W dniu 30 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia.
Był to wyjątkowy dzień przede wszystkim dla pierwszaków, którzy zgodnie z tradycją musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, aby stać się pełnoprawnymi uczniami. Pierwszaki śpiewały piosenki, recytowały, tańczyły a także odpowiadały na wiele pytań, które zadawała im prowadząca uroczystość, pani Sowa.
Po ślubowaniu pani dyrektor Danuta Żelazko pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wadowicach Górnych. Na zakończenie wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali drobne prezenty między innymi: od Pani Dyrektor, Pana Wójta naszej gminy, Pana Sołtysa Wadowic Górnych, od starszych kolegów klasy drugiej i klas trzecich. Za wszystkie prezenty, Pierwszaki serdecznie dziękują.
Uroczystość oraz dekorację przygotowały nauczycielki klas pierwszych pani Dorota Jakubus oraz pani Aleksandra Kiełbasa.
opracowanie: Dorota Jakubus