• Regulamin funkcjonowania przedszkola w czasie pandemii

Ważny dokument dotyczący zasad funkcjonowania przedszkola
        w czasie trwającej pandemii.

Dokument obowiązuje od 1 września 2020 roku.

kliknij i pobierz

aktualizacja 1 września 2020 r.

• Przedszkole „na łączach” – Raport z ewaluacji pracy placówki w czasie pandemii

• Rok szkolny 2019/2020 zapisze się na zawsze na kartach historii edukacji. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie oraz ich rodzice, stanęli przed niespotykanymi dotąd wyzwaniami. Jednym z największych była kontynuacja procesu dydaktyczno-wychowawczego na najwcześniejszym etapie edukacyjnym.

Przedszkole – bezpieczne miejsce, pełne pluszowych misiów, klocków i lalek – właściwie z dnia na dzień zmuszone było przenieść się do wirtualnej sfery Internetu. Dzieci, nie do końca rozumiejąc, dlaczego, musiały opuścić swoje ulubione sale, zabawki oraz przyjaciół – nic więc dziwnego, że naszym priorytetem było zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji oraz podtrzymanie kontaktu. Jednocześnie realizowana musiała być przecież podstawa programowa.

Aby jak najlepiej sprostać tym ambitnym zadaniom, staraliśmy się na bieżąco monitorować i podnosić jakość nauczania. W Przedszkolu realizowana była ewaluacja wewnętrzna pracy placówki, w tym roku w bardzo szczególnej formie – w ramach udziału w ogólnopolskim projekcie badawczym „Zbadajmy się razem – przedszkole zdalne w sytuacji kryzysowej”, koordynowanym przez Przedszkole nr 201 Misia Ursynka w Warszawie.

Jak wynika z opracowanego Raportu, nasz oddział bardzo dobrze poradził sobie z edukacją na odległość, w wielu obszarach wyznaczając nawet standardy dla innych placówek w kraju. Nauczycielki dołożyły wszelkich starań, aby możliwie jak najbardziej zminimalizować dyskomfort dzieci związany z izolacją – wyszukiwały dla nich angażujące treści multimedialne, przesyłały rodzicom porady wychowawcze, nagrywały filmy...

Szczegółowy raport – uwzględniający m.in. wyniki przeprowadzonej wśród rodziców ankiety online – oraz podziękowania dla naszego Zespołu za udział w projekcie znajdą Państwo w załączniku poniżej. Zachęcamy do lektury i dziękujemy za wspólną walkę w tym trudnym czasie!

Raport z ewaluacji przedszkola - kliknij

opracowanie: Marta Leś