W zakładce Dokumenty szkolne - Zasady Oceniania publikowane są uaktualnione dokumenty.
Nauczyciele na pierwszej lekcji zapoznli uczniów z ich treścią. W każdej chwili można jednak tam zaglądnąć.
opracowanie: nauczyciele
W zakładce Dokumenty szkolne - Zasady Oceniania publikowane są uaktualnione dokumenty.
Nauczyciele na pierwszej lekcji zapoznli uczniów z ich treścią. W każdej chwili można jednak tam zaglądnąć.
opracowanie: nauczyciele
Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaprasza dzieci w wieku od 3 do 6 lat z przedszkoli województwa podkarpackiego do udziału w konkursie plastycznym pt "Gospodarstwo rolne oczami dziecka".
Prace złożone na Konkurs muszą obowiązkowo zawierać element graficzny ze strony https://rzeszow.stat.gov.pl/psr-2020/.
Element może być wkomponowany w pracę, lub stanowić oddzielną część umieszczoną na pracy (np. wydruk naklejony na pracę, przekopiowany lub odrysowany element graficzny ze wskazanej strony, logo Powszechnego Spisu Rolnego 2020, napis #LiczySięRolnictwo itp).
Prace konkursowe należy dostarczyć do pani Doroty Krupy lub pani Anny Ciejki-Schab do 23.09.2020r.
Z pośrod wszystkich prac komisja wybierze 3 najlepsze, ktore zostaną wysłane dalej.
Szczegóły konkursu są dostępne na stronie Urzędu Statystycznego pod linkiem:
https://rzeszow.stat.gov.pl/psr-2020-konkursy/konkurs-plastyczny-dla-dzieci-w-wieku-od-3-do-6-lat-z-przedszkoli-wojewodztwa-podkarpackiego-gospodarstwo-rolne-oczami-dziecka/
Nowe "Zasady żywienia i opłat za żywienie w roku szkolnym 2020/2021" można znaleźć w zakładce "Żywienie w zespole" - kliknij
Tam również do pobrania druk rezygnacji z obiadów oraz zarządzenie dyrektora dotyczące żywienia.
7.40 odjazd z Piątkowca
13.40 odjazd spod szkoły
14.35 odjazd spod szkoły
Od 1 września 2020 r. w naszej szkole obowiązuje jedynie dokumentacja elektroniczna w dzienniku Librus Synergia.
Tą drogą przekazujemy wszystkie wiadomości i uprzejmie prosimy rodziców o przekazywanie przez e-dziennik informacji dla nauczycieli i wychowawców, w tym zwolnień z lekcji i usprawiedliwień.
Jeśli ktoś z Państwa zapomniał/zgubił login i/lub hasło istnieje możliwość wygenerowania nowych - proszę o zgłoszenie takiej potrzeby do sekretariatu lub bezposrednio do mnie.
Danuta Żelazko
dyrektor ZSPWG
Od 1 września zarówno szkoła jak i przedszkole funkcjonują w reżimie sanitarnym.
Obie placówki mają opracowane odrębne regulaminy. Zasady w nich zawarte obowiązują wszystkich - uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
Dla szkoły dokument znajduje się tutaj - kliknij
Dla przedszkola dokument znajduje się tutaj - kliknij
fot. ks. Krzysztof Szczygieł
Już w najbliższy wtorek wracamy do nauki stacjonarnej w przedszkolu. 1 września rozpocznie się rok szkolny z zachowaniem szczególnej ostrożności i w reżimie sanitarnym. Na rozpoczęcie zapraszamy dzieci i rodziców na salę gimnastyczną.
Ramowy plan na 1 września 2020 r. przedstawia się następująco:
0800 - 0830 – Grupa I Wesołe Misie – wychowawca mgr inż. Marta Leś
0845 - 0915 – Grupa II Wesołe Nutki – mgr Lidia Rugała
0930 - 1000 – Grupa III Biedronki – mgr Elżbieta Kagan
1015 - 1045 – Grupa IV Jeżyki – mgr Anna Ciejka-Schab
WEJŚCIE DO PRZEDSZKOLA Z ZACHOWANIEM dystansu społecznego. W budynku przedszkola obowiązuje osłona nosa i ust.
Wszystkie zasady pracy zostaną w najbliższym czasie przekazane dzieciom i rodzicom drogą mailową, Messenger bądź umieszczone na grupach Facebookowych, dlatego prosimy o częste sprawdzanie przekazywanych tam informacji. Rodzice dzieci rozpoczynających przygodę w naszym przedszkolu będą poinformowani e-mailowo bądź telefonicznie.
Ramowy plan na 1 września 2020 r. przedstawia się następująco:
7.40 Odjazd autobusu z Piątkowca obowiązuje osłona nosa i ust
8.00 Msza św. w kościele św. Anny w Wadowicach Górnych
PRZEJŚCIE Z KOŚCIOŁA I WEJŚCIE DO SZKOŁY Z ZACHOWANIEM dystansu społecznego. W budynku szkoły obowiązuje osłona nosa i ust do momentu zajęcia miejsca w klasie.
9.15 spotkanie uczniów w klasach z wychowawcami
Już w najbliższy wtorek wracamy do nauki stacjonarnej w szkole i przedszkolu. 1 września rozpocznie rozpocznie się rok szkolny z zachowaniem szczególnej ostrożności i w reżimie sanitarnym.
Uczniowi muszą pamiętać o maseczkach (lub przyłbicach) w autobusie podczas dojazdu do szkoły, a ich rodzice proszeni są o zrozumienie dla zakazu wchodzenia do szkoły, poza rodzicami pierwszoklasistów w pierwszym tygodniu pracy szkoły.
W maseczkach i po zdezynfekowaniu rąk będziemy poruszać się po korytarzach i wszystkich wspólnych częściach szkoły. W klasie po zajęciu miejsc maseczki można zdjąć, ale wychodząc z klasy należy założyć osłonę ust i nosa. Wszystkie lekcje danej klasy będą odbywać się w jednej przypisanej sali, a uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 będą przebywać w swoich strefach.
Wszystkie zasady pracy zostaną w najbliższym czasie przekazane uczniom i rodzicom przez dziennik elektroniczny, dlatego prosimy o jego śledzenie.
– Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa – napisali szefowie MEN i GIS w liście skierowanym do rodziców.
Szefowie MEN i GIS przedstawili w nim zalety aplikacji, takie jak test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia. Podkreślili jednocześnie, że ProteGO Safe to także sprawdzone i wiarygodne źródło informacji na temat pandemii koronawirusa.
Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny zaznaczyli, że skuteczność aplikacji zależy od tego, jak wiele osób będzie z niej korzystało. Dlatego też szczególnie ważne są wspólne i odpowiedzialne działania:
– Gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna – napisali Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny.
ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.
ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.
Zachęcamy do pobrania aplikacji ProteGO Safe!
Konkurs odbędzie się 9 września 2020 r. Wyjątkowo jest to środa.
Przypominamy, że poziomy testów z marca 2020 r. zostają zachowane.
Jeśli Jan Kowalski w marcu 2020 roku był uczniem klasy 3, to 9 września powinien napisać test dla klasy 3 oraz zaznaczyć klasę 3 na karcie odpowiedzi.
Nie jest istotne, że w tym momencie jest już uczniem klasy 4.
Z poważaniem,
Biuro Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik®"
opracowanie: Wiesława Bożek
1. Zaopatrzenie w podręczniki i materiały ćwiczeniowe do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego zapewni szkoła w ramach dotacji ministerialnej.
2. Dotacja ministerialna nie zapewnia podręcznika do nauczania religii. Katechizm w cenie 11,25 zł można zakupić od katechety. Zakup w szkole nie jest obowiązkowy - Rodzice mogą kupić katechizm na własną rękę.
3. Wyprawka do zakupienia:
Wszystkie przybory i materiały proszę czytelnie podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka.
opracowanie: wychowawca klasy I
Witamy wszystkich Uczniów i Rodziców z klas drugich. Przedstawiamy listę materiałów i przyborów potrzebnych w nowym roku szkolnym, która ułatwi planowanie zakupów:
Do piórnika: pióro lub długopis zmazywalny, nabój zapasowy do pióra lub zapasowy wkład do długopisu, zielony długopis, 2 ołówki, gumka, temperówka, nożyczki z zaokrąglonymi noskami, linijka, dobrze kryjące kredki ołówkowe (miękkie), klej w sztyfcie, karteczki samoprzylepne małe lub znaczniki /paseczki/ do zaznaczania stron w książce; ewentualnie flamastry lub cienkopisy.
Do plecaka: chusteczki higieniczne, zeszyt 16-kart. w 3 linie (polecam czerwone linie), do ed. polonistycznej; zeszyt 16 kart. w kratkę do ed. matematycznej; zeszyt 16 kart. w kratkę do ed. przyrodniczej (może być też ubiegłoroczny); zeszyt do języka angielskiego; zeszyt do nut; 2 teczki A4 z gumką (jedna do plecaka na karty pracy, druga do szuflady na materiały), zeszyt 16-kart. w kratkę do ed. informatycznej; zeszyt na brudnopis 16-kart. linia lub kratka (mogą być 2 różne); zeszyt do korespondencji – 32 kartkowy; mokre chusteczki małe opakowanie (na bieżąco).
Do szuflady: blok rysunkowy A4 kolor - 1 szt.; blok techniczny A4 biały - 1 szt.; blok techniczny A4 kolor - 1 szt.; papier wycinankowy duży - 1 sztuka lub 2 sztuki papieru małego; papier wycinankowy samoprzylepny mały - 1 szt.; plastelina 1-2 szt.; kredki woskowe; pastele; klej duży lub średni w sztyfcie (zapasowy); farby plakatowe; farby akwarelowe; plastikowa podkładka do malowania i pojemnik na wodę (z ubiegłego roku); 2-3 pędzle: cienki i grubszy na drewnianych patykach; mazaki; 5 kopert białych; patyczki do liczenia; kostka karteczek biurowych kolorowych i kostka karteczek biurowych białych (kwadratowych); 1 markery w kolorze niebieskim lub czarnym; chusteczki higieniczne - 2 opakowania ; segregator A-4 i 20 koszulek A4 (z ubiegłego roku); zapasowy zeszyt 16 kartkowy w linie; zapasowy zeszyt 16 kartkowy w kratkę; taśma klejąca przeźroczysta; papier szary /pakowy/ - 1 arkusz
Strój gimnastyczny i obuwie zmienne: obuwie na białej podeszwie i strój do zajęć wychowania fizycznego: koszulka i krótkie spodenki - przechowywane w podpisanych płóciennych workach.
Prosimy, aby zeszyty były obłożone w okładkę i podpisane z przodu na okładce. Podręczniki i ćwiczenia, które uczeń otrzyma w szkole, również należy obłożyć w okładkę na czas ich użytkowania.
Wyprawkę można uzupełniać do 15 września. Prosimy czytelnie podpisać wszystkie przybory dziecka.
Katechizm w cenie 16,43 zł można zakupić bezpośrednio u katechety. (Zakup u katechety nie jest obowiązkowy. Rodzice mogą kupić katechizm na własną rękę.)
Życzymy miłego spędzenia pozostałych dni wakacji i do zobaczenia w szkole!
Wychowawczynie klas II
Drodzy Trzecioklasiści,
pewnie wraz ze swoimi rodzicami robicie już pierwsze przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Oto lista potrzebnych przyborów. Może pomoże w planowaniu zakupów. Pozdrawiam Wszystkich jeszcze cieplutko i … jeszcze wakacyjnie 😊
Do zobaczenia!
A oto zawartość wyprawki:
Zeszyty i podręczniki powinny być obłożone w okładkę i podpisane na wierzchniej stronie.
Zeszyt do korespondencji uczniowie otrzymają w pierwszym dniu nauki, podobnie jak podręczniki i zeszyty ćwiczeń.
Strój gimnastyczny wg dotychczasowych zasad.
Wyprawkę można uzupełniać do 15 września. Proszę podpisać przybory dziecka, które pozostawione będą w szkole.( wszystkie oprócz bloków i segregatora).
opracowenie: wychowawca klasy III
Rok szkolny 2019/2020 zapisze się na zawsze na kartach historii edukacji. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie oraz ich rodzice, stanęli przed niespotykanymi dotąd wyzwaniami. Jednym z największych była kontynuacja procesu dydaktyczno-wychowawczego na najwcześniejszym etapie edukacyjnym. [...]
W zakładce Aktualności z przedszkola - kliknij - znajduje się obszerny raport z udziału naszego przedszkola w ogólnopolskim projekcie badawczym.
opracowanie: Marta Leś
Informacje dotyczące żywienia w szkole, przedszkolu i oddziałach przedszkolnych
oraz deklaracje do pobrania znajdują się w zakładce - ŻYWIENIE W ZESPOLE.
opracowanie: Magdalena Pietras
W dniu 31 lipca 2020 roku zapraszamy uczniów klas 8 na rozdanie zaświadczeń z wynikami egzaminu ósmoklasisty.
Wydawanie zaświadczeń będzie miało miejsce w sekretariacie szkoły według następującego harmonogramu:
Przypominamy, że odbierających obowiązuje reżim sanitarny czyli: zachowanie dystansu społecznego wynoszącego 1,5 m., zasłonięcie ust i nosa, założenie rękawiczek ochronnych oraz posiadanie własnego długopisu.
Osiem lat minęło jak z bicza strzelił. Dzisiaj klasy ósme przyszły po raz ostani do szkoły. O godzinie 10.00 pani dyrektor wraz z wychowawczyniami pożegnały 29 absolwentów.
A na pamiątkę uczniowie obu klas przygotowali pożegnalne prezentacje:
Powered by aSc EduPage