zeszłorocznych zmagań było Mistrzostwo Województwa Jakuba Leśniaka w Biegu na 100m.

Pamiątkową paterę z rąk prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, odebrał nauczyciel wychowania fizycznego w Naszej szkole, Przemysław Paprocki, który odpowiada za przygotowanie i koordynację występów Naszych uczniów w szkolnej rywalizacji sportowej.

• Otwarcie nowego placu zabaw przy przedszkolu

• 20 września 2022 r. odbyło się wielkie otwarcie przedszkolnego placu zabaw. Uroczystość uświetnił zaprezentowany przez przedszkolaków program artystyczny, przygotowany pod nadzorem nauczycieli - Lidii Rugały i Marty Leś. Mogły go obejrzeć dzieci ze wszystkich grup oraz zaproszeni goście. To był świetny prezent z okazji Dnia Przedszkolaka!

Co prawda pogoda może nie do końca nam dopisała, ale mimo tego, że nie było słońca na niebie, to było ono w naszych sercach. W tym dniu, zarówno wszystkim przedszkolakom, jak i nam dorosłym, towarzyszyła nieopisana radość. Nasi mali uczniowie mogą cieszyć się kolorowym i nowoczesnym placem zabaw, zaś my nauczyciele, rodzice, przedstawiciele samorządu cieszymy się radością dzieci, bo jak mówił Janusz Korczak: Gdy dzieci się śmieją, śmieje się cały świat.

• Nasz Laureat Ogólnopolskiego konkursu odebrał nagrodę w Warszawie

• Wiele już zostało powiedziane o uczniu Jakubie Treli - Laureacie Ogólnopolskiego konkursu "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna".

Jednak puentując jego udział w konkursie należy dodać, że 14 września w Warszawie odebrał nagrodę z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki - pana Tomasza Rzymkowskiego oraz Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych - pana Pawła Pietrzyka. Uroczysta gala odbyła się w Villi Intrata będącej obiektem Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

• Wywiadówka - spotkanie z wychowawcami

• Zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami
            w dniu
            15 września b.r. na godz. 16.30.

O godzinie 17.30 w jadalni odbędzie się spotkanie przedstawicieli oddziałowych Rad Rodziców.

Ia - Teresa Midura - sala 4
            Ib - Andżelika Skaza - sala 3