Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który corocznie odbywa się 1 marca w tym roku szkolnym 2020/2021 przygotowali uczniowie klasy 7 wraz z wychowawcą mgr Edytą Midurą. Zapraszamy do obejrzenia apelu i uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Aktualności
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
InstaLing - skuteczna nauka słownictwa
Zapamiętywanie nowych słówek jest pierwszym krokiem w nauce każdego języka. Nie tylko jest to pierwszy krok, ale zarazem jest on tym, który często sprawia najwięcej problemów.
Aby sprawnie posługiwać się jakimkolwiek językiem potrzebujemy zapamiętać i być w stanie używać około kilka tysięcy słów. Dlatego też znalezienie właściwego dla nas sposobu nauki słówek języka obcego jest niezwykle istotne.
Wraz z rozpoczęciem nowego półrocza rozpoczęliśmy udział w XVI Edycji Programu InstaLing, która odbywa się pod patronatem MEN.InstaLing to aplikacja do szybkiej nauki słówek z różnych języków. Uczniowie klasy 8, 7, 5 i 4b wykorzystują tę aplikację do nauki języka angielskiego. Klasa 8 bierze udział już w 4 edycji programu.
Uczniowie poprawiają swój poziom przyswajania słówek oraz zwiększa się ich pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym. Program zbiera informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie do dziecka.
Według opinii uczniów i ich rodziców praca w aplikacji pomaga nie tylko wzbogacać zasób słownictwa, ale uczy systematyczności i odpowiedzialności.
"Bez gramatyki komunikacja jest ograniczona, natomiast bez słownictwa komunikacja jest niemożliwa”. Wilkins
opracowanie Joanna Indyk
"Weź się w garść" nie pomaga... 23 lutego Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.
Szacuje się, że objawy depresji można zaobserwować u co trzeciego nastolatka - częściej u dziewcząt niż u chłopców.
Jeśli chcesz pomóc osobie cierpiącej na depresję, po prostu z nią bądź i dodawaj wsparcia oraz zachęć do odwiedzenia specjalisty.
źródło ilustracji: Monika Kalinowska psycholog
opracowanie Joanna Indyk
Dyplomy i nagrody już są
Z niecierpliwością czekamy, by móc je wręczyć naszym laureatom i wyróżnionym.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zajęcia wysokich miejsc w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego PINGWIN 2020 i życzymy dalszych sukcesów.
opracowanie: Grażyna Wołosz
Pilna ankieta w Librusie dotycząca wszystkich lekcji na MEET
W związku z zastrzeżeniami dotyczącymi planów prowadzenia wszystkich lekcji na meet od najbliższego poniedziałku, proszę wszystkich rodziców i uczniów o wypełnienie krótkiej ankiety w tej sprawie.
Gorąco proszę o wypełnienie ankiety do piątku (19 lutego) do godziny 9.00
Danuta Żelazko
dyr. ZSPWG
Zapisy na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego - semestr letni 2021
Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na nowy semestr letni 2021 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.
W semestrze letnim wykłady oraz warsztaty prowadzone będą nadal w formie online. W minionym semestrze ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia, zajęcia DUT zostały przeniesione do sieci. Wszyscy zarejestrowani studenci mogli korzystać z wykładów online i dodatkowych zajęć dostępnych także dla innych zainteresowanych: Naukowej Niedzieli Online oraz cyklu spotkań na żywo pn. Dolina Wiedzy Live. Mając na uwadze bezpieczeństwo studentów i fakt, że taka formuła zajęć sprawdziła się bardzo dobrze w minionym semestrze, postanowiliśmy utrzymać teformę dla wykładów oraz warsztatów we wszystkich filiach: Rzeszowie, Mielcu, Dębicy oraz w Jaśle.
Liczba miejsc na wykłady online będzie nieograniczona, natomiast w grupach warsztatowych w każdym z miast, będzie dostępne 135 miejsc i będzie obowiązywać kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty będą dostępne tylko dla dzieci, które wcześniej zapiszą się na wykłady online.
Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT – wystarczy założyć konto na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut, a następnie zarejestrować dziecko do wybranej filii (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadkukolejnej już rejestracji na zajęcia DUT). Rejestracja będzie aktywna od 15 lutego od godz. 10.00 do 22 lutego 2020 do godz. 23.59.59 W podanym terminie prowadzone są zapisy na wykłady online. Tylko osoby zapisane na wykłady mogą zapisywać się na warsztaty online w późniejszym terminie (zostanie podany dowiadomości rodzicom dzieci zapisanych na wykłady online). Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Osobom biorącym udział w warsztatachzapewniamy materiały na zajęcia. Zasady rekrutacji i jej poszczególne etapy dostępne są w zakładce REJESTRACJA. Przed zapisaniem prosimy o zapoznanie się z PLANEM ZAJĘĆ. Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylkoksiążki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy orazpopularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy zinteresującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontówi samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.
Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod numerem tel. 17 888 60 03
Dzień Bezpiecznego Internetu - 9 lutego
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Razem z owieczką zapraszamy uczniów młodszych:
Możecie też oglądnąć inne hisorie owiec na stronie: kliknij
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Razem z Ewą Farną zapraszamy uczniów klas starszych:
Możecie też oglądnąć kolejne odcinki na stronie: kliknij
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy Rodziców i Nauczycieli:
A tutaj na stronie wiele ciekawych materiałów dla wszystkich dorosłych, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo ich Dzieci w internecie: kliknij
opracowanie: Anna Kwiatkowska
Pomoc Psychologów i Psychoterapeutów Mielec
Uwaga!!!
Centrum Psychologii i Psychoterapii
Euro-Medica MielecW Mielcu na ulicy Kazimierza Pułaskiego 1 – Osiedle, powstała Poradnia w ramach wprowadzanego obecnie nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży – I poziom referencyjny.
Dzieci i młodzież mogą liczyć na pomoc specjalistów przyjmujących stacjonarnie w gabinetach, w ramach porad psychologicznych oraz sesji psychoterapii. Stosowana jest także forma wizyt środowiskowych.
Porady i terapia jest bezpłatna i nie wymaga skierowania. Wystarczy, że zadzwonisz i umówisz się na wizytę. Pomoc otrzymasz już w przeciągu tygodnia. Nie bój się prosić o pomoc!
Link do strony i rejestracji: https://euro-medica.pl/
Opracowała: Dorota Jakubus
Zawieszenie zajęć w grupie II przedszkola
Zarządzenie Nr 1/2021
Dyrektora Zespołu Przedszkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych
z dnia 2.02.2021 r.w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w grupie II „Wesołe Nutki”
Publicznego Przedszkola w Wadowicach Górnych
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportuz dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), § 4b pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410), § 14 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493), po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mielcu, za zgodą organu prowadzącego
zarządza się, co następuje:§ 1.
Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej grupy II „Wesołe Nutki” Publicznego Przedszkola w Wadowicach Górnych w okresie od 2 lutego do 5 lutego 2021 r. z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną i zagrożenie zdrowia dzieci i personelu placówki.§ 2.
Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych i na tablicy ogłoszeń w Publicznym Przedszkolu w Wadowicach Górnych.§ 3.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.Danuta Żelazko
dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Wadowicach Górnych
Wyniki klasyfikacji śródrocznej 2020/2021
Jak zawsze na półrocze wychowawcy podsumowali pracę swoich uczniów. Zebrane dane stanowią obraz ich półrocznego wysiłku.Gratulujemy wszystkim wyróżnionym - kliknij i zobacz wszystkie statystyki
Zebrania półroczne z rodzicami w trybie zdalnym
środa 3 lutego
__godz.16.00 klasa VIII__|__godz.17.00 klasa VII__|__godz.18.00 klasa VIczwartek 4 lutego
____godz.16.00 klasa V__|__godz.17.00 klasa IVb__|__godz.18.00 klasa IIIpiątek 5 lutego
godz.16.00 klasa IIa i IIb_|__godz.17.00 klasa I____|__godz.18.00 klasa IVa
Podziękowania za udział w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia
Właśnie nasza szkoła otrzymała dyplom uznania. Jak co roku, tak i w bieżącym roku szkolnym udało nam się zorganizować Dzień Tabliczki Mnożenia w ramach obchodów X Światowego Dnia.
Od 1 lutego: nauka stacjonarna dla klas I-III, a dla klas IV-VIII nadal nauka zdalna
Szczegóły na stronie ministerstwa - kliknij

REKRUTACJA do szkoły podstawowej i przedszkola na rok szkolny 2021/2022
w dniach 4-18 lutego 2021 r.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych informuje rodziców/prawnych opiekunów, że rekrutacja do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021 odbywać się będzie zgodnie z Zarządzeniem nr 345/2021 Wójta Gminy Wadowice Górne z dnia 15 stycznia 2021 r.
http://www.wadowicegorne.pl/bip/index2.php?page=bip.php&under=117&grp=2Z wychowania przedszkolnego korzystają dzieci w wieku 3-6 lat. W rekrutacji biorą udział dzieci, które najpóźniej 1 września kończą 3 lata.
O przyjęciu do przedszkola dziecka, które ma 2,5 roku decyduje dyrektor przedszkola (dziecko w wieku 2,5 lat nie bierze udziału w rekrutacji)
Z wychowania przedszkolnego korzystają dzieci w wieku 3-6 lat. W rekrutacji biorą udział dzieci, które najpóźniej 1 września kończą 3 lata. O przyjęciu do przedszkola dziecka, które ma 2,5 roku decyduje dyrektor przedszkola (dziecko młodsze niż 3 lata nie bierze udziału w rekrutacji)
Zapisz dziecko do przedszkola - Gov.pl - Portal Gov.pl (www.gov.pl)Dokumenty rekrutacja przedszkole:
- deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego- pobierz
wypełniają rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających do przedszkola w terminie do 27.01.2021r. - wniosek o przejęcie do przedszkola - pobierz
- załączniki do wniosku o przyjęcie do pkt. III wniosku – pobierz zał. 1, pobierz zał. 2
- załączniki do wniosku o przyjęcie do pkt. IV wniosku - pobierz
Dokumenty rekrutacja szkoła podstawowa klasa I:
- karta zgłoszenia do klasy I
(wypełniają rodzice dzieci zamieszkałe w obwodzie) - pobierz - wniosek o przejęcie do klasy I
(wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem) - pobierz - załącznik do wniosku o przyjęcie - pobierz
Obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci urodzone w 2014 roku.
Dokumenty należy składać w sekretariacie
Wadowice Górne 133E (budynek byłego gimnazjum) w godzinach od 8.00 – 15.00Dokumenty rekrutacyjne można pobrać ze strony internetowej, a w formie papierowej w budynku przedszkola i szkoły.
- deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego- pobierz
Każdy problem można rozwiązać
Potrzebujesz rozmowy z kimś komu zależy, kto chętnie wysłucha i nie ocenia, nie poucza, nie krytykuje – skorzystaj z tego numeru!
O każdej porze znajdziesz wsparcie specjalisty, który pomoże Ci walczyć ze strachem, bólem, obawami i da Ci nadzieję.
JI
Rozdanie nagród w przedszkolu
Dnia 22 stycznia 2021r. zostały rozdane dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu pt. „Przedszkolaki składają życzenia bożonarodzeniowe”. Wspaniałe nagrody zostały zakupione przez organizatorki konkursu - Panią Annę Ciejka-Schab oraz Panią Dorotę Krupę dzięki firmie Eldrut z Wadowic Górnych, która przekazała pieniądze na ten cel. Dodatkowo dziękujemy Pani Kindze Bełzo, która ofiarowała nam upominki od PZL Mielec.
Wszystkim uczestnikom jeszcze raz GRATULUJEMY!
16opracowanie: Anna Ciejka-Schab
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola nagrały filmiki dla swoich Babć oraz Dziadków z okazji ich święta.
Zapraszamy do oglądania, każda grupa nagrała coś wyjątkowego!
GRUPA WESOŁE MISIE: https://youtu.be/-15bMKImZbI
GRUPA WESOŁE NUTKI: https://youtu.be/I5Y7J43sNx0
GRUPA BIEDRONKI: https://youtu.be/PY-b_qnthJI
GRUPA JEŻYKI: https://youtu.be/FjUOeIBfTNwopracowanie: Anna Ciejka-Schab
Dzień babci i dziadka
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Jednak sytuacja w jakiej obecnie się znajdujemy sprawiła, że forma do której corocznie byliśmy przyzwyczajeni musiała ulec zmianie.
Bez względu na wszelkie okoliczności, niezmiennie i z całego serca, życzymy solenizantom dużo zdrowia, wiele radosnych chwil i bliskich na których zawsze można liczyć. Z najlepszymi życzeniami dla swoich dziadków tym razem wirtualnie, podążyli uczniowie klasy IIa oraz klasy IIb.
życzenia od klasy 2a - kliknij i zobacz
życzenia od klasy 2b - kliknij i zobaczopracowanie: Dorota Jakubus
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Pingwin 2020
25 listopada 2020r. przeprowadzony został konkurs języka angielskiego Pingwin 2020 w trybie online wśród uczniów naszej szkoły z klas: 4a i 6.
Z satysfakcją informujemy o sukcesach naszych uczniów. Oto wyniki:
kl. 4a
- Laureatami konkursu zostali ex aequo Emilia Kokoszka i Szymon Mądziel zajmując 1 miejsce. Emilia i Szymon uzyskali maksymalną ilość punktów – 60/60. Uczniowie otrzymują: grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową.
- Laureatem konkursu został również Karol Pietras zajmując 3 miejsce. Uzyskał 58 punktów na 60 możliwych i otrzymuje dyplom laureata oraz nagrodę książkową.
- Dyplom wyróżnienia w konkursie otrzymuje Szymon Węgrzyn za zajęcie 7 miejsca. Szymon uzyskał 54 punkty na 60 możliwych.
- Dyplom uznania otrzymuje Franciszek Dzieciuch - 30 p. 31 miejsce.
kl. 6- Wyróżnienie w konkursie otrzymują ex aequo Dawid Kassa i Martyna Kusek za zajęcie 7 miejsca. Uzyskali 54 punkty na 60 możliwych. Uczniowie otrzymują dyplomy wyróżnienia.
- Dyplomy uznania otrzymują:
- Julia Krawiec - 43 p. 18 miejsce
- Liliana Kołacz - 42 p. 19 miejsce
- Oliwia Dolot oraz Wiktoria Parys - 38 p. 3 miejsce
- Oskar Dolot - 34 p. 27 miejsce
- Michał Krupa - 14 p. 47 miejsce
- Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych.
opracowanie: Grażyna Wołosz
Zasady pracy stacjonarnej dla klas 1-3 od 18 stycznia 2021 r.
Uwaga! Świetlica funcjonuje w dotychczasowych godzinach 6.30-7.30 oraz po zakończeniu lekcji do 16.00
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych, sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji.
2. Uczniowie przychodzą do szkoły o różnych godzinach, po skorzystaniu z szatni niezwłocznie udają się przed salę, w której mają zajęcia.
Godziny przychodzenia do szkoły:
7.30 – 7.45
klasy:
I – boks nr 12
II b – boks nr 107.45 – 7.55
klasy:
II a – boks nr 11
III – boks nr 93. Sale lekcyjne, w których odbywają się zajęcia, znajdują się w odległości umożliwiającej zachowanie dystansu społecznego pomiędzy uczniami poszczególnych klas.
Przydział sal:
klasa I – sala nr 21
klasa II a – sala nr 7
klasa II b – sala nr 4
klas III – sala nr 234. Podczas przerw uczniowie klas I – II przebywają na korytarzu w wyznaczonej strefie, nie kontaktując się z uczniami z innych klas. Nauczyciele, po przeprowadzonej lekcji, pełnią opiekę nad uczniami tej klasy podczas przerwy.
5. Uczniowie klasy III mają organizowane przerwy w czasie zajęć (innym niż planowane przerwy międzylekcyjne), nie rzadziej niż co 45 minut. Opiekę nad uczniami pełni nauczyciel prowadzący zajęcia.
6. Uczniowie, przemieszczający się po przestrzeni wspólnej w celu skorzystania z toalety, osłaniają usta i nos maseczką lub przyłbicą.
7. Przerwy śniadaniowo – obiadowe, trwające 15 minut, uczniowie spędzają na jadalni pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia według harmonogramu:
godz. 9.35 – klasa IIa
godz. 10.15 – klasa I
godz. 10.35 – klasa II b
godz. 10.55 – klasa IIIWszyscy uczniowie spożywają wtedy posiłek przygotowany w kuchni lub przyniesiony z domu.
8. Dla uczniów dojeżdżających odjazd ze szkoły o godzinie 12.45.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie