• Dzień Patrona 2024

Z okazji Dnia Patrona od stycznia do kwietnia 2024r. realizowaliśmy projekt "ChceMY być jak ON". Poniżej zamieszczamy sprawozdanie z naszych działań oraz zdjęcie z tablicy pamiątkowej w Nadleśnictwie w Mielcu.

• Dzień Patrona - świętowanie 9 kwietnia

9 kwietnia 2024r. świętowaliśmy Dzień Patrona w naszej szkole realizując projekt "ChceMY być jak ON". Na pierwszej lekcji każda klasa otrzymała niespodziankę od nauczyciela "Z okazji Dnia Patrona ...". Na kolejnych lekcjach w każdej klasie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnej został przeprowadzony quiz Kahoot. Podczas miłej zabawy każdy uczeń usłyszał o naszym Patronie.

• Dzień Patrona - świętowanie 10 kwietnia

10 kwietnia 2024r. Ambasadorzy Dnia Patrona przeprowadzili lekcję dla pełnoletnich uczniów, w rolę których wyśmienicie wcielili się nasi goście oraz pracownicy szkoły. Tematem lekcji było: ChceMY być jak ON. W treści zajęć znalazł się m.in. odczyt angielskiej wersji życiorysu Pana Leszka Deptuły wykonany przez ucznia kl. 7a Karola oraz gra Kahoot o naszym Patronie. Za wzorowe zachowanie i zaangażowanie w lekcję wszyscy pełnoletni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami przez Panią Dyrektor i Wicedyrektor. Serdecznie dziękujemy za miłą zabawę.

PS Ambasadorzy Dnia Patrona otrzymali zgody od pełnoletnich uczniów na utrwalanie i przetwarzanie ich wizerunku.

• Życiorys Patrona w języku angielskim

Przedstawiamy życiorys naszego Patrona w języku angielskim. Tłumaczenie: Uczniowie kl. 7a Karol, Franciszek, Emilia, Aleksandra, Szymon W. Korekta językowa: Pani Grażyna Wołosz. Od tej pory witryna internetowa Szkoły Podstawowej im. Leszka Deptuły w Wadowicach Górnych posiada notę biograficzną swojego Patrona w języku globalnej komunikacji.

• Dzień Patrona - świętowanie 11 kwietnia

11 kwietnia 2024r. zrealizowaliśmy ostatni punkt naszego projektu "ChceMY być jak ON". Na grobie naszego Patrona zapaliliśmy znicz pamięci i w okolicznościach powagi uczestniczyliśmy w lekcji etyczno-wychowawczej. Na chwilę zasłuchaliśmy się w ciszę, by pozwolić sobie na refleksję o kruchości ludzkiego życia. Przypomnieliśmy, że godność człowieka zaczyna się w momencie jego poczęcia i jest żywa dopóki pamięć o nim istnieje. Przypomnieliśmy też 2 uniwersalne zasady etyki: żyć w zgodzie ze sobą oraz w zgodzie z otoczeniem. Dowiedzieliśmy się również o celu i sposobach pochówku z antropologicznej perspektywy. Następnie spędziliśmy miły czas w kinie oraz przy wspólnym posiłku.

Ambasadorzy Dnia Patrona: kl. 7a wraz z wychowawczynią Panią Grażyną Wołosz

• Film z projektu o Patronie

Na cel projektu " ChceMY być jak ON" stworzyliśmy symboliczną pamięć przenośną o naszym Patronie w formie białego wiersza. Zamieszczamy jej treść, by ożywiała wspomnienie wychodząc poza ramy czasu i przestrzeni ...

• Pomoc dla Czekadełka

Dzięki sponsoringowi lokalnych firm: Tycner, Eldrut, Geyer-Hosaya oraz społeczności szkolnej udało nam się zrealizować akcję etyczno-charytatywną w ramach projektu "ChceMY być jak ON". Otrzymane środki materialne przeznaczyliśmy na zakup 70 9-kilogramowych paczek suchej karmy dla podopiecznych schroniska Czekadełko w Wadowicach Dolnych.

Składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom. Dziękujemy również przedstawicielom Rady Rodziców - Pani Magdalenie Pietras i Pani Joannie Bacy oraz Pani Małgorzacie Midurze za udzielenie nam wsparcia w realizacji naszej charytatywnej inicjatywy. Cieszymy się ogromnie, że wspólnymi siłami mogliśmy sprawić radość podopiecznym schroniska.

opracowanie: Grażyna Wołosz

A takie słowa podziękowania otrzymaliśmy od Czekadełka:

"Serdeczne podziękowania dla uczniów klasy 7A i ich wychowawcy ze Szkoły Podstawowej w Wadowicach Górnych, którzy z okazji Dnia Patrona Szkoły zakupili ogrom super karmy dla naszych psiaków"

tekst pochodzi z profilu FB schroniska: https://www.facebook.com/profile.php?id=100070479972117