Aktualności

          • Tydzień dla Bezpieczeństwa w naszej szkole

          • W związku z trwającą w naszej szkole, w ostatnim tygodniu nauki, akcją Ministerstwa Edukacji Narodowej „Tydzień dla Bezpieczeństwa” zachęcamy uczniów oraz Rodziców do obejrzenia poniższych filmów edukacyjnych:​​​​​​​

            Bezpieczne wakacje

            „Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice – swoje i innych”

          • Szkolenie kadry stołówki szkolnej

          • Kadra naszej stołówki szkolnej uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez Fundację WWF Polska w ramach programu „Dieta przyjazna planecie”. Szkolenie było okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu zasad zdrowego i zrównoważonego żywienia, planowania posiłków zgodnych z ideą diety planetarnej oraz dostosowania się do planowanych zmian w żywieniu zbiorowym dzieci i młodzieży od września 2026 r.

            Udział w programie został potwierdzony otrzymaniem certyfikatów, dyplomów oraz listu gratulacyjnego dla naszej placówki.

            Zdobyta wiedza będzie inspiracją do wprowadzania dobrych praktyk w naszej stołówce szkolnej oraz promowania zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów całej gminy.

            opracowanie: Magdalena Pietras

        • Wyniki naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkurs Chemiczny -  Olimpus 
          • Wyniki naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkurs Chemiczny -  Olimpus 

          • 27 marca uczniowie klasy VII naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie chemicznym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej Olimpus. Konkurs stanowił cenne rozszerzenie programu nauczania, był urozmaiceniem programu zajęć, a także stanowił zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Uczniowie rozwiązywali test w którym mogli zdobyć 240 pkt. 

            W ogólnopolskim konkursie chemicznym brało udział 220 uczniów klasy VII.

            A oto wyniki naszych uczniów:
            Klasa VII - na 220 startujących w kraju

            1. Aleksander Czech  – zajmując 5 miejsce, zdobywając 222 pkt (92,5%) i tytuł laureata i nagrodę książkową

            2. Julian Kopacz – zajmując 5 miejsce, zdobywając 222 pkt (92,5%)  i uzyskując tytuł laureata i nagrodę książkową 

            3. Antoni Czech – zajmując 8 miejsce, zdobywając 216 pkt (90%) i tytuł laureata

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu uzdolnień chemicznych.

            opracowanie: Grażyna Bieniek

        • Dzień Pustej Klasy 12 czerwca 2026 r.
          • Dzień Pustej Klasy 12 czerwca 2026 r.

          • Dzisiaj niektóre klasy opustoszaly! W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udzial w #dzienpustejklasy2026 Klasy 5 i 8 na lekcjach języka angielskiego uczestniczyły w running dictation (dyktandzie biegowym). Ten trening pamięci i koncentracji, spostrzegawczość, znajomość  zasad pisowni połączone z bieganiem I rywalizacją okazał się dość dużym wyzwaniem. Uczniowie klasy 4b spędzili lekcję  wychowawczą na przyszkolnej  siłowni, a uczniowie klasy 4a w czasie lekcji wychowania fizycznego grali w gry. Choć pogoda nie cały dzień byla sprzyjająca i nie wszystkie zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, to po raz kolejny okazało się, że lekcje poza klasą są bardzo ciekawe!

            opracowanie: Joanna Indyk

            Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
            https://www.dzienpustejklasy.pl/
            https://www.zrodla.org/

        • Ostatnia „Audycja Muzyczna” w tym roku szkolnym! 
          • Ostatnia „Audycja Muzyczna” w tym roku szkolnym! 

          • 10 czerwca w naszej szkole odbyła się ostatnia z dziesięciu całorocznych „Audycji Muzycznych” – lekcji muzyki na żywo, prowadzonych przez artystów ze Szkoły Muzycznej JAMAHA z Rzeszowa.

            Tym razem uczniowie mieli okazję poznać brzmienie instrumentów smyczkowych i strunowych, takich jak: kontrabas akustyczny, kontrabas elektryczny, wiolonczela oraz gitara basowa. Młodzi słuchacze nie tylko wysłuchali prezentacji instrumentów, ale również dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat ich budowy i zastosowania.

            Chętni uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą muzyczną, odpowiadając na pytania dotyczące instrumentów i rozpoznając prezentowane instrumenty.

            Dziękujemy artystom ze Szkoły Muzycznej JAMAHA z Rzeszowa za cały rok muzycznych spotkań, które wzbogacały wiedzę naszych uczniów, rozwijały ich wrażliwość muzyczną i dostarczały wielu niezapomnianych wrażeń! 

            opracowanie: Bogumiła Posłuszny

        • Wyniki Konkursu Geograficzno-Fotograficznego
          • Wyniki Konkursu Geograficzno-Fotograficznego

          • „Moja Mała Ojczyzna - krajobraz mojej okolicy”

            Kategoria klas 5 - 6

            1. miejsce zdobyli:  Błażej Dolot kl. 5, Oliwier Rudolf kl. 5, Szymon Wyzga kl. 6, Kinga Wrzesień kl. 6
            2. miejsce zdobyli: Karol Padykuła kl. 5, Nicola Piątek kl. 6, Natalia Ryś kl.6, Mateusz Dręga kl. 6
            3. miejsce zdobyli: Franciszek Bełzo kl. 5, Antonina Szot kl. 6Marcelina Baum kl. 6

            Kategoria klas 7- 8

            1. miejsce zdobyli: Julita Krawiec kl. 7, Nikola Dziekan kl.7, Magdalena Gajda kl.7, Weronika Moraczyńska kl. 7, Aleksander Czech kl. 7
            2. miejsce zdobyli:  Amelia Nagaś kl. 7, Jakub Pawlicki kl.7, Antoni Czech kl. 7, Zuzanna Kozłowska kl. 8
            3. miejsce zdobyli: Natalia Bochenek kl.7, Zuzanna Kapinos kl. 8, Szymon Bełzo kl.8, Mateusz Szelest kl. 8

            W konkursie wzięło udział 49 uczestników w 2 kategoriach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci ocen z geografii. Zwycięzcom gratulujemy, dla nich słodkie nagrody zostaną wręczone wkrótce. Dziękujemy za udział w konkursie. Wkrótce będzie również wystawa prac na korytarzu głównym zwycięskich prac.

            opracowanie: Edyta Midura

          • Mała Ustna Matura

          • 3 czerwca w naszej szkole odbyła się Mała Ustna Matura, do której uczniowie przygotowywali się podczas zajęć rozwijających z języka angielskiego w trakcie bieżącego roku szkolnego. Do MUM przystąpiło czworo uzdolnionych i ambitnych uczniów z klasy 7: Antek, Olek, Amelia i Oliwia.

            Mierząc się z presją egzaminu, uczniowie zaprezentowali wysoki poziom znajomości języka angielskiego, wykonując ustne zadania przed komisją egzaminacyjną w składzie: pani dyrektor Danuta Bielaszka, pani Katarzyna Ogorzałek oraz pani Grażyna Wołosz.

            Uczniowie zostali nagrodzeni lekturami w języku angielskim oraz słodkimi upominkami. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów językowych.

            opracowanie: Grażyna Wołosz

        • Sukcesy uczniów w konkursie „Kangur Matematyczny”
          • Sukcesy uczniów w konkursie „Kangur Matematyczny”

          • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Konkurs wymagał od uczestników dużej wiedzy, umiejętności logicznego myślenia oraz matematycznej pomysłowości.

            Z radością informujemy, że 7 uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia za bardzo dobre wyniki:

            • Padykuła Patryk klasa 2b
            • Węgrzyn Emilia klasa 3a
            • Chmura Aleksandra klasa 4a
            • Początek Michalina klasa 5
            • Kiełbasa Szymon klasa 5
            • Wyzga Szymon klasa 6
            • Czech Aleksander klasa 7

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów oraz rozwijania matematycznych pasji.

            opracowanie: Joanna Garbicz

        • Konkurs Moja Mała Ojczyzna - krajobraz mojej okolicy
          • Konkurs Moja Mała Ojczyzna - krajobraz mojej okolicy

          • Zapraszamy do udziału w Konkursie Geograficzno-Fotograficznym
            „Moja Mała Ojczyzna - krajobraz mojej okolicy”
            organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wadowicach Górnych

            Uczniowie zainteresowani konkursem proszeni są o dostarczenie prac konkursowych wraz z Kartą informacyjną do nauczyciela geografii p. Edyty Midury do dnia 8 czerwca 2026 r.

             

            Regulamin Konkursu Geograficzno-Fotograficznego
            „Moja Mała Ojczyzna - krajobraz mojej okolicy”

            1. Organizator: nauczyciel geografii ZSP Wadowice Górne - Edyta Midura.

            2. Cele konkursu: rozwijanie zainteresowań geograficznych, przyrodniczych i artystycznych, zachęcenie do prowadzenia obserwacji w terenie, propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu.

            3. Uczestnicy konkursu: uczniowie klas V-VIII  ZSP Wadowice Górne.

            4. Warunki uczestnictwa:

            • Wykonanie zdjęcia obiektów krajobrazu przyrodniczego i kulturowego własnego regionu oraz najbliższego otoczenia – „małej ojczyzny” ucznia.
            • Zdjęcia powinny być opisane na odwrocie: nazwa obiektu, imię i nazwisko autora, klasa.
            • Fotografie muszą być wykonane samodzielnie. Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży oraz obróbki graficznej. Dopuszczalna jest standardowa obróbka (np. poprawa kolorystyki, kontrastu, kadrowanie). 
            • Technika fotografii jest dowolna. 
            • Fotografie należy dostarczyć w formie odbitek na błyszczącym papierze w formacie  max. A4, nie mniejszym niż 10 х15 do nauczyciela geografii – Pani Edyty Midury.
            • Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 fotografie. 
            • Udział w konkursie jest bezpłatny. 
            • Uczestnicy przynosząc swoje prace na konkurs potwierdzają, że są ich autorami oraz  akceptują regulamin.
            • Warunkiem uczestnictwa jest również dostarczenie wypełnionej karty informacyjnej stanowiącej załącznik do regulaminu oraz zgodę na przetwarzanie danychklauzulę informacyjną.

            5. Kryteria i ocena prac: 

            Przy ocenie zdjęć będą brane pod uwagę walory artystyczne oraz poprawny, krótki opis fotografowanego obiektu, zamieszczony tylko w wyznaczonym miejscu na Karcie informacyjnej (załącznik nr 1). Prace przyniesione na konkurs zostaną ocenione przez Jury, powołane przez Organizatora.

            6. Prace należy dostarczyć do dnia 08 czerwca 2026 r. do nauczyciela geografii.

            Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 11 czerwca 2026 r., nagrodzone zdjęcia będą zaprezentowane przy wejściu głównym do szkoły, a następnie opublikowane na stronie internetowej https://zspwg.edupage.org/

            7. Organizator nie zwraca prac dostarczonych na konkurs.

            8. Laureaci otrzymają dyplomy i drobne nagrody.

            Organizator: Edyta Midura - nauczyciel geografii

        • Dieta przyjazna planecie
          • Dieta przyjazna planecie

          • Nasza placówka uczestniczy w programie edukacyjnym realizowanym przez Fundację WWF Polska „Dieta przyjazna planecie”, w ramach którego edukujemy dzieci,jak odżywiać się zdrowo i w sposób przyjazny dla środowiska. Chcemy prosić Państwa o zapoznanie się z ulotką informacyjną i o wsparcie, aby nawyki żywieniowedzieci kształtowane w domu były spójne ze zmianami, którą chcemy wprowadzać w szkole.

            opracowanie: Magdalena Pietras

        • Wyniki konkursu na własny wiersz o bibliotece, książce
          • Wyniki konkursu na własny wiersz o bibliotece, książce

          • Kategoria klas 4-6:
            wyróżnienie - Jan Sypek kl. 4a
            wyróżnienie - Konrad Łabuz kl. 5

            Kategoria klas 7-8:
            Wyróżnienie - Oliwia Augustyn kl. 7

            W konkursie wzięło udział 3 uczestników w 2 kategoriach. Wyróżnionym gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody zostaną wręczone wkrótce.

            opracowanie: Edyta Midura

          • Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2026/2027

          • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych informuje rodziców kandydatów na uczniów o terminach przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego obowiązujących w roku szkolnym 2026/2027 zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym obowiązującymi w Gminie Wadowice Górne - pobierz

            PROSZĘ O TERMINOWE SKŁADANIE DOKUMENTÓW, które można pobrać z linków poniżej albo w sekretariacie Zespołu.

            *   *   *

            PRZEDSZKOLE

            Rodzice, którzy po raz pierwszy ubiegają się o miejsce dla dziecka w przedszkolu, uczestniczą w uzupełniającym postępowaniu rekrutacyjnym i składają Wniosek wraz z załącznikami od 04.05.2026 r. do 11.05.2025 r.

            W celu uniknięcia pomyłek wszystkie dane należy wypełnić DRUKOWANYMI LITERAMI.

            Dokumenty należy składać w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych, Wadowice Górne 133E w godzinach od 7.30 do 15.30 

            telefon do kontaktu 146661020

            Dokumenty rekrutacyjne - przedszkole:

            • wniosek o przyjęcie do przedszkola - pobierz
            • załączniki do wniosku o przyjęcie - do pkt. III wniosku - pobierz zał.1 oraz pobierz zał.2
            • załączniki do wniosku o przyjęcie - do pkt. IV wniosku - pobierz

            *   *   *

            SZKOŁA 

            1. ZGŁOSZENIE

            Do klasy pierwszej szkoły podstawowej kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców.

            2. WNIOSEK

            Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu uzupełniającego postępowania rekrutacyjnego, w miarę posiadanych wolnych miejsc. Rodzice składają w sekretariacie szkoły wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej wraz z załącznikami 

            Dokumenty rekrutacyjne – szkoła podstawowa klasa I:

            • karta zgłoszenia do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie) - pobierz
            • wniosek o przyjęcie do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoł) - pobierz
            • załącznik do wniosku o przyjęcie - pobierz

            *   *   *

            LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

            Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych informuje,że 27.05.2026 r.będzie dostępna lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

            *   *   *

            POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA

            Procedura rekrutacyjna wymaga, aby rodzice złożyli pisemne oświadczenie o woli podjęcia nauki w przedszkolu i klasie I od 28.05.2026 r. do 05.06.2026 r.

            Potwierdzenie woli przedszkole - pobierz 

            Potwierdzenie woli klasa I - pobier

        • Żywa lekcja historii
          • Żywa lekcja historii

          • Z okazji zbliżającego się Święta Narodowego Trzeciego Maja w naszej szkole odbyło się ciekawe spotkanie z grupą rekonstruktorów historycznych. Panowie przyjechali do nas aż z Warszawy. Głównym tematem wydarzenia było uchwalenie Konstytucji w 1791 roku. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu zobrazowanego prezentacją multimedialną, podczas którego goście opowiedzieli także o przyczynach słabości kraju oraz o późniejszej walce w obronie reform Sejmu Wielkiego.

            Największe emocje wzbudziły jednak liczne rekwizyty oraz stroje z epoki, które można było dotykać, oglądać z bliska, a nawet przymierzać. Wszyscy byli podekscytowani i zadowoleni z możliwości tak wyjątkowej lekcji historii.

            opracowanie: Anna Kwiatkowska

        • Akcja Żonkile w naszej szkole
          • Akcja Żonkile w naszej szkole

          • W piątek 17 kwietnia naszej szkole odbyły się obchody Akcji Żonkile, upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji w poszczególnych klasach wychowawcy oraz nauczyciele historii przeprowadzili zajęcia poświęcone historii tego wydarzenia oraz znaczeniu pamięci o nim we współczesnym świecie.

            Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcjach, poznając losy bohaterów oraz realia życia w czasie II wojny światowej. Symbolem pamięci i solidarności stały się papierowe żonkile, które uczniowie przypięli do swoich ubrań.

            Na szkolnym korytarzu przygotowano również gazetkę tematyczną oraz plakat promujący akcję, które przybliżają ideę tego ważnego przedsięwzięcia i zachęcają do refleksji nad historią.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne uczczenie pamięci o bohaterach powstania.

            opracowanie: Anna Kwiatkowska

            #AkcjaŻonkile   #ŁączyNasPamięć   #PowstanieWGetcie   #GettoWarszawskie   #MuzeumPOLIN

  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 122967
    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wadowicach Górnych
      • (+14) 666 10 20 - SEKRETARIAT
      • szkoła: Wadowice Górne 133E
        przedszkole: Wadowice Górne 111
        39-308 Wadowice Górne
        Poland
      • (+14) 666 10 03 - pokój nauczycielski
      • (+14) 666 96 84 - przedszkole
      • (+14) 666 95 51 - pedagog szkolny
      • (+14) 666 10 05 - intendent
  • Biuletyn informacji publicznej